Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos németjuhászom...

3 hónapos németjuhászom kicsit sovány és attól félek, hogy így nem fog úgy fejlődni ahogy kellene. Mit adhatnék neki a tápon kívűl, hogy kicsit hízzon?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2013. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az jó ha sovány. Alapesetben az mondják főleg a nagytestű fajtáknál hogy kölyöknek soványan kell őket tartani hogy ne terhelje felesleges súly az izületeket. Ezzel megelőzhetsz egy csomó felnőtt korban fellépő betegséget, vagy a kölyöllori csontgyulladást. Etesd jó táppal de véletlenűl se engedd hogy plusz súly legyen rajta. Majd ha elmúlt egy éves és a magassága már nem igazán változik akkor ráér hízni.
2013. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mit jelent nálad a soványság. Ráadásul a vérvonalakban is vannak vékonyabb alkatú kutyák. Nem tudsz képet feltenni? De ne olyat, hogy a kutya ül és felfelé néz az arcodba :))
2013. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2013. szept. 22. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs vele semmi baj :))Jó erős tappancsai, feje van. Ami annyit jelent erős csontozatú. Inkább így nézzen ki,míg növekedésben van.

Étrend?

2013. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tegnap láttam a testvérét, neki még nagyobb feje van és testesebb is pedig mind2 szuka. Jelenleg Fer-Dog táppal etetem, de a tápot nem mindig eszi meg, ilyenkor várok 10percet és elveszem előle a következő étkezéskor ha nem eszi szintén így + néha kap mellé egy kis házi kosztot. Hány hónapos korig fejlődik, nő egy németjuhász?
2013. szept. 22. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg sovány egy kicsit. Az a baj, hogy sokan összetévesztik a soványságot, a normál állapottal és a kövérséggel. Úgy értem, hogy az ízületeik miatt azt ajánlják, hogy legyenek soványak, pedig ez sem jó, mert akkor meg nem biztos, hogy rendesen kifejlődik. Az a legjobb, ha normál súlyban van, és inkább véknyabb, mint kövérebb, de attól még normál súlyú, ergo nem látszik ki a csípő csontja ennyire, mint a tiednek.


Jó minőségű tápot kell neki adni rendszeresen, illetve hússal ki lehet egészíteni az étrendjét, de annál nagyon oda kell figyelni a foszfor-kalcium arányra és minden hús etetésnél egy kis túrót, vagy más kaliumot adni neki pluszba. Állatorvossal/tenyésztővel egyeztess, esetenként vitaminpótlás is segíthet, de ez meg attól függ, hogy milyen tápot eszik, abban miből mennyi van.

2013. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

7es vagyok. A tápot azért nem eszi, mert adsz mellé házi kosztot. Szóval hiába veszed el előle párszor, ha nem eszi, ha utána meg adsz neki mást. Így soha nem fogja megenni normálisan a tápot, tapasztalatból mondom, hidd el! Én hónapokig szórakoztam ezzel, és csak azt értem el, hogy nem evett rendesen, így nem fejlődött rendesen, és már soha nem lesz akkora, mint lennie kéne. Szóval vagy csak tápot kap és pár napid játszod ezt vele, hogy eszik-nem eszik, vagy kiegészíted az étrendjét mással (hússal pl.), de akkor számíts rá, hogy teljesen le fog állni a táppal.


Csak egy megjegyzés: kb. már vagy 3szor leírtam neked előző kérdéseidben, hogy nem jó az a táp!!!! Váltsál jobb minőségűre, ha azt akarod, hogy egyen és fejlődjön is rendesen!

2013. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kalciumot adni neki.... elírtam
2013. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit soványka...egyértelmű,hogy a táp a nem megfelelő,ha eleget adsz neki enni.Egyszerűen rossz a táp,ezért nem tudja hasznosítani.Vegyél neki jobb tápot és néha napján (heti 3-4x) húst.Attól fejlődni fog.Plusz nem ártana zöldkagylót adni neki,mivel elég nagytestű fajta és nincs túl jó kondiban.
2013. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!