Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjem vállalni?

Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kutyám, aki jelen pillanatban még a legkisebb kutyától is megrémül, de azért tud nagy szája is lenni, mondjuk ha kettejük közt egy kerítés van. Ezen kívül elég jól nevelt és szépen haladunk. Adódott egy lehetőség, hogy magunkhoz vegyünk egy szinte teljesen "megismételhetetlen" kölyköt, aki kb. akkora mint most a kutyám. Viszont nem tudom, hogyan reagálna rá a kutyám. Mind a ketten kintiek, tehát előbb-utóbb magukra kell maradjanak. Szerintetek mi történhetne? Hogyan lehetne kezelnem a helyzetet? Van esély rá, hogy összehaverkodjanak, tekintettel a fent vázolt körülményekre? Köszönöm a válaszokat előre is.

2013. szept. 20. 22:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, méretileg akkora. Ja, és volt már nálunk egy kölyök, jóval nagyobb a mienknél, és mindenhová bújt előle, az meg rohant utána mert játszani akart, és végül a mienk a szék alatt remegve várta hogy eltűnjön a másik.
2013. szept. 20. 22:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a meglévő problémáját kellene kezelni,mert ez nem normális.


Utána gondolkodhattok a másik kutyán.Rosszra is fordulhat,mert a félős kutya,ha nincs kezelve,elkezdhet szorongani is,de félelemből agresszív is lehet a másikkal szemben.

Akkor pedig ott álltok már nem egy,hanem 2 problémás kutyával.

2013. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, ez teljesen logikus. De mondom, megismételhetetlen helyzet. Meg vagyok lőve. :D Tisztában vagyok az ész érveivel.
2013. szept. 20. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Mitől megismételhetetlen,ha szabad kérdezni?


És mennyi időd van dönteni?

2013. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy nagyon ritka fajta (nem FCI-s), nagyon ritka színben, és nem túl messze hozzánk.

Akad rá más jelentkező, ha nem döntök pár napon belül.

2013. szept. 20. 23:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd,én amondó vagyok,józan ésszel,hogy előbb a meglévőt hoznám helyre.


De ha a szívemre hallgatnék,akkor elhoznám a másikat,vállalva hogy nagyon nehéz is lehet,de akkor minden erőt,energiát és pénzt abba kell fektetni,hogy minden oké legyen minél hamarabb.Ez a minimum,ilyen feltételekkel.


Közös szocializáció,a meglévőnek rehab,kutyaovi,ami csak kell.

2013. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na kösz, hát megint ott tartok ahol voltam. :D
2013. szept. 20. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi :D Neked kell tudni,alapvetően,hogy van-e ennyi időd,meg pénzed,2 kutyára,úgy hogy az egyik esetleg problémásabb :)


Én nem látok sem a pénztárcádba,sem a szabadidődbe :D


Nekem jelenleg nem lenne,de ez saját helyzet :D Te lehet milliomos vagy,meg sok szabadidőd van,de lehet hogy nem :))

2013. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem pánikolós felnőtt kutyám van, idős 8 éves volt amikor idehoztunk egy kölyköt. Az első két hétben nagyon ki volt akadva az öreg mivel a kicsi folyamatosan csesztette, játszot volna vele. A nagy meg folyton menekűlt előlle. Persze figyeltünk rájuk, e kicsit tiltottuk amikor csak lehetett. Egy idő után a nagy lenyugodott, ehhez kb 2 hét kellet, egy hóna mulva már játszadoztak, azóta több mint egy év telt el az öreg sokkal barátságosabb, nyitottab let. Már nem pánikol más kutyáktól, ha sétálunk idegen kutyákkal is le áll játszani. Szóval nállunk pozitív lett az eredmény, de főleg az első időben fokozott figyelemet igényelet.
2013. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!