Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kiskutyám az...

Miért fél a kiskutyám az árnyékoktól?

Figyelt kérdés
Ha a szobában meglát egy árnyékot egyből elkezd morogni meg ugatni. Miért van ez? Más kutyája is fél az árnyékoktól?

2013. szept. 25. 21:13
 1/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem volt kutyám, aki a saját árnyékától frászt kapott. Valami támadó fekete kutyának nézhette. :)

Nem tudja mi az. Nem minden kutya figyel ilyenre, de előfordul.

2013. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem jellemző. Amikor kicsi volt, akkor a saját tükörképét ugatta, de már nem érdekli.

Gondolom még tapasztalatlan. Vidd el sétálni és kutyák közé, hogy legyen viszonyítási alapja.

2013. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
..persze lehet az sem segít. Olyan mint a lézerfény.
2013. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát már lassan egy éves lesz, április óta van nálam akkor volt kb. 3-4 hónapos. Szoktam vinni sétálni és az udvaron a szomszéd kutyájával is szokott játszani. Ő egyébként nem a saját árnyékától fél, hanem például mikor ég a kislámpa és a szekrényen meglátja az árnyékomat akkor elkezd morogni meg ugatni. A lézerrel egyébként nem foglalkozik.
2013. szept. 25. 23:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Fura, de jópofa lehet...egy darabig. Én azért ilyenkor határozottan rászólnék és helyretenném. Mármint hogy éreztetni vele, hogy mi az amit kell ugatni és mi az amit nem, nehogy téves elgondolásai legyenek. Szobában, lakásban egyébként sem szeretem ha kiereszti a hangját a fülem mellett. Persze aki lakásban tartja ott más a helyzet mintha udvaron is, vagyis vegyesen. A mi spánielünk haspók, így ha eszünk, akkor morog, nyüvög, "beszél" valamit artikulálatlanul. Vicces, jópofa, jókat nevetünk rajta - néha sajna jutalmazva is van, vagyis eléri a célját ezzel - de egy határon túl nem megy, nem ugat, illetve bármikor leállítható. De nem is mindig alkalmazza, van hogy csak szuggerál.
2013. szept. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Én meg nem foglalkoznék vele ilyenkor, csinálnám tovább amit eddig, hogy azt lássa, én nem reagálok rá, tehát semmi félelmetes nincs az árnyékban.
2013. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen jó, bár logikus. Ha pl. azt akarom, hogy xy személyt ne ugasson meg, akkor az nem módszer ha nem szólok rá, mert azzal éppen hogy jóváhagyom.
2013. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 wolf4444 válasza:
én a helyedbe játszanék vele úgy hogy látja az árnyékát én így csináltam az enyémmel
2013. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!