Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy 4kg-os csivava...

Szerintetek egy 4kg-os csivava-yorkie mixnek mekkora KONG játékot vegyek az S-es jó neki? Classic-ot vagy puppy-t? Azért akarok ilyet venni, hogy mikor egyedül hagyjuk, akkor ne "szenvedjen" annyira. Ez jó lenne?

Figyelt kérdés

Már felnőtt kutya, de azt vettem észre, hogy nem annyira szereti rágni a keményebb dolgokat. Vettem neki ilyen gumi labdát, picit ami ilyen keményebb gumi, s nem érdekli. Ellenben a plüss maci, meg kockát szereti. Rágcsálja is, de nem rágja szét őket. Ezért gondoltam, hogy a puppy jobb lenne, mert gondolom az puhább gumiból van. A rágcsálós jutifalatokat se nagyon eszi meg az ilyen pedigree fogtisztítóst, vagy rodeo csavart falatot. Első két alkalommal megeszi, utána nem érdekli, viszont ezt a kongot meg tudnám olyannal tölteni amit szeret.

Előző gazdája éjjel-nappal együtt volt vele, s most így lassan 1 év után is gondot okoz az egyedül lét. Már nem olyan vészes, viszont van hogy széttépi a zacskót, hogyha talál, vagy papírzsepit. Ilyesmi ellen gondoltam. Már próbálkoztam más dolgokkal, de nem sok sikerrel.

A falkavezérséggel nincsen probléma, behódoló, megadó típus. Szóval nem ezért van gond az egyedül hagyással.



2013. szept. 21. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak egy kudarcélménnyel tudok segíteni:

Az én kutyusomnak 5 év után se sikerült megtaláljam azt, amit szívesen rágcsálna. Én is próbáltam gumilabdát, jutalomfalatot, csörgős labdát, gumilabdát, műanyagot, sípolóst, mindenféle színű, anyagú, állagú, keménységű játékot, egyik se foglalja le. Egy dolog van, amivel néhanapján szeret játszani, a colás üveg kupakja.:D De azzal se mindig, és azzal nem akarom egyedül hagyni, nehogy baj legyen belőle.

A kongot még nem próbáltam, de most hogy mondod, lehet hogy veszek, és ha a puppy puhább, akkor azt venném.

2013. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csak gondolom, hogy puhább. :D
2013. szept. 23. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bemásoltam neked egy tavalyi, hasonló kérdésre adott válaszomat:


a méretezést megnézheted pontosan a csomagoláson. Nekünk már 8 hónapja megvan - igaz egy yorkié - és nagyon hasznos dolognak tartom. Ha úgy látod, hogy unatkozik a kutya de éppen nem tudsz vele foglalkozni.mert dolgod akadt, vagy ha elmész hazulról és éppen szokatod az egyedülléthez nagyon okos "kitalálmány"!


Én megtömöm úgy, hogy legalulra a legszűkebb helyre teszek egy-két falat sajtot, vagy sonkát, vagy rendes száraztápot, aztán megtömöm -vágott répával, almával, és eldobom, mert ugye az a lényeg, hogy "munkával kibányássza a betevőt:). Persze ez a mennyiség a te kutyád méretéhez változzék.

Hogy mit tegyél bele? Kérdés, hogy mivel szándékozol hosszú távon etetni? Ha száraztáppal, akkor abból pár darabot a fentiekkel keverve. Mivel csak 4 hónapos talán a legjobb időszak arra, hogy ne szokasd rá "emberkajákra", és fölösleges kutyanasikra, (vigyázz, és nézd át jól, hogy mik vannak az ú.n. jutalomfalatokban!)hanem természetes dolgokat szeressen meg!


...jah, és még valami. Amikor már kibányászta a "belavalót" mindig vedd el tőle,mosd meg jól és tedd el. Ne legyen folyton előtte mert hamar ráun. A játékaival is így járj el, mert hamar megunja és a játék az mégiscsak egyfajta jutalom. És ahhoz,hogy megúszd egy ilyen korú kutyus rágási hajlamait, mivel folyton rágnak - vegyél neki a méretének megfelelő műcsontot. Az mindig legyen elől, ha unatkozik azt rágja és nem fog szétcincálni semmi tiltott dolgot!

2013. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen a válszom egy nagytestű 4 hónapos kutyának szólt, de a lényeg benne van:)


A kutyám már 3 és fél éves és még mindig imádja:)

2013. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ.

megpróbálok egyet akkor, hátha bejön a kis mocsoknak :)

2013. okt. 2. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!