Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lelehetne ezekről...

Hogyan lelehetne ezekről szoktatni a kutyusomat?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves beagle ivartalanított fiúcskám.

Két szokása zavaró, szeretnék rajta változtatni, de nincs ötletem hogyan lehetne.


Az egyik, hogy iszonyatosan nyalogat mindent. A kezünket, lábunkat... de ha elkezdi nem tudja abbahagyni.

Ha lefekszik nyalja a helyét, a párnáját, de egyszerűen minden csicsog a nyálától.

Olyan egy éves korában jött ez elő nála. Senki nem szoktatta erre. Vagy tán ez utalhat valamire? (mármint valaminek a hiányára stb.)


A másik gondom vele...

Tudni kell hozzá, hogy nagyon sokat sétálunk, sokat vagyunk lent. Sokszor szabadon játszik más kutyusokkal, nyáron sokat vittük úszni is, szóval a kellő mozgása megvan. Naponta egyszer kap enni, estefelé. Kajálás után teljesen bekattan, és elkezd hágó mozdulatokat csinálni. Van erre egy külön párnája, mert nem szeretnénk ha a lábunkat hágná. Kaja után addig sír és piszkál minket amíg meg nem kapja a párnáját. Amint megkapja onnantól kezdve legalább egy órán át nyomja, amíg jó nem lesz nem hagyja abba. Teljesen kidugja a "vöröset"...


Ilyenkor teljesen kimelegszik, a mellkasán és a hasánál vöröses foltok jelennek meg utána. Ezek eltűnnek reggelre. De akkor is zavar.


6 hónapos korában lett ivartalanítva, ez a hágó szokása olyan fél éve jött elő.



2013. szept. 21. 23:38
 1/6 sippara ***** válasza:
100%

"Az egyik, hogy iszonyatosan nyalogat mindent. A kezünket, lábunkat... de ha elkezdi nem tudja abbahagyni."


Erre te? Mit csinálsz ilyenkor?


"Van erre egy külön párnája, mert nem szeretnénk ha a lábunkat hágná."


...és ha esetleg tiltanátok a lábhágást?


"Kaja után addig sír és piszkál minket amíg meg nem kapja a párnáját."


Ez nem nagy ördöngösség, hisztizik -> megkapja, amit akar, ennek folyományaként akar valamit -> hisztizik. Ez tulajdonképpen egy trükk, ti neveltétek rá/neveltetek magatokból párna-kaja-séta-játék-akármi automatát - nézőpont kérdése :)


"Amint megkapja onnantól kezdve legalább egy órán át nyomja, amíg jó nem lesz nem hagyja abba. Teljesen kidugja a "vöröset"..."


Még mindig nem értem, hogy miért nem tiltod, miért kapott egyáltalán dugópárnát, miért nem próbáljátok több, vagy inkább neki megfelelőbb minőségű fárasztással, falkavezéri pozíció átvételével, vagy akár kiképző segítségével megoldani a probléma OKÁT. Ugyanis a rögeszmés hágás TÜNET.

2013. szept. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld!


Ha minket nyal simán csak elzavarjuk, rákiabálunk... de utána jön vissza és folytatja.


A lábhágásnál ugyanez volt a helyzet, nem bírtuk tovább ezért lett a párnája.


Úgy tudom a gazdi jelenlétében történő hágás a tiszteletlenség jele (is), szóval teljesen egyetértek abban, hogy eleve a párna hülyeség és felelőtlen dolog volt.


A hisztibe bele sem gondoltam még, pedig teljesen logikus amit mondasz.

Ilyenkor talán az lenne a legjobb, ha tudomást sem veszek róla, had hisztizzen tovább, majd ráhagyja. Javíts ki, ha rosszul gondolom ezt!


Sajnos többen élünk egy fedél alatt, mindenki másképp bánik vele.

Anyámék állandóan ajnározzák, kényeztetik. Én próbálom az ellenkezőjét ennek, az öcsém pedig hol ilyen, hol olyan. Velük egyszerűen nem tudok kompromisszumot kötni. Kértem már szépen, kértem csúnyán (de meg sem tudom mondani hányszor!) de sose voltak hajlandóak velem együttműködni se ebben, se semmi másban. Valójában ezért is kérdeztem, hogy lenne-e valami más módszer is ezekre a problémákra.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszod!

2013. szept. 22. 00:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik szigorúan, hogy hogy bánjanak az állattal. Mit ne csináljanak, mit csináljanak.

És tedd hozzá, hogy ha nem képesek ennyiben együttműködni beadod menhelyre.

Ha van közeli ismerősöd, akik befogadnák pár napra, ez jó trükk lehet. Én legalábbis így próbálnék rájuk ijeszteni.


Vagy lehet azért bánnak vele hülyén, mert nem tudják hogy kell. Akkor pedig mutasd meg nekik az alapokat.


Ez a párna dolog tényleg furcsa. És a nyalogatás is. Addig kell tiltani amíg abba nem hagyja. Mindent elvenni tőle amit nyalogat, és tiltani. Majd odaadni neki, és amint elkezdi, elvenni. stb. Én így csinálnám, nem tudom jó e amit mondok.

2013. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
amúgy mitől lesz egy kutya rögeszmés? :O
2013. szept. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: kellő fárasztás és vezérség hiányától.
2013. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2013. szept. 22. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!