Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai staffordshire...

Az amerikai staffordshire terrier kutyatartók, miért vannak annyira "elszállva" e fajtától?

Figyelt kérdés

Igazából az olyan válaszok nem érdekelnek, hogy: "Nekem ilyen kutyám van, és nem vagyok tőle "elszállva" /mert persze mindenki ezt mondja/ (?)


Rengetegszer hallom, hogy le pitbullozzák' ez így szét szed, úgy szét szed, ennél a kutyafajtánál nincs erősebb', így szétszedi a kutyád. Az amerikai staffordshire bull terriernél erősebb, megöli ezt, szétszedi az angol bullterrier-ed. Ilyen kemény kutya, ilyen félelmetes, ilyen menő ha ilyen kutyám van. A többi anno harci kutya, emellett labdába se rúghat, ilyen sz*rok a bullterrierek, olyan sz*r a cane corso.


Tehát ezek miért vannak? Miért becsülik le mondjuk a bullterrier-t/jogtalanul/?

Szerintem ha egy bullterrier, meg egy amstaffot összenegedne valaki, azért az amstaff megnézhetné magát. /PERSZE EZ A DOLOG TÁVOL ÁLL TŐLEM/!


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy: Miért becsülik le más hasonló kutyafajtákat, miért "nézik le" az embert, miért olyan "menők", ha ilyen kutyája van valakinek?(Az ő szemszögéből nézve, "amstaffom van, nem mutatom, de menőnek érzem magam"


Köszönöm a normális, kulturált válaszokat!


Legyen szép napotok! :)



2013. szept. 24. 17:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
aki így áll hozzá, valószínű saját egójának (f.rkának) növelése érdekében tett szert a kutyájára.
2013. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
kedves elso, elkaptad a lenyeget! maximalisan egyetertek veled.
2013. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hasonló gondolatok motoszkálnak a fejemben nekem is :) Ment a zöldkéz' mindkettőtöknek.
2013. szept. 24. 17:16
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyet értek az elsővel.


Sajnos az ilyeneknek tényleg csak a villogásra kell a kutya.


(ez ilyen ovis: az én apukám erősebb, mint a tiéd, bibibiii!)

2013. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Változik a divat. Tisztelet a kivételnek, de aki eddig farok hosszabbítás céljából vett ilyen kutyát, az mindig az aktuális divatot vette alapul. Régen a pitbull volt a menő, előtte a rottweiler, azelőtt meg a dobermann stb.

Ennyi. De szerintem ez nem csak az ilyen típusú kutyákra érvényes. Minden célra tenyésztett kutyánál változik a divat és az aktuálisan menő kutyákkal van tele minden.

2013. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám tenyészti a bullterriert, két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hányszor nézték pitbullnak, meg vad kutyának a mieinket (ahhoz képest olyan képünk van, hogy kutyasimogatóban egy másfél éves kislány ölelgeti a bullterrierünket...) Engem is fel tudnak idegelni azzal, amikor valaki nem ért a kutyákhoz, de azért pitbullt vesz, csak hogy erősnek, meg menőnek mutassa magát.

Kérdésedre válaszolva:Azért, mert nem sok ember ért IGAZÁN a kutyákhoz, így jobban hisz a közhiedelemnek, mint a valóságnak.Tehát, tegyük fel, hogy valakinek van egy pit.-je, sétál vele az utcán.Biztos, hogy mindenki 5 m-es körzetben elkerüli, mert fél a kutyától.Igen ám, de ezt a gazda úgy veszi, hogy biztosan mivel félnek tőle, nagy tekintélye van, és láss csodát, máris menőnek, meg "rajnak" hiszi magát :))

2013. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit dobálod össze vissza a fajtákat de mindegy :D


Amerikia staff bull terier pl nem igen létezik ^^


Ha egy agarassal beszélesz akkor evidens hogy fel fog jönni hgy az ő kutyája gyorsabb, ha egy border akkor az övé okosabb.. sajnos a staffoknál, piteknél az jön elő hogy mindenkinél erősebb :D


Amúgy aki így veszi ezeket a kutyákat az tényleg csak kompenzálni akar vele valamit.. (dehát melyikel nem akarnak kompenzálni ? :) )


Ráadásul ezek a küllempitek (mert kb azok) sokszor nem is olyan kemények(mint ahogy a gazdájuk elvárja) a fő baj hogy elvárja a kutyától..


Az meg már 100leírtuk hogy két kutya verekedését nem a fajtája határozza meg hanem az edzetsége, a kitartása és nem utolsó sorban a szándéka.. (mert ha ölni akar az ugye máshogy támad mint aki csak dominálásból verekszik)


Lebecsülni meg azért becsülik le mert csak ez maradt nekik :D Staffok nem igazán jól sportokban mert ahol jók lehetnének ott a pitek megverik őket.. (igazából mindenhol verik őket) ezért marad a staff kemény mert úgy néz ki .. ez maradt nekik :)

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam én nem is egyszer, hogy azért vittek menhelyre gyönyörű pitet, vagy bármilyen hasonló fajtát, mert TÚL KEDVES VOLT! Ergo nem tudta elvadítani elég gyorsan a gazdája a "töketlen" kutyáját. Na meg van a másik véglet, hogy elvadítja, aztán a saját családja nem mer kimenni a házból, mert idegbeteggé tették a kutyájukat.

Egyszerűen nem azért veszik őket az emberek, amilyenek, teljesen más viselkedést várnak el tőlük, csak mert láttak egy filmben egy habzó szájú kutyát.

2013. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom van, nem becsülöm le a bullterriert sőt a kutyám legjobb barátja is az :) Minden kutyát szeretek, de ez a fajta állt hozzám legközelebb aktivitásban. Nekem ő a társam a sportban. Én örülök, ha az utcán odajönnek, megsimogatják akár kisgyerekek is, és eszembe sem jutna soha azon gondolkodni, hogy vajon milyen kutyákat tudna lenyomni az enyém. Sőt nem is örülnék ha ilyen helyzetbe kerülne. Imádok futni, úszni és ők megfelelő társak ebben :)
2013. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

Ismerősöm német juhászára ráengedett egyszer egy menőző cigánygyerek egy pitet.A német juhász úgy vágta oda a földhöz és tépte meg,hogy nézni rossz volt.A pit másnap már ki volt dobva,utcán kóborolt.

Megnézném a legkeményebb pitet is mondjuk egy komondor ellen.Esélye nem lenne.

2013. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!