Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám felfalta a nagy...

Kiskutyám felfalta a nagy kutyám ételét, mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Egy pillanatra nem figyeltem és megtörtént a baj, a nagyról tudni kell hogy lassan eszik, sokszor oda se megy ha lerakom az ételét, ő ilyen "megfontolt":) DE! A kicsi valahogy odakeveredett és MIND megette az ételt!!! Ami hát zsíros bablevessel, meg mindenfélével volt felöntve. Ez már este volt és a kicsinek ugyan semmi baja, folyamatosan figyeltem, nem-e érzi rosszul magát, de én még mindig félek. Mi történhet ilyenkor egy kistestűvel, megmérgezheti-e a zsíros olajos étel? Ha eddig jól volt akkor már nem lesz baja?
2013. szept. 24. 17:42
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
88%

Bezzeg a nagy hadd dögöljön bele nyolc évesen az elzsírosodott érrendszerébe, tönkrement gyomrába, halálra hajtott szívébe, ugye? Vérbeli felelősségteljes kutyás vagy te is :)


Nem, egy alkalomnyi MOSLÉKtól nem lesz baja, de nem ártana a továbbiakban szem előtt tartani a "sertés" és a "kutya" közötti különbségeket - így például nem a KUTYA előtt hagyni a MOSLÉKot, amíg meg nem eszi. Az etetési módszer abszolút jó (bár nem EU-szabvány), csak az állatot cseszted el egy cseppet :)

2013. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Léna és Miklós válasza:
0%
szerintem a kajamaradéktól egyiknek sem lessz baja akármien zsíros!
2013. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nahát, szinte szóról szóra ugyanaz fogalmazódott meg bennem, mint amit az első leírt.

Pontosan ugyanannyi baja lesz a kicsinek is tőle, mint a nagynak. Nem kéne zsírral tömni a kutyát és akkor nem lesz mitől aggódni. És talán arra is jó esélyed lesz, hogy a kicsiből nagy korára nem válik ugyanolyan lomha állat, mint a nagyból...

2013. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A zsírról már nem is beszélve, de a hüvelyesek (gy.k.: bab) különösen szükségesek a kutyának...
2013. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi?

Bocsi, de nem értem miért cseszed le a fejem. Igen, figyelnem kellett volna, és igen, nem ugyanazt eszi a két kutya, de honnan veszed, hogy a nagyobbik moslékot kap??

Kutyatápot kap, amit néha felöntök húsleves levével, vagy bableves levével, mert igazad van, nem vagyok tudós, de szerintem úgy finomabb. A kicsi értelemszerűen nem ugyanazt kapja, kistestűnek való tápot kap és - mondatod hogy diszkriminálok - NEM szoktam neki semmi zsírosat, vagy emberi kaját adni, mert annyit viszont tudok, hogy a kistestűnek kényesebb az emésztése. Ezért ijedtem meg, hogy bevágta az egész tál kaját, mivel eddig kisebb adagban sem evett ilyesmit. Most ettől állatkínzó vagyok?

VÉLETLEN nyitva hagytam a konyhaajtót és kiment a tálhoz a kiskutya, és megette, és igen, bűntudatom van amiért nem figyeltem. Még csesszél le te is.

Jah, és nincs mindig elöl a nagy kutyának a kajája, de mivel az előbb is mondtam, hogy lassan eszik, ezért fél óráig szoktam kint hagyni, azalatt meg szokta enni.

2013. szept. 24. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
fel lesz falva a kis kutya
2013. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
90%

Azért lettél lecseszve, mert a nagyod így eteted, nem azért, mert nem figyeltél, és a kicsit ette meg....

De látom a szövegértelmezésed sem toppos...

2013. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom kistestű kutyusa valahogy feljutott a kamra polcra és felkajált kb 15 dkg sertészsírt, semmi baja nem lett egy kis gyomorrontáson kívűl. De ettől függetlenűl sem kis sem nagytestű kutya emésztésének nem tesz jót a fűszeres embernek való étel.
2013. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én 5 kilós kutyám egyszer megette a rohadt nagy adag milánói makarónimat, amit én marha leraktam a nappaliban a földre. Pár percre mentem csak ki, mire visszaértem már csillogott a tányér...

A következő nap semmit nem evett, egész nap feküdt, marha nagyokat pukizott és akkorákat kakált, mint egy mamut :D

Ne aggódj, nem lesz baja, mondjuk a hüvelyeseket kerülni kellene. Bab is volt benne, vagy csak a bableves leve?

2013. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jézusom...miaz,hogy "FINOMABB?" A kutyát nem finomság alapján etetjük,totál kicsinálja a belét minden méretű kutyának,a zsíros,sós,fűszeres étel.Még pár év és a nagy kutyátok gyomorfekélyben kinyúlik.


A kutyának jó minőségű kutyatáp kell és kész.


Gondolom egy 5 éves gyereket sem etet senki mekis kajával meg chipsel,mert az "finomabb".

2013. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!