Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez most kamaszodás?

Ez most kamaszodás?

Figyelt kérdés

Nagyon okos, engedelmes kutyám 9 hónapos, és mostanában kicsit lassabban reagál a behívásokra, vagy csak másodikra-harmadikra jön be. Érdemes-e büntetni ezt valahogy, vagy nagyok még az elvárások? Elég szigorúan be voltak tartva a dominanciagyakorlatok, mostanában kicsit enyhültem a kutya felé, simán leülök csak úgy vele a padlóra gyömöszölni, nincs lehordva a sárga földig, ha mégis bejön az ajtón, csak simán kiküldve stb. Ez inkább a "fegyelem" lazulásával vagy a korával van összefüggésben?

Vegyem elő megint a szigorúbb hangomat? Hosszú távon nem szeretnék szigorú gazda lenni, csak tudja és tartsa tiszteletben a szabályokat.



2013. szept. 21. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kamaszkor.

Szerintem ilyenkor kellene kevésbé enyhülni,és ahogy mentek ki a kamaszkorból,onnantól lehet kicsit lazulni.

Én legalábbis így csináltam,mostanra 2 éves elmúlt és minden oké :)

2013. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért enyhültem, mert elég érzékeny kutya és rosszul érintett, amikor a kutyaoviban (most már suliba járok vele)az egyik vezető azt mondta, h szerinte stresszelem a kutyát. Azóta jobb is a kapcsolatunk, de most erősen gondolkozom rajta, hogy talán túlságosan visszavettem a szigorúságból, és nem kéne elnéznem a szelektív hallást.
2013. szept. 21. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A szelektív hallás népbetegség kamaszkorban,szerintem ezzel mindenki találkozik.


Próbáld meg a beszédet kihagyni a fegyelmezésből és csak a testeddel kommunikálj vele.Érintés,lökés,bökés...simogatás,paskolás,figyelem megadása.

2013. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az oktatókra. Sok esetben olyan megalapozatlan butaságokat mondanak, hogy elképesztő. Te ismered a kutyád, te tudod, hogy stresszeled-e vagy sem, igenis pont hogy most kellenek szabályok.
2013. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ti hogyan "büntetnétek" a behívás megtagadását?

Igazából jön ő, csak előtte még ráérősen megszaglássza amit akar...arra gondoltam, hogy megint elkezdek futni, ha nem figyel rám, nem jön stb. Régebben ezt sokat csináltam, illetve kizökkentettem valami csörgőssel, ez is működött.

Úgy gondoltam, hogy most a kutyasuli, gyakorlás elég lesz a "rosszalkodás" ellen, ott és akkor szépen rám is fókuszál, de sétánál elvan az ő kis világában.

2013. szept. 21. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Kamaszodik,az ivarérés is elkezd beindulni,másképp értelmezi a szagokat,feszegeti a határait.


Igazság szerint,nem büntettem,ha nem jött elsőre,csakis pozitívan jutalmaztam,ha jött elsőre.

Ha nem elsőre jött,akkor nem kapott dicséretet.

Ha elsőre jött,akkor jutifali.


Főleg ha már olajozottan működnek a dolgok,csak most sz_rik rá :D

2013. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!