Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új házba költöztünk párommal,és 4 hónapos kismama is vagyok,van egy kutyánk,aki természetesen jön velünk.Ez eddig rendben is van,de a rokonságon belül haláleset történt,és az örökség részét képezi egy kutyus.A rokonság 9 családjából SENKI nem akarja befogadni (nem az én rokonságom),de elaltatni sem akarják,sőt a menhelyeknél is felajánlották,hogy havi szinten támogatják a kutyust,csak legyen helye meg jó gazdija.


Sajnos a menhelyek totál teli vannak,ráadásul egy nagytestű keverék kutyáról van szó,emberekkel elvan,kutyákkal nem tudjuk,egész életében egy kertben élt szabadon,de se séta se semmi nem volt.5-6 éves lehet,ivaros kan.

Az ivartalanítást mi bevállaltuk a párommal,de sajnos 2-3 hete maradt a kutyusnak a régi helyén,utána mennie kell.

Mi csak 2-3 talán 4 hét múlva fogunk teljesen elköltözni,addig befogadni sem tudjuk ideiglenes se,mert nincs hely.


Utána befogadnánk,ha a rokonság akkor MINKET támogatna,illetve persze a kutyát,de így mi kapnánk a pénzt,mert nem tudunk még 1 nagytestű kutyát bevállalni,úgy hogy közben van egy sajátunk (ő is nagytestű) plusz jön a baba.


Szerintetek ez így igazságos?


Közben folyamatosan hirdetni fogjuk és nagyon remélem lesz egy jó gazdija,de elaltatni senki nem akarja,meg menhelyre dugni se nagyon.

Viszont nem tudunk még 1 kutyát önköltségből finanszírozni.


Ha van valakinek valami jobb ötlete,azt is szívesen vesszük.


Ja,pluszba,ugye nem tudjuk,hogy fog kijönni a mi kutyánkkal,tehát még ez is egy jó kérdés..:S Mondjuk a szoktatástól nem félek,a miénk teljesen szociális,jól nevelt kutya,csak azt sem akarom,hogy 0-24 felügyelet mellett lehessenek csak az új kutya miatt.


Köszönöm!


2013. szept. 25. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a rokonságnak, hogy ha összedobnak pár havi pénzt, akkor bevállaljátok addig, amíg nem lesz új gazdija, vagy menhelyt nem találtok neki. Ha nagy a bizalmatlanság, akkor kérjétek tápban. Amíg ti nem költöztetek el, addig egy rokon kertjébe el kéne helyezni vagy esetleg panzióba adni, attól függően, hogy mennyi idő...
2013. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kertesben laktok, akkor el tudjátok őket zárni végszükség esetén, nem?

Ehet a kutya olcsó tápot, pár hétig-hónapig semmi baja nem lesz tőle. Ha valamilyen fajtajelleget mutat, akkor a fajtamentőktől is kérhettek segítséget; ha más nem, hirdetni fogják, de lehet, hogy a tartási költségeibe is be tudnak szállni, vagy akár át is vehetik, ha van helyük.

Hogy addig hova rakjátok... Nézd, szerintem ahol 2-3 hétig maradhat, ott négyig is, főleg, ha nincs alternatíva, csak az, hogy ti befogadjátok költözés után.

2013. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A köztes időben nem lehetne őt kutyapanzióba tenni? Biztosan költséges, de ha 9 család összedobj akkor talán kivitelezhető. Kertes házban pedig ahogy az előttem szóló írta, el lehet választani kerítéssel, nálunk is ez volt, amikor új, felnőtt kutya volt nálunk egy ideig.
2013. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Labi-golden meg valami egészen más keverék,a szőrén meg a testalakján üt ki,de egyébként jóval nagyobb 40-45 kg-os kutya.


Az elszeparálás megoldható,van egy fedett,elég nagy kennelünk,a mi kutyánk meg kinti-benti.

Ha nagyon gáz a szocializációja,és egyedül nem boldogulunk,trénert is hívnék,vagy suliba is elmennék vele,bár nem tudom a rokonság mit szólna ezekhez a kiadásokhoz.


Annyi van jelenleg megbeszélve,hogy családonként (8 család,mivel mi vállaltuk be) elkérünk 5-7 ezer ft-ot egyben és ebből megcsináljuk a kötelező dolgokat,plusz a kaját.

Értem ez alatt,a chipet (nincs benne),így oltása sem lehet,azt is beadatjuk,egy általános orvosi kivizsgálás,bolha-kullancs elleni védekezés + féreghajtás.

Ezen felül tápot veszünk neki,bár a kutyánkkal rövidesen átállunk a nyers etetésre,lehet nála is az lesz,de egy adag tápot hirtelen úgyis venni kell.Vagy eszi azt,amit a miénk is (Brit L-es méret).


Fajtamentőknek már szóltunk a retriever rescue-nak,egyelőre egy helyben álldogálunk,mert képet senki nem küld a kutyusról,plusz ők az örökséggel vannak elfoglalva.


A régi helyén azért nem maradhat 2 hétnél tovább,mert megvették a házat,és az új tulaj,addig adott neki időt,amíg véglegesen be nem költöznek.Az meg 2 hét :(


De a panzió jó ötlet,utána fogok nézni!

2013. szept. 25. 16:10
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Le a kalappal előttetek és a rokonság előtt is!!! :) Sajnos nagyon ritka az ilyen eset, hogy az örökösök hellyel-pénzzel-gondoskodással felelősséget vállalnak a kutyáért :(

A rokonok a kutya élete végéig gondolták a pénzbeli segítséget? Ha igen, és Ti tudjátok vállalni a felelősséget a kutyáért, akkor tartsátok meg, főleg, ha a Ti kutyátokkal jól kijönne :)

Ha nem tudják támogatni élete végéig, és/vagy Ti se tudjátok vállalni, akkor JÓ gazdira találásig tartsátok.

Egyik rokon sem tudja elvállalni egyetlen hétre??? Ennyi lenne a megoldás :)

2013. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi,magam is dolgoztam menhelyen,önkéntes is voltam,így sajnos nem nagy jövőt jósolnék neki,"öreg" nagytestű keverékként,ahol ő a 450. kutya.:((


A rokonság pedig nagyon szerette,ő a papa kutyája volt,csak a papa elhunyt,a házat meg eladták,így sajnos az új tulajjal a kutyusnak is mennie kell.

Befogadni elvileg senki nem tudja még napokra se.Ez nekem furcsa,de nem tudok mit csinálni.

A támogatást most nagyon mondják,párom szerint az idővel ez el fog felejtődni...én nagyon bízom benne,hogy nem csak a szájuk nagy.Vagy előre fogunk több pénzt elkérni,hogy tovább kitartson.

Másik lehetőség a panzió,bár valami nagyon költségesre úgy sem lesz pénz,úgyhogy valami középszerűt kell majd nézni.


De bizakodó vagyok,az elaltatást nem fogjuk hagyni amúgy sem.

2013. szept. 25. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!