Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk állandóan nekem...

A kutyánk állandóan nekem jön. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van 2 rottweilerünk. Az egyik egy nagydarab 50 kg-s kutya állandóan nekem jön, de csak nekem. Apám szerint csak játszani akar, de nem képes felmérni az erejét... Akkor sem kellene ennyire harapnia. Most is égnek a kezeim úgy megharapdált, tisztára látszanak a fogai nyomai. Volt már olyan is, hogy kitépte a ruhámat. Hiába kiabálok rá, hogy fejezze be, csak csinálja. Mi lesz ha legközelebb leharapja az ujjaimat? Amikor a táljában nyúlkálok akkor nem csinál semmit, olyankor nem támad meg. Érdekes, hogy eddig egyik rottweilerünk sem volt ilyen. Mit tudok csinálni?
2013. szept. 25. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
rugdosd meg
2013. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
86%

Nnna... első körben tisztázzuk a fogalmakat:

Ha egy 40+ kilós (bármilyen) kutya "neked megy", és nem balesetin varrnak össze, akkor az a kutya nem ment neked. Durvábban játszik, te ezt hagyod, ő meg tovább csinálja. Nem látom a problémát :)

2013. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De miért csak velem csinálja? És hogy állítsam le, hogy ne legyen durva?
2013. szept. 25. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
A németjuhászom is ezt csinálja. Én olyankor megregulázom ahogy a kiképzőm tanította, megszidom és máris abbahagyja.
2013. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
amikor szemből készül ugrani, huzd fel a térded, igy mellkassal csapódik neki, és használd a nem tiltást. utána adhatsz ki mondjuk egy ül vezényszót, és megdicséred érte. már ha megcsinálja. időigényes, de hatásos.
2013. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szaszilvi válasza:

Nekünk is Rotink van. A 'nem szabad' parancsot tudja? Ez szerintem kiválóan használható, ha butaságot csinál a kedvenced.

Egyébként én is szoktam vele 'csibészelőst' játszani, de amint felugrik és bekapja a kezem már lök is el magától. Érezhető, hogy nagyon vigyáz ránk a játék alatt is :)

Ha pedig picit bekeményítene, akkor rászólok, hogy nem szabad, és abbahagyja/abbahagyjuk a játékot.

2013. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fordíts neki hátat és tegyél úgy mint ha észre sem vennéd, hogy ott van. Ne legyél partner a játékban, ha ő kezdeményezi.
2013. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az apádnak kellene nem megengedni, hogy a kutya így játsszon veled. És meg kellene tanítania neked, miként tudod erről leszoktatni a kutyát.

Nem értem az apádat.

2013. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Nálam alapszabály az, hogy a kutya velem szemben soha nem használhatja a fogát...sem játékra, sem másra. Gondolnom kell arra is, hogy ha 3-4 év múlva lesz egy gyerekem, az a kutya mellett fog majd élni. Szoktasd le erről, foglalkozz vele többet, tereld át másra az emergiáját, ha a fogát használja, vagy ugrik, azonnal tíltsd le! Fontos ugyanakkor, hogy megtanítsd neki, hogyan fejezheti ki az örömét: pl odaszalad hozzád, és hozzádbújuk, vagy bármi más(az enyém dörgölőzik, mint a macska) Kutyával ne kiabálj, azt nem fogja tudni értelmezni. Légy nyugodt, határozott, következetes.
2013. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a mi kaunk is tudja, hogy engem nem szabad harapdálni, meg csipkedni. A párom vadabbul is játszik vele, őt szokta csipkedni. Úgyhogy szerintem is, neked kell megértetni vele, hogy nem szabad veled sem olyan durvának lennie.

Én eleinte, mikor engem is csipkedett, akkor rászóltam, hogy NEM!, megpróbáltam leültetni. Ha leült, megdicsértem, és megvártam, míg lenyugszik. Ha ugyanolyan bugyuta maradt, akkor otthagytam, bementem a házba.

2013. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!