Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy kiállításra...

Igaz az, hogy kiállításra szánt kutya csak akkor lesz igazán eredményes, ha kertben van tartva?

Figyelt kérdés
Azt hallottam(főleg hosszú szőrű fajták esetében)hogy sokkal szebb,dúsabb szőrt növesztenek,izmosabbak,egészségesebbek lesznek,ha kertben vannak tartva.Nekem az a problémám ezzel,hogy hosszú szőrű fajtát szeretnék kiállításra és-bár van kertünk is-javarészt bent szeretném/szerettem volna tartani a házban,többek közt épp a szőre miatt,illetve hogy végre egy olyan kutyám lehessen,aki a nap java részében télen-nyáron,rossz időben is velem van,itt alszik a szobában,mindig gazdiközelben lehet.Most viszont gondban vagyok a fentiek miatt.
2013. szept. 25. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát megnéznék egy máltait,kertben tartva..A hosszú szőrben kiállított kutyákat a széltől is óvják,mert kint lehetetlen szépen megőrizni a szőrzetet.Lehet egy puli tartható kint,de biztosan nem egy hagyományos,veteményes kertben.
2013. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Az összes huskym benn alszik a lakásban. Télen sem fogják ledobni a bundájukat, mert fűtés van, nyáron meg főleg hűvösebb van benn, mint kinn. Én is hallottam már, hogy valaki ilyet mondott, aztán az ő kerti kutyája sokkal kopaszabb volt, mint az enyém.
2013. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolkodtam,hogy hogy fog az a szőr kinézni,de ugyanakkor meg kiállítás előtt olyan kozmetikát kap,hogy csak na.Abban viszont csak van igazság,hogy az időjárás viszontagságai ellen a kint tartott kutya dúsabb bundát növeszt,illetve azért a kertben csak többet mozog,ami izomzat szempontjából sem rossz,nem?Nem azért,mert én olyan húde okos lennék a témában,egy tenyésztő ismerősöm mondta így,azért vagyok kíváncsi többek véleményére is.Én elhiszem neki is,de kíváncsi vagyok,ti hogy látjátok/van-e személyes tapasztalatotok.
2013. szept. 25. 21:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz,de egy érzékeny szőrzetet naponta kell ápolni,hogy kiállításra alkalmas legyen.A máltait pl. olajos papírba tekerik fel.Biztosan jó ha levegőn van,de nem mindegyik tűri alapból a hideget sem.
2013. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Növeszthet dúsabb bundát télen, amikor nincs kiállítás. De ezt sem garantálom.

Mozogni meg a legtöbb kutya akkor mozog, ha van miért. Ha becsukom az ajtót, akkor is a teraszon fekszenek, nem fognak álló nap rohangálni. Vannak időszakok, amikor megvan a játék ideje egymás között is, meg ha kimegyek velük játszani. A séta meg ugyanúgy zajlik ha ki van zárva a lakásból, ha nincs.

2013. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Való igaz,az én kutyáim sem mozognak ész nélkül,többnyire fekszenek,de azért ha jövés-menés van a kerítés mentén,akkor azért szaladnak egy sort,márpedig az van többször is a nap folyamán.Collie-ról van szó egyébként.
2013. szept. 25. 22:09
 7/13 Akiteki ***** válasza:
Ha jön a postás, a házból is ki lehet rohanni, az nem akadály. :)
2013. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Most az aljszőr nélküli kutyáktól mint pl máltai tekintsünk el, mert náluk teljesen más a szőr struktúrája. Nekem is colliem van és náluk tényleg meglátszik, ha hogy valaki lakásban vagy kertben tartja-e a kutyát. A kertben tartottaknak nem csak hogy több és jobb minőségű lesz a szőre, de az izomzata, tartása is nagyban függ attól, hogy kint illetve bent van egy kutya, sőt akár hiszitek akár nem a fejen is meglátszik. A lakáskutyák vagy nagyon vékonykák lesznek csoffadtabb szőrrel vagy pedig eltunyulnak és szétcsúsznak, nem lesznek olyan feszesek. Egy kerti kutya jóval többet mozog szabadon, neki más lesz az egész tartása, a lakáskutyáknak pedig, akik zömében csak pórázon mozognak nem lesz olyan pl a lépéshosszuk, mint annak a kutyának aki sokat futhat szabadon.

Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy colliet nem lehet lakásban tartani, de ha van kert akkor azért töltsön odakint is időt, ne mindig csak bent, persze éjszaka aludhat bent ezzel nincsen semmi probléma. Egyébként az egyik legkulturáltabban viselkedő fajta lakásban, nagyon alkalmazkodóak, nem csinálnak felfordulást, teljesen nyugodtan elfekszenek. Viszont sokat kell sétáltatni, kint kell vele lenni sokat, futkározni, szabadon sétáltatni és akkor nem lesz semmi probléma a kiállítás és az odabent tartás összeegyeztetésével.

2013. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Csak kérdés,hogy ha annyi időt tölt kint és utána bejön,milyen gyakran,hogyan tarthatom tisztán a szőrét?A szőrfelszedést a lakásban már vállaltam,nem az a baj,hanem a sok kosz,homok,sár,ami ráragad.Száraz samponnal esetleg vagy törölközővel átdörzsölve?
2013. szept. 25. 23:58
 10/13 Akiteki ***** válasza:
Inkább kefével. több koszt kiszed, mint a törölköző.
2013. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!