Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás séta közben? Mit tegyek?

Ugatás séta közben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
-Hétvégénfogadtam be, egy mudi kutyát. Nagyon okos, kedves, tanulékony. Na az a baj vele, hogy séta közben rettenetesen visszaugat a kerítésnél ugató kutyáknak. Rászóltam mérgesen, ráloppintottam az orrára, de semmi nem vált be. Amíg sétálunk kutyás környéken, addig vinnyog. A másik kutyámat simán leszoktattam, csak rászóltam elég erélyesen. De vele nem tudokmit kezdeni. Mit tegyek?

2013. szept. 25. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Először is legyél hiteles falkavezér, és legyen alaposan lefárasztva a kutya minden nap. Ez nem megy három nap alatt, úgyhogy legyél türelmes, építgesd a tekintélyedet, mozgasd sokat, és ha már összeszoktatok, akkor egyrészt a kutyának fel fog tűnni, hogy te nem foglalkozol az ugatókkal, és remélhetőleg átveszi ő is, de ha nem, akkor viszont már fog hatni a rászólás. Ha neadjisten mégsem, akkor meg még mindig elővehetsz egy literes flakont, belerakhatsz három kavicsot, és levághatod a földre a kutya orra elé, ha nem figyel rád :)
2013. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Sétáltatás közben vered a kutyát? Otthon is vered? Akkor az nem séta, pontosabban nem is a kutyáért van a séta, mert ez neki munka, meg szenvedés! Szerintem, csak be akarod mutatni a szomszédoknak, hogy te milyen kutyabarát vagy, mert megsétáltatod, meg egyébként is többiek is sétáltatják...
2013. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hol irta, hogy veri???
2013. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Valszeg olyan szinten ösztönben van a kutya hogy nagyon nem fogja meghatni a palack sem :D


Amúgy egy mudi alapból ugatós vagyis jóval ugatósabb mint a többi kutya általában.


Próbálj meg előszőr távolságot növelni a kerítéstől és nézd meg mi az a távolság ahol már nem csinálja. És menj arra a határra ahol éppen el kezdi és ott kezd el tiltani aztán fokozatosan (x naponként nem egy séta alatt :D ) közeledhetsz majd a kerítéshez.


Vagy a legegyszerűbb megoldás ha elkerülöd az ilyen kerítéseket.

2013. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Az orrakoppintás nem verés.. bár amúgy tőlem kapott már jóval keményebbet is a kutyám az utcán. nem igazán van senkinek semmi köze hozzá hogy hogy nevelem :)
2013. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, verem éjjel-nappal. Te ilyet hol látsz, te szent Isten. Az orrkoppintás, nagy verés, komolyan. :"D Szövegértésből jó vagy!

A többieknek köszönöm, mindent bevetek. Rengeteget sétálunk, elfárad, de ugyan úgy ugat. Az út másik feléről is átugat. Biztos az az oka, hogy még nem tudja, hogy én vagyok a falkavezér, ezen még dolgozunk. :) De amúgy semmi más gond nincs vele. Klikkerrel esetleg tudok valamit tenni, hogy ne ugasson?

2013. szept. 25. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ha örjöngve ugat akkor nem igazán. Ha nem örjöngve ugat akkor rá tudsz dícsérni arra hogy csöndben van esetleg és meg tudod azt csinálni hogy a klikel egyre többet vársz azaz előszőr 1mp csönd is elég aztán 0.2mpenként(kb :D) emeled az időt amit elvársz.. de ez elég macerás.


Amúgy mudihoz az ugatás tényleg hozzá tartozik és elég nehéz lenevelni róla főleg hogy még frissen van nálad.

2013. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az egészhez semmi köze senkinek, de még az én véleményemhez sincs köze senkinek! Akkor sem dicsőség, sem verni, sem "loppogtatni" egy kutyát! Sétáltatási szertartás közben sem! A másik hozzászóló még dicsőségnek is tartja! Hát igen, ti aztán kutyabarátok vagytok! Nekem volt már több kutyám, soha nem vertem, mindig tudott úgy viselkedni, ahogyan szerettem volna! Ez a művészet! Mit csináltok vele otthon, ahol senki nem látja?!
2013. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Ember! Hol írta hogy veri? Az hogy rá koppint az orrára meg a verés között nagy a különbség! innen is látszik hogy mindenkibe csak a rosszat látod! Nem hiszem el hogy ilyen hülye emberek vannak...
2013. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Most őszintén te ha rosszat csinál a kutyád akkor is babusgatod? Ne tagad már le hogy nem koppintottál még orrára vagy a fenekére...A verés meg az orkoppintás között van egy "kis" különbség! De igazad van vádaskodj mindenki felett...
2013. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!