Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kan németjuhászt lehet...

Pusisz kérdése:

8 éves kan németjuhászt lehet még szocializálni más kutyákhoz? Venni tervezek egy 2-3 hónapos kölyköt.

Figyelt kérdés

Felnőtt kutyám, világéletében egyedül volt, mint kutya a 100X50 méteres telken a ház körül. Se bezárva, se megkötve nem volt - nem vagyok híve. A családdal, emberekkel teljesen rendben van, nem bánt senkit. Más állatokkal viszont nagyon agresszív, gyakorlatilag meg akarja ölni. Mérettől és fajtától függetlenül. Tavaly hoztam neki egy barátnőt, 40 perc közös (pórázos)séta után jutottunk el addig, hogy nem akarta megenni, ha nem jött 2 méternél közelebb. Ha igen => akkor hamm.

Hogyan szoktassam össze az új kölyökkel? A kutyasulin kívüli tanácsokat várok. Köszi.



2013. szept. 24. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogod tudni megoldani.
2013. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

8 évig nem volt szocializálva...nem volt kutyákkal,mégis mit vársz tőle?


Kezdetben egy ivartalanítás sokat lendítene a dolgon,majd egy szakember felkeresése,mert neked nincs ehhez megfelelő tudásod sem gyakorlatod.

2013. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%

Próbáld minél több állathoz ill. kutyához vinni, az elején elég, ha csak elsétáltok mellette. Nagyon türelmesnek kell vele lenned, hiszen ha már 8 éves, nehezen fog beleszokni a dologba. Ültesd le (vagy fektesd), és kérj meg kutyás embereket, hogy csak sétáljanak el kutyájukkal melletted. Fegyelmezd amikor rosszul csinál valamit, és nagyon dicsérd meg, amikor jól csinálja. Ha már ez megy, mellé ültetheted a másik kutyát.. és így tovább.

Kiskutyát viszont nagyon óvatosan kell neki bemutatni. Betolakodónak vélheti, és azért rohamozná meg, meg kell neki mutatni, hogy mostantól van egy új tagja a családnak.

2013. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
91%
8 évig nem foglalkoztál a kutyáddal. Most miért kell egy másik is?
2013. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt élve elásnátok... A kutya pórázon szépen sétál, együtt járunk futni is 5-8 km-t. Az első 50-100 méteren iszonyúan izgatott és türelmetlen, mert imádja és örül, utána minden rendben van. Parancsra ül, fekszik, helyben marad. Természetesen külső ingerekre nagyon figyel közben is. Tiltásra abbahagyja, amit éppen csinál. Így sincs esélyem?
2013. szept. 25. 07:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nyolc éves. Kertes házi kutya, mondjuk ő sosem volt egyedül mindig volt mellette másik kutya. Én fél évvel ezelőtt hoztam mellé egy kölyköt. Más kutyákkal ő sem nagyon jön ki. De még is sikerült vele elfogadtatnom a kicsit minden "terror" behatása nélkül. Egyenlőre még én vagyok a gazdija és nem ő fogja megmondani, hogy milyen kutyát engedek be a házba. Nekünk nem volt semmi gond probléma az összeszoktatással. Nagyon jól érzik magukat együtt és szeretik egymást. Szerintem ha tisztába van a kutyád is és te is azzal, hogy ki kit irányít nem lenne szabad gondnak lennie. Ez csak az én tapasztalatom. És nálunk két kan kutyáról van szó. És elvben az a kutya már nagyon elvan rontva, amelyik egy kölyök kutyát képes bántani.
2013. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Biztos nem vagy kisegítve a válaszommal, és le leszek miatta pontozva. De a dolog nem lehetetlen.
2013. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet segíteni rajta, persze, de neten leírni lehetetlen a dolgot, mert ezer dologra kell figyelni, miközben 2 kutyát szoktatsz össze.

Hiába írod, h kutyasulin kívüli tanácsokra vársz, ezt csak ott fogják tudni neked megoldani, rehab keretein belül.

2013. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!