Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell oda figyelni egy...

Mire kell oda figyelni egy kölyök kutyánál, hogyha lakásban szeretném felnevelni?

Figyelt kérdés

Van nagy udvar, tehát a pisit és a kakit oda kint végzi el úgy 6-8 óránként.

3 hónapos svájci fehér juhászkutyáról van szó.

Már nem ez az első alkalma hogy bent alszik a házban de akkor is csak a szobámban. Egyenlőre semmit nem rágott Még szét, és szeretném ha ez így is maradna. Egyébként a ház bármely pontját használhatja.


Sokat van sétálva, és rendszeresen kilabdáztatom az éjszaka előtt így általában csendesen átalussza szépen és reggeli 7-kor megint megyünk ki, hogy elvégezze a dolgát.


Mire vigyázzak ha bent van, ti milyen szabályokat engedtek meg nekik? mire figyeljek még?


Egyébként 3 hónapos kora ellenére igen okos, a kaja előtt szépen leül, megvárja míg elé teszem. Már tanítom a fekszikre, és a pacsira. Egyenlőre ő még nem ugrálhat fel semmire, és azt hiszem ez így is fog maradni.


UI: Azért tartom bent ha esetleg valaki kérdezi, mert az elöző kutyámat a szomszéd nagy valószínűséggel megmérgezte még 6 hónapos korában. Így ezt sajnos így tudom megoldani.



2013. szept. 23. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen rendben van a dolog, ne változtass egyelőre semmin. Ha a kutyád okos, szófogadó, akkor nincs olyan szabály a lakáshasználatra, ami kőbe van vésve.

Tőled függ, hogy mit engedsz meg neki, hová mehet, hová nem.

Tanítgasd és sétáltasd sokat. Az meg, hogy napközben bent van Veletek, sokkal jobb, mintha kint az udvaron kellene feküdnie, és bámulni ki a fejéből.

2013. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy amit most nem engedsz meg neki, azt később sem. Mert ha egyszer megengeded neki, akkor sokszor később is "elvárják".

A szabályok tőled függenek. Nálunk például feljöhet a kanapéra, de ha olyan vendégek jönnek akkor nem, ezt már ő is tudja. 3 hónapos, sok még neki az a 6-8 óra, inkább 2 óránként engedd ki hogy elvégezze a dolgát. Ezt idővel majd lehet 6-8 óránkként is.

Egyébként semmi baj azzal ha lakásban van. Sok kutya van lakásban. :)

2013. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor megnyugodtam, mert sok helyről kaptam vissza jelzést, hogy a nagy "méretű" kutyáknak kint van a helye.

De én is jobban szeretem mert így mindig a szemem előtt van, és sokkal jobb lett a kapcsolatunk. :)

2013. szept. 23. 13:10
 4/4 molly3 ***** válasza:
84%
Nagyon jól csinálod! Itt egy példa hogy vannak jó gazdik! Sokat sétáltasd,tanítsd és játsz vele főleg szabadban! Okos,szófogadó a kutyus ne változtass a szabályokon!! :)
2013. szept. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!