Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyákat? (mindekettő kan)

Figyelt kérdés
Anyukámhoz költöztem és van egy yorki-m 3 éves és anyukám barátjának egy labradorja 7 éves.Természetesen ahogy költöztem hoztam magammal a kutyámat de sajnos a yorkim neki támad a labradornak. Próbáltuk összeengedni őket és a yorkim próbálta megharapni morgott rá stb...a labrador szerencsére jól bánik vele amikor rátámad a yorki, akkor is inkább fut nemhogy visszamorogna vagy ilyesmi. Nemtudom mit tehetnék velük hogy jóban legyenek.Várom az ötleteket köszi

2013. szept. 24. 19:10
 1/5 sippara ***** válasza:
90%

Neveld meg a kutyádat. Tiszta jófej a labi, hogy nem kapja ketté a kis görcsöt :D

Viccen kívül, ez egyrészt nem életbiztosítás, másrészt a kutyának sem normális életmód. Séta közben hogy kezeled ezt? Vagy a három év alatt egyszer sem engedted össze más kutyával?

2013. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És ne legyünk előítélettel a yorki,csivava kutyákkal szemben:)


A labi tényleg jófej,a kutyádra meg ráfér a nevelés.


Mit csinálsz,amikor ugatja/támadja?

Mennyit sétáltok,hányszor?

Mikor találkoztok másik kutyával,azzal hogy viselkedik?

Ivaruk?

2013. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy szukám és egy kanom van. Domináns, hiperaktív játékos szuka. A kan is nagyon mozgékony, de nyugodt, nagyon alárendelt.

Egy hónapja csapódott hozzánk egy másik szuka. Ő idősebb, alacsony energia szintű és szintén domináns, de nagyon.

Az első 2-3 nap csak ismerkedett a házzal, nem volt probléma. Később a fiatal szuka játszani akart az idősebbel, az meg neki ugrott. Mostanában előfordul egy párszor.

Én olyankor közéjük állok gyorsan, mint valami fal. Megérintem a morgót a nyakánál és szépen lecsitítom. Mint Cesar Miller. Nekünk bevált. Igaz sokszor kell ismételni.

2013. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Cesar Millan-nek hívják,amúgy nem mindenre megoldás a bökdösés,főleg ha nem tudja az ember mikor és pontosan hol kell megérintenie a kutyát.


Előbb a komplex falkavezérséggel kellene tisztában lenni,utána bökdösni a kutyát,amikor már tudja az ember miért is csinálja. Nem azért,mert "láttam a tv-be".

2013. szept. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Yorki napi 4x viszem sétálni mivel a kertbe nem engedem ki a labradorhoz, kiskorában is találkozott kutyákkal és épp ez az érdekes az egészben, hogy csak vele ilyen agresszív, nemtudom miért viszonyul így hozzá.(tehát más kutyákkal játszik barátkozik)

Írtam a kérdés mellé hogy kan kutyákról van szó.

Amikor összeengedtük próbáltam lecsitítani, megfogtam hogy ne ugorjon neki és kicsit hangosabban rászóltam, hogy ezt nemkéne...

2013. szept. 25. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!