Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra járók! Küllembírál...

Kiállításra járók! Küllembírálat eredményét befolyásolja egy törött metszőfog?

Figyelt kérdés
Kiállításokon sikeresen szereplő, két éves szukám egyik metszőfogából (a bal alsó szemfog mellől második) letört egy jelentős darab. A fogazata, harapása amúgy tökéletes. Munkakutya fajta. A kiállításokon hátrányban lesz emiatt az ép fogazatú vetélytársaival szemben, vagy csak a rendezetlen, hiányos fogazat számít hibának?

2013. szept. 21. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít hátránynak.

Ha hiányozna, akkor is elég lenne egy orvosi igazolás, hogy szerzett hibáról van szó.

2013. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egy másik kiállításozó emberrel jobban jársz,ha tőle kérdezed meg,esetleg egy ismerős bírótól...


Amúgy nem kiállításozó,csak érdeklődő emberként,én úgy gondolom,hogy a bírón múlik,hibának veszi-e.


Ott is vannak kötsögök,meg normálisak.

Amúgy józan ésszel,hátrányban lehet egy törött fog,egy töretlen foggal szemben.

2013. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem hiba munkakutyáknál és agaraknál nagyon gyakori. Főleg ha még látszik a törött fog (ami vagy be kellene tömetni vagy ki kell húzatni mert elfertőződhet)

Szintén kiállításos szukámnak már az I fogaiból 3 mat ki kellett húzni törés miatt...sajnos neki ennyi volt mert el is volt fertőződve szóval mindent kiszedett a doki így meg olyan mintha soha nem is lett volna. vihetnék orvosi igazolást (láttam már sokakat azt lobogtatni) de nekem ennyit nem ért más úgy is kifele jött a kiállításos korból.

Szóval nyugodtan vidd ez nem genetikus hiba szóval senkit se érdekel

2013. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd meglátjuk akkor, de remélem, nem számítják bele a bírálatba. De az a lényeg, hogy baja ne legyen tőle, a szépség másodlagos :)
2013. szept. 21. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiállításozom, de szerintem, ha logikusan gondolkozunk akkor nem számíthat hibának, hiszen nem veleszületett, genetikai hiba, hanem szerzett sérülés.
2013. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hiba!!! Nekem lett champion kutyám kitört P2-vel.
2013. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is le van törve egy darab az egyik felső metszőjéből, eddig nem szóltak érte, lehet hogy észre sem vették.
2013. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
43%

Ha nem tőből tört le, nagy eséllyel észre sem veszik. Ha teljesen hiányzik, elég gáz magyarázkodni mert orvosi igazolást lobogtatni.

Gondolj bele: ott áll két hasonlóan jó kutya a ringben, az egyik tökéletes, a másik is majdnem, csak ott az a kis bibi. Te melyiket nyeretnéd a bíró helyében?

Én nem vittem több kiállításra a lányom, mikor letört a foga.

2013. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkit felpontoztam, nem is értem, miért pontoztak le a két választ... Azóta egy bíró mondta, hogy küllembírója válogatja, van, akinek ez számít, azzal érvelve, hogy szépségkirálynő sem lehet csorba vagy hiányos fogú, elvégre egy kiállítás szépségverseny. Más szerint ilyen szerzett hiányosság nem hiba, de két ugyanolyan jó kutyánál, ha nem tud dönteni a bíró (vagy a másik kutyát akarja nyeretni), akkor a törött fogra hivatkozva hozhatja meg a döntését. Munkakutya fajtáknál általában nem számít hibának. Van olyan fajta, ahol a fajtagondozó országban egy éves korában lebírálják a fogazatot, onnantól fogva nem is nézik, mert munkában sérülhet.

De továbbra is szívesen várok tapasztalatokat!

2014. jan. 23. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!