Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy ha veszek egy...

Igaz az, hogy ha veszek egy tk-s kutyát nem fog nyerni a kiállításon bármennyire is csak akkor ha neves tenyésztőtől van lesz nagyobb esélye?

Figyelt kérdés

Azt mondták ha ott van az én kutyám nem neves tenyésztőtől van és ott van egy másik nagy híres tenyésztő kutyája aki már kapott egyszer kitünőt akkor biztos nem fogják leminősíteni csak azért mert mondjuk az én kutyám jobb.

Tényleg ekkora jelentősége van honnan veszek kutyát?


2013. szept. 20. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Na, ez kb. semennyire nem igaz. Ahonnan az én kutyám van, az az ország legjobb tenyészete ebből a fajtából, mégsem járnak kiállításokra, pont azért, mert az ő kutyáikat lehúzzák, míg a többi agyonszaporítottat meg az égig magasztalják. Egy valamit tanulj meg: a kiállításokon szerzett minősítések és címek semmit se érnek, mert egyre inkább a silányabb kutyák kapják a kitűnőket....
2013. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úh:((

Meg azt hallottam már előre le van beszélve ki fog nyerni főleg ha a bírónak egy rokona nevez biztos ők fog nyerni nem egy idegen.

2013. szept. 20. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon sokszor a csókosok nyernek.

Volt olyan,hogy a bíró kihozott egy pitbullt(!!!)staff fajtagyőztesnek,bírálat után meg ott ölelkeztek meg söröztek a gazdival.Tenyésztő ismerősömnek szólt a bíró jó előre,hogy nevezze át a kutyát munka osztályba és ott kihozza győztesnek,mert a nyílt osztályban egy olyan kutyát akar nyeretni,akinek ez az egy győzelem hiányzik valami címhez.

Saját szememmel láttam,hogy a fajtagyőztes címért voltak a ringben a kutyát,bíró nézegetett ki a közönség közé.Pár perc múlva közeledett valaki a ring felé.Még a kutyát nem lehetett látni,de a bíró már mutatott a gazdi felé és mondta,hogy ez a fajtagyőztes.Még bent sem voltak a ringben.

Volt,hogy szezon előtt egy bizonyos fajta kiállítói összeültek és egy papírra leírták,melyik kiállításon ki fog nyerni abban az évben.És poénra bejött.

Nagy tenyésztők már tudják,melyik bírónak tetszik vagy nem a kutyájuk és aszerint neveznek.

2013. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez durva:((((

De igen ilyet hallottam én is.Akkor szinte semmit nem ér honnan való,hogy néz ki a kutyád a lényeg jó barát legyen a biró:(

Amúgy egy Pitet ,hogy hozott ki Amstaff győztesnek hisz volt tk-ja.



Amúgy Astaffot szeretnék:)

2013. szept. 20. 22:01
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ma már kb 20%-ban nézik a kutyát.A maradék 80% pedig,hogy ki vezeti fel(handler),kié a kutya,kié a kennel,ki a bíró,ki kinek a valakije.

Persze kisebb versenyeken el lehet indulni,sőt ha valakinek van gyomra ehhez a világhoz,akkor be is lehet kerülni és ölelkezni a bíróval miután a kutyád megnyert vmit (persze ez évek munkája) csak épp azt nem fogod soha tudni,hogy a te kutyád valóban olyan jó,vagy csak sok éven át tudtál jópofizni.


Ettől függetlenül a törzskönyves kutya jó dolog,ha a papírok és az eü dolgok rendben vannak,főleg ha valóban olyan fajtát akar az ember,nem csak egy olcsó keverékét,aki valószínű beteges.

2013. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont a kisebb kiállításokkal van rossz tapasztalatom, ahol viszonylag kevesen neveznek. Ott csak kevesen látják, ha arra érdemtelen kapja a címet. Amúgy szerintem nem a kitűnő minősítéssel van általában a gond, hanem a CACIB és a BOB címek sorsa dől el többször ismeretségi alapon. Nekem kezdő kiállítóként egy akkor még nem túl neves hazai tenyésztésű kutyám lett és sok sikertelen kiállítás után mostmár kitapasztaltam a rendszert és felsorolni is hosszú lenne a championátusokat amiket összeszedtünk. Tehát, ha valóban jó a kutya, akkor az meg fog látszani a jó eredményeken is, csak tudomásul kell venni, hogy néha ettől függetlenül bosszankodva távozol. Olyat nem tudok elképzelni, hogy minden osztályban előre ki lenne osztva az eredmény, de egy-egy osztálygyőzelem vagy fajtagyőztesség néha sántít. Azt is ki kell tapasztalni, hogy melyik bíróhoz nem szabad nevezni.

Az amstaffal nehéz dolgod lesz, mert nagy a konkurencia. Legutóbb Hódmezővásárhelyen rengeteg amstaffot láttam. Ennyi kutya között egy kezdőnek tényleg nehéz nyernie. De itt például megcsinálta a bíó azt is, hogy az osztályban mindhárom kutya kitűnőt kapott, a címet mégsem adta ki. Ilyen velünk is előfordult egyszer növendék osztályban. Az amstaffoknál amúgy én nem tudom megítélni, hogy mennyire volt reális a bírálat, mert nekem sajnos mind egyforma. :)

2013. szept. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Babber_Havanese ***** válasza:
80%

Hát én semmiképp sem kezdenék amstaffal, az biztos..iszonyú sokan vannak, hatalmas konkurencia, csekély esélyek. Tévedés itt nem a tk-t nézik, hanem a felvezetőt. Ki kell tapasztalni, hogy melyik bíró melyik színű, milyen típusú kutyát kedveli, és h a tiedre mit mondott. Egy idő után tudni fogod, h kihez lehet és kihez nem lehet nevezni. Nem mondom, hogy ne próbáld meg, mert igenis próbáld! Én idestova 7 éve kutyázom, ebből 4 év kutyás sport, és az utóbbi 1,5 kiállításosdi. Eddig egyetlen egyszer húzták le a kutyámat, pedig nem vagyok neves ember, nem cimboráim a bírók, és nem az ország legjobb kenneljeinek egyikéből van a kutyám. Szimplán jó a kutya, és szerencsém van.

A kiállítások világában a kitűnő az molyfing! Aki nem kap kitűnőt, annak elég trágya kutyája lehet. Itt az az érdekes h ki kapja a CAC-ot, a CACIB-ot, és a BOS-t (Best Oposite Sex) vagy a BOB-ot (Best Of Breed avagy fajtagyőztes) címet. Kitűnőt a legutolsók is kaphatnak. Az érdekesség ezután jön, amikor összevetésre hívják az embereket a címek kiosztásához!

Azt még tudni kell a kiállításokról, hogy nagyon mocskos egy dolog ám...a bírók mindig az ő szívükhöz közelebb álló típust és/vagy színt fogják választani. Nagyon szubjektív dolog ez. Kinek mi tetszik, azt választja..ezért nem árt néhány tenyésztő, vagy handler koma, akik segítenek téged az elrugaszkodásban, akik elmagyarázzák neked, h mi mit jelent, hogyan s mint kell bizonyos dolgokat csinálni. Esetleg már ismerik a bírókat, és tudnak segíteni, h melyik milyen, mit szeret, mit nem és itt most viselkedésre is gondolok, nem csak a kutyára. :)

Én mindenképp azt ajánlom neked, h előbb jó alaposan tanuld ki a dolgokat. Olvass a kiállításokról, azok menetéről, szabályairól, az elérhető címekről, és azok jelentéséről, és csak utána kezdj el kiállításosdiban gondolkozni, különben nagyon sok negatív kritika és élmény érhet ami elveheti egy életre a kedvedet ettől az egésztől.

2013. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Babber_Havanese ***** válasza:
46%

Egy kis segítség. Küldök néhány linket, amiből kiművelheted magad! ;) Nem szégyen, ha nem tudod őket megjegyezni, anyukám se volt rá képes 1,5 év alatt se, de azért illik képben lenni! :)

(a szalagok helyett már kártyákat osztogatnak)


[link]


[link]


[link]


És akkor itt még1x le vannak írva az alapkövetelmények, plusz a kérhető felvezetési alakzatok, képpel, és fordulásokkal:


[link]

2013. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Eszembejutott ez a kép:

[link]


:-)))

2013. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapból előfordulhat ilyen de a jó kutya az nyerni fog... lehet nem aznap, hanem másnap de nyer. Nekem is volt olyan, hogy a bíró barátja nyerte szombaton a CACIB-ot mi meg a Res. CACIB-ot kaptuk... másnap a fajtaspeciál külföldi bíró nagyon jó val rakta ki azt a kutyát és az enyém lett a fajtagyőztes.

Minden bírónak megvan az amit szeret a típus, szín stb ezt ki kell tapasztalni és segítséget is kell kérni a tenyésztőtől, mert pl a mi fajtánk rémesen heterogén, belépve a ringbe néha csak nyomokban hasonlítanak egymásra a kutyák és csak pislog az ember, hogy ez "ugyanaz a fajta?" ilyenkor még sokkal nehezebb mert főleg a nem speciál bírók nem tudják mihez tartani magukat így totál megzuhannak és össze vissza kezdenek el koncepció nélkül osztogatni mindenféle címeket, ez néha nagyon vicces eredményekhez vezet :D

Mondjuk pl külföldi bírók azért jók főleg ha világ teljesen más pontjáról jönnek mert senkit se ismernek a ringben így nincs esély se a kivételezésre.

Egyébként az egész ott sántít, hogy persze ez egy kis ország itt azért a kiállítók/ bírók ismerik egymást de az igazán nagy kiállításokon főleg ha nem speciál bíró van (aki ismeri a tenyésztőket az adott fajtában) a bíró senkit se ismer, néha bezuhan egy-két star handler (bár ez a mi fajtánkban nem jellemző) de alapból a bíró csak a kutyák alapján dönthet (na jó néha a saját országuknak szoktak azért kedvezni) mondjuk ez se jelenti azt, hogy nekünk kedvezően fog dönteni vagy a mi ízlésünk szerint :)

Én 7 éve állítok ki, az első kutyám 4 ország Ch-ja, Inter Ch, töménytelen fajtagyőztes és CACIB címmel és nem egyszer konkuráltunk úgy, hogy egy másik bíró hozta be a saját kutyáját, handler hozta be a kutyát stb és nagyon ritka volt, hogy nem az enyém kapta meg a címet. Mert lehet egy kis ismeretlen senki voltam de egy szuper kutya volt a kezemben :) (vagyis még most is mert már nyugdíjas :) )

Plusz azért vannak végtelenül becsületes bírók (szerencsémre mondhatom, hogy nem keveset ismerek)akiknek persze ugyanúgy megvan a maga típusa de soha nem nézik ki van a póráz végén. Pl most voltunk kinn az Európán és speciál bírónál (aki mindenkit ismert a ringben) egy teljesen hobbys 16 éves kislány kutyája lett a fajtagyőztes 80 kutyából ami azért nem semmi de valami hihetetlen szép kutya volt és öröm volt látni

2013. szept. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!