Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg? Szerintete...

Hogyan győzzem meg? Szerintetek is igazságtalan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal elköltözünk kertes albérletbe.Eddig náluk laktunk,nekem van egy saját kutyám,illetve nekik egy családi.A családi kutya kinti-benti,viszont az enyém csak kinti.Nem engedik be a házba,pedig az enyém nem rongál az övéjük meg szétszed mindent,rettenet kárt csinált már.


Ráadásul az enyém rövid szőrű (staff) és még télen is kint kellett lennie,mert nem hozhattam be!!

Most végre elköltözünk,minden vágyam,hogy a megérdemelt helyét elfoglalja a kutya a családon BELÜL,erre párom közölte,hogy az új házba tuti nem jöhet be,mert ő nem fog perkálni ha szétszed valamit.


Ez nem igazságtalan??

Az övéké bemehet bárhova,szétszed rengeteg dolgot,amit ugyanúgy kifizetnek,de az enyém,aki elég nyugodt kutya,plusz foglalkozok vele rendesen és SOHA SEMMIT nem szedett szét,ő nem jöhet be.

Nagyon elkeseredtem,ez így nem élet a kutyának,hogy folyamatosan el van zárva tőlünk,ráadásul nem akar,hogy még egy telet kint kelljen lennie.


Amúgy a főbérlőt nem izgatja,hogy hol a kutya.


Mit mondjak neki,hogy észhez térjen??


2013. szept. 20. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A családi kutyával kapcsolatban azért megkérdezném, hogy a párod akarta bentinek? Mert lehet, hogy azt a szülei erőltették és nem akart velük emiatt konfrontálódni. Most viszont mivel külön mentetek, már ő akar dönteni arról lehet-e kutya a lakásban vagy sem.

Amúgy én úgy gondolom ha valaki engem elfogad párjaként az mindennel együtt fogadjon el- a kutyámmal is. Én sem akartam bent tartani a kutyát, de kompromisszumot kötöttünk, csináltunk egy válaszfalat hogy meddig mehet, és nem tovább. Így engem sem zavar és a páromat sem. Gondolom csak van egy előszobátok, vagy bármilyen elválasztott rész ahová bemehetne. Én azért arra is rákérdeznék, hogy ha a másik kutyánál ezt eltűrte akkor most mi a gondja?

2013. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Náluk nem nagyon érdekelte,hogy hol a kutya,a húga meg az anyja engedték be folyton.Az enyém is bent volt 4-5 napot,ivartalanítása után,viszont akkor is láthatta/ták,hogy abszolút nem rongál.

A párom amúgy szereti a kutyákat,az enyémet is,csak attól tart,hogyha esetleg valamit szétszed,vagy összekarcol,akkor az sokba fog fájni.


Megjegyzem egy nagyon igényesen berendezett albérletről van szó,drága bútorokkal,ami a tulajé,nem a miénk.

De meg lehetne oldani a szeparálást,de arra csak a kifogásai vannak,hogy mivan ha átugorja,vagy ha szétszedi azt is...Rá sem ismerek,soha nem láttam erőszakosnak a kutyámat,még ha fejjel előre be is ment valahova,inkább kitolatott,minthogy elkezdte volna szétborítani a dolgokat maga körül..Nem értem :( De biztos,hogy nem hagyom,hogy megint kintre legyen zárva..

2013. szept. 20. 23:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezt biztos nem hagynám. Kerek perec mondd meg neki hogy a kutya csomagban jár veled, ha te kellessz neki, akkor vele együtt fogadjon el. Hát az eszem megáll.

Nálam egyébként ez lazán válóok. Tuti nem kínoztam volna egy egész télen át egy rövid szőrű kutyát kint, senki kedvéért!

2013. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még valami eszembe jutott...ha netán a későbbiekben lesz gyereketek, akkor is azon fog kattogni hogy elront vagy szétszed valamit, és az milyen sokba fog fájni?

Hihetetlen, milyen emberek vannak...

2013. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a huga meg az anyja lazán beengedték a másikat, engedd be lazán te is a tiedet.

Ha hangot ad a nemtetszésének, parancsold ki az ő kutyáját is. Akkor talán megérti te mit érzel.


Vagy állapodjatok meg abban, hogy bemehet a kutyád, de ha szétszed valamit rögtön megy is ki. Te pedig kifizeted a kárt. Ha tényleg olyan jól viselkedik nem lesz gond.

2013. szept. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

'Édes szívem. Vagy bejön a kutya is, vagy te is mész ki mellé.'


'Édes szívem. Vagy bejön a kutya is, vagy bejön helyette a postás, míg nem vagy itthon.'


Viccen kívül, tuti elmondanám neki az észérveket, amiket itt felhoztál, és nem engednék az igazamból.

2013. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,akkor nem csak én gondolom úgy,hogy a kutya bentre is való.


Mindenképpen meg fogom győzni a párom,ha meg nem megy bele,akkor behozom anélkül és majd meglátja,hogy nem rongál semmit.

2013. szept. 21. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy Te felelsz a kutyádért. Sok sikert! :)
2013. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!