Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie-nál mennyire...

Border collie-nál mennyire gyakori, hogy lebénulnak?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos bc-m van, és bár tudom, hogy nem szabad ugrálós vagy 2 lábon állós feladatokat adni neki, de ő saját magától nagyon gyakran csinálja. Tiltanom kéne neki? (szeretnék vele később agilityzni).

Nem törzskönyves, nem tudom a szülők mit hordoznak, de a körülményekhez mérten, azért szeretnék mindent megtenni érte.



2013. szept. 22. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám is lépcsőzött és ugrált, tiltani nem érdemes mert nagy korában nem fogja csinálni, hagyd hadd mozogjon de te ne kényszerítsd/tanítsd rá. semmi baja nem lesz
2013. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


Csak mert én úgy tudtam, hogy ez inkább kistestű kutyák (főleg tacskók) betegsége és eszembe sem jutott volna, hogy egy ilyen energikus kutyával is lehetnek ilyen gondok.

Aztán megláttam egy a képet és majdnem sírva fakadtam. Mégis milyen élet lehet ez egy bordernek?


Itt a kép: [link]

2013. szept. 22. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem azért nem szabad ugráltatni, mert tacskóbénulása lesz, az tényleg a hosszú testű fajtákra jellemző betegség. Az ugráltatástól egyszerűen csak túlterhelődnek a fejlődésben lévő ízületei, idősebb korában fájlalni fogja, nehéz lesz neki a mozgás, ami egy ilyen energikus fajtának külön szenvedés, mert attól még nem lesz kevesebb a mozgásigénye, hogy képtelen mozogni.

Ez persze nem azt jelenti, hogy tilos ugrálnia, hiszen kölyök, nyilván ugrál, az a dolga, hogy pattogjon, mint a gumilabda, DE! _A saját kezdeményezésénél többet_ ne csinálja. Szóval ha a tiéd nem stresszből, hisztériásan ugrál (mert az még okozhat problémákat), hanem egyszerűen csak azért, mert kölyök és ugrálni van kedve, akkor hagyd a fenébe. Nagyon biztatni nyilván nem kell, de ne is dramazitáld túl a dolgot. Egy éves koráig csak olyan dolgokat gyakorolj vele, amik nemt erhelik az ízületeit, abból is van elég, ráérsz majd ugráltatni akkor, ha már teljesen kifejlődött.

2013. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezek szerint nem rontottam el semmit.
2013. szept. 22. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Úú, szegény! :( Ez a kép tényleg nagyon megható...:( Nem is tudom mi lenne az enyémmel...Bele is halna
2013. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!