Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rossz az, ha egy...

Szerintetek rossz az, ha egy kennel két fajtával is foglalkozik?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiállításokra járni és később akár tenyészteni (nemesíteni) is. Már évek óta van egy fajta, aminek a szerelmese vagyok, jelenleg várom a tökéletes kiskutyát. De nem olyan rég megismertem egy újabb fajtát, ami szintén nagyon megtetszett mind külsőleg, mind belsőleg. A két fajta méretben, szőrtípusban és energia-szintben igen hasonló (talán ezért is tetszik mindkettő :)), mind a kettő ritka Mo-n, de más-más fajtacsoportba tartoznak. Szeretnék majd ebből a fajtából is egy kutyust, de nem tudom még, hogy csak otthoni kutyusnak, mert szeretnék ezzel is megpróbálnia a kiállítást, aztán ki tudja... Szerintetek gáz, ha mind a két fajta érdekel és szeretnék foglalkozni velük?

2013. szept. 23. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem, sőt szerintem jó :)
2013. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, sokan csinálják ezt tenyésztők közül.
2013. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyelőre még nem vagy kennel, hanem egy gazdi, aki két fajta kutyussal jár kiállításra. Aztán majd meglátod, melyiket szeretnéd tenyészteni, esetleg mindkettőről van olyan elképzelésed, hogy remek kutyákat tudsz majd kihozni belőlük.
2013. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3 fajta még belefér az ember agyába (mert azért több száz törzskönyvi nevet és vonalat fejben tud tartani egy tenyésztő) Nekem is két fajtám van, lehet lesz egy harmadik de még erősen filózok rajta. Egy fajtával is sok a gond és a filózás, kettővel még több
2013. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok azzal, hogy ettől még messze állok, és addig még sok víz lefolyik a Dunán. Csak kíváncsi voltam, hogy mi a véleményetek erről :) Illetve szívesen meghallgatnám azt is, akinek ebben már van tapasztalat.
2013. szept. 23. 19:43
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Mit szeretnél hallani róla?

Volt egy fajtánk, aztán beleszerettünk egy másikba.

Ketten vagyunk a lányommal, én vagyok a husky felelős, ő inkább a whippeteket tudja.

2013. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Simán.

Sokan csinálják.

2013. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet,ez még nem gond,ha bírod energiával.Viszont ne járj úgy,ahogy nem egy szépen hangzó kennel,hogy megvette a kutyákat,legálisan lehozott almokat és itt vége a történetnek.Egy kutyája sem lett,amelyik elért volna valamit.Ami pedig a legyártott kölyköket illeti..nem olyan egyszerű ez.
2013. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan így tesznek, de én nem szeretem és nem hoznék olyan helyről kölyköt.

Szerintem 10 ilyenből 9 undorító módon szaporítja őket, a maradék egy, amelyik valóban tenyésztőnek nevezhető.

2013. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem érdemlegesen csak 1 fajtával lehet foglalkozni. Akkor is csak kicsiben és felelősséggel. Aki több fajtával foglalkozik és nagyban nyomja, tisztelet a kivételnek, de többnyire ezeket nevezzük kutyagyárnak, törzskönyves szaporítónak.
2013. szept. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!