Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippeket szeretnék kérni...

Tippeket szeretnék kérni biciklis kutyafuttatás terén. Télen mivel lehetne felváltani? Milyen felszereléssel ajánlott? Stb.

Figyelt kérdés
Egy 4 éves beagle fajtájú kutyáról lenne szó és szeretnék vele valami állandó sportot mert hajlamos a hízásra. Utána jártam mindennek. Az első lépések meg is vannak. ma már kipróbáltuk.

#beagle #biciklis kutyafuttatás
2013. szept. 22. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

[link] ilyet ajánlanak, de én simán pórázzal futtatom.

Eleinte nem szabad sokat bringázni, majd egy hét után lehet csak hosszabb túrákat megtenni.

Nekünk pl. mikor először vittük 2 napig csak pihent mostanság meg el sem fárad annyira ugyanannyitól.

2013. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én télen is futtatom bicaj mellett a kutyát, ha nincs hó/ latyak. Télen egy szánkót kötöttem elé, de ő husky:D
2013. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és én is csak simán pórázzal viszem, szabad területen pedig póráz nélkül futtatom. Betonon nem szabad. Nekünk semmilyen felszerelésünk nincs.
2013. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a hámot és a nyakörvet gondoltam mint fekszerelést, hogy melyik a jobb ?

A hó meg a latyak olyan dolog hogy télen normál esetben van és jó lenne akkor is valami alternatíva amivel tudjuk tartani a kondicóját :)

2013. szept. 22. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

sok év tapasztalata alapján :

a legjobb egy síma nyakörv , és egy perlon póráz . a hossz cc: 1,2 m .

hám ??? nekünk nem jött be .

nagy erős kutya ,,símán elrántana hámmal, hiszen nem tudom korrigálni futás közben!

először sétálj ,told a bicajt , kutya A JOBB OLDALON !!

mindíg a jobb oldalon ,ha pórázon van !!

első 1 hét ben rövid távok ,beton ,aszfalt kerülendő!!

2-3 km es futás bőven elég.

vizet vigyél magaddal 1/2 l elég, és félúton itasd meg , de ne sokat !!!! elég ,ha a tenyeredből iszik :)

egy 10 kg os kutya símán elhúz 25-30 km sebességgel!!!

alap parancsszavak : marad ( azonnali megállás kereszteződésben ,lámpánál,stb) mehetsz ( elindulás ) jobb :) balra :) lassan !!! ( felhívó figyelmeztetés, a lassításra ,segíti a megállást!!) és amit még szeretnél .

póráz nélkül : városon kívül, ahol biztonságosnak ítéled, vedd le a pórázt :)pl : töltés, mezőgazdasági utak,...

javasolt ultrahang síp ( 10 cm hosszú fém síp . cc : 1 000-1 500 ft ) 500-1000 méterről behívható vele a kutya !!! erős szélben is működik !!

beaglinél fontos, mivel tuti elkezd nyomot követni, és nem utánad megy:)

bicaj :)

szerintem az első teleszkóp fontos, kíméli a könyököt és a csuklót!! össz teló ??? nekem nem jön be.

ne feledd : a forgalomba kur....a kell tudni bicajozni !! kutyával pedig nem könnyű!!!

2013. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!