Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda vagyok ezért?

Rossz gazda vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Az előző kutyámat nem tudtam rendesen kezelni, nem én voltam a főnök. Meglett az eredménye,elszökött és elütötte egy autó. Csakis magamat hibáztatom érte na meg a sofőrt aki a sebességi korlát fölött vezetett.

Kaptam még egy kutyát, eldöntöttem hogy nem fogom hagyni hogy ő legyen a főnök meg ilyenek.

Sajnos van egy olyan rossz tulajdonsága hogy védi az ételét. Még kiskorában kapott egyszer a kezem után, jó nagyot kapott az orrára azóta eszébe se jutott ilyesmi, legalábbis velem szemben.

Van egy macskánk, tegnap játszani akart vele a kutya, mire a macska ideges lett és nekiugrott a kutyának. Eddig nem csinált vele semmit, de most rámordult és leterítette. Én megfogtam és jól a földhöz nyomtam és ott tartottam amíg le nem nyugodott. Szegényt megsajnáltam mert utána nem mert odajönni hozzám, de megfogtam és megsimogattam.

Rá szokott ugrani az emberekre és mindenki azt mondja hogy neveletlen mert ezt csinálja. Rám sosem ugrik csak ha hívom. Megtanítottam neki de sok ismerősöm "nem akarja bántani" és nem löki le vagy lép egy picit rá a lábára hogy szálljon le.

Túl komolyan veszem vagy csak a kutya érzékeny?



2013. szept. 22. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy mondanám,sokat fejlődtél,de még mindig a kutya irányít.


Ha megbünteted és odamegy hozzád,akkor te meg megsimogatod,akkor teljesen összezavarod.


És ha a "jól földhöz nyomtam" a cesar féle leterítés lenne,akkor csak megjegyzésképp mondom,ő nem jól lenyomja,sőt,nagyon sokszor hozzá sem ér...Itt nem a fizikális erőn van a hangsúly,különben Cesar sem boldogulna egy nagyobb kutyával,mert ő nem valami nagy ember.


Szerintem menjetek inkább egy kutyaiskolába,ahol neked is elmagyarázzák átfogóan,mit kell csinálnod.


Plusz ugrálásnál is,neked kell tiltanod,nem azoknak,akik jönnek.

2013. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nézni azt a műsort, nem onnan veszem az ihletet és kutyasuli sincs rendes,mert a kiskorában azt sikerült elérniük hogy a kutyámat be kell rángatni a területre és a jutifalatot se eszi meg bent.
2013. szept. 22. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!