Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Exspot bolha és kullancs...

Exspot bolha és kullancs irtót a kutyám farkának a tövéhez cseppentettem. Így is szétterjed a testében ugye?

Figyelt kérdés
Nekem a kereskedésben azt mondtak, hogy oda kell, most olvasom az interneten sok helyen h a lapockák közé szokták. De így is szétterjed ugye ?

#expsot
2013. szept. 25. 16:12
1 2
 1/12 Hovarju ***** válasza:
A farka tövére kenve is szétterjed. Azért nem oda szokták rakni, mert ott le tudja nyalni magáról, és ez árthat neki.
2013. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát a farka tövére még semmikor nem láttam csepegtetést,meg nem is hallottam erről.Meg tudni kellene,hogy az állatboltos egy mezei bolti eladó,nincs orvosi diplomája,de még állat-egészségügyi végzettsége se,úgyhogy nem feltétlen kellene á hallgatni,mert neki a profit a lényeg.


Így adja el a "panzi" csonterősítőt is,ami tök felesleges,meg nem is szükséges,meg ezért reklámozza a whiskast,a darlingot,a pedigree-t stb.


Nem tudom,hogy szétterjed-e,onnan amúgy is le tudja nyalni...Én vennék még 1-et és a lapockái közé tenném.

2013. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Most megnéztem a dobozát, mert ezt használjuk. Alapjáraton egy ampulla 15 kg-os kutyára elég, 15 kg felett már két ampullát ajánl. De ez a barom tájékoztató tényleg azt írja, hogy a második pipettát a fartő tájékához kell csepegtetni. És szerintem a kereskedésbe ezt a részt ragadták ki. Amúgy igen a lapockája közé kell rakni.
2013. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most találtam az interneten utasítást.

"15 kg-nál nagyobb testtömegű kutyák esetében 1 ml-t a lapockák között és 1 ml-t a farktő tájékán cseppentsünk az állat bőrére"

2013. szept. 25. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem barom tájékoztató. Nagytestűeknél még az állatorvos is rak egy adagot a lapockák közé, egyet pedig a far környékére.
2013. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hány kilós a kutyusod?
2013. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kb egy éve használok exspotot 30 kg-os kutyára 1 (1 ml)pipetát szoktam elosztani rajta, fele a lapockára, fele a farokhoz. Azóta nem volt benne sem kullancs, sem bolha, felseleges a 2x1 ml-er 15 kg felett.
2013. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen cseppeket több helyre szokták tenni a kutya hátvonalán.
2013. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a cicámon mellément a csepp (nem exspot) és lenyalta magáról. Nagyon durva volt, rohamot kapott. Durván ömlött belőle a nyál, rángatózott az egész teste. Kétségbe esve hívtam a dokit, de azt mondta, hogy nyugodjak meg, amire leteszem a telefont, elmúlik. Kb 1 perc volt az egész, nem lett gond belőle, leszámítva, hogy tiszta nyál lett az egész lakás, mert fel-alá rohangált közben a rángatózás miatt. Ezért én a kutyámon sem teszem olyan helyre, ahonnan le tudja nyalni.
2013. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
16 kilós malinois
2013. szept. 25. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!