Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 m-es "kiképzőpóráz" vagy...

10 m-es "kiképzőpóráz" vagy Flexi póráz. Ki mire adja le a voksát, és miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Milyen célra? Mert behívás tanítására teljesen megfelel egy sima 10 m hosszú kötél (pl. szárítókötél) karabinerrel. Sétáltatni meg egyik sem az igazi. A hosszú póráz mindig rácsavarodik a kutya lábára és nem kicsit le tudja égetni az ember kezéről a bőrt, ha valamiért kiugrik a kutya, a flexi meg csak arra tanítja meg, hogy érdemes húznia.

Nekünk van egy rövid pórázunk városi 'láb mellett' sétákra, ha meg a kutyának mozgás kell, akkor szabadon van(vagy erdőn-mezőn, ahol nem zavarunk).

2013. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*(futtatón vagy erdőn-mezőn, ahol nem zavarunk)
2013. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mi belvárosban lakunk, de parkokban nem merem elengedni még a kiskutyámat. Amúgy visszajön, kivéve, ha "túlizgatott lesz". Ilyenkor 10 méteres pórázt használok, és eddig nem volt vele gond. Egy kisebb területen próbáltam ki először, hogy szokjam a kezelését. Mikor használjuk, nem tekeredik rá, még akkor sem, ha más kutyával játszik, aki szabadon van. Persze figyelni kell, mozogni hogy jó legyen.


Utcán hagyományos pórázon megyünk. Flexi nekem nem szimpatikus, mert én úgy szeretném, hogy utcán mellettem jöjjön. Szerintem összezavarná, hogy egyszer megengedem, aztán meg nem. Így legalább nagyjából tudja, mire számíthat.

2013. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát, szárítókötelet én nem használnék. Az tuti rátekeredne a kutyára, mert nincs súlya. A kiképzőpóráznak van, épp csak annyi, hogy ha rátekeredne, le is hull, és egyszerűen kilép belőle.
2013. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én vettem egyszer ilyen hosszú kiképzőpórázt, nagyon nehézkes volt használni, a kutyára kevésbé tudtam figyelni, mert folyton a madzaggal bajlódtam. Nekem az vált be, hogy a behívást egy olyan mezőn gyakoroltuk, ahol nem volt se forgalom, se tereptárgy, se más kutya. Persze ehhez autóznunk kellett jó sokat, hogy ilyen helyet találjunk, de nekem ez vált be.
2013. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sima szárítókötél, nem a kézben tartva, hanem leengedve a földre. Újonnan hozzámkerülő, hebrencs kutyáknál jó szolgálatot tesz 1-2 hétig.
2013. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A flexi szakad. Nálunk a 30 kilós kutya simán eltépte...
2013. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ja lehagytam, hogy asszem 40-50 kg volt a pórázra írva... Ha flexi akkor a legmasszívabb, legvastagabb darabot vedd meg. (kivéve, ha csivava, de akkor nem kérdeznél kiképzőpórázról)
2013. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A flexi kényelmes egy jól nevelt kutyánál, de szerintem kevés kivételtől eltekintve teljesen felesleges, mert ahol lehet menni flexinyi távolságra, ott akkor póráz nélkül is mehet a kutya. Nevelni meg tökéletesen alkalmatlan, lassú, folyamatosan feszül, szóval nem.

A 10 m-es sima póráz szuper új kutyához (bár szerintem az 5 méteres is jó, azt még lehet is kezelni anélkül, hogy megkattannál, és elég szokott lenni a kutyának is), behívást meg egyáltalán odafigyelést tanulni, nevelni. Illetve ha akad futópartner, akkor elég csak ledobni a földre, nem nagyon láttam még balesetet belőle sima füves terepen, viszont nem fog a kutya világgá menni, mert elég rálépni, és megvan az állat.

2013. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Akumi: szerintem meg pont azon a terepen, ahol sima, nagy füves terület van, ott szükségtelen a kiképzőpóráz. Ahol tapasztalatom szerint meg tudna lépni a kutya, az pl egy sűrű erdő, ahol vadak is vannak - na de ott nem tudod használni a kiképzőpórázt, mert mindenen fennakadna. A szép füves mezőn, ahol használni tudod, meg nincs veszély, ami miatt szükség lenne rá - de ez csak az én tapasztalatom. Én pl nem biztosan behívható kutyával erdőben flexit használok.
2013. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!