Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kihányta a száraz...

A kutyám kihányta a száraz tápot de miért lehet ez?

Figyelt kérdés

3-4 hónapos keverék kutyáról van szó. Általában házi koszton él, meg száraztápon, és szoktam neki adni multi vitamint is.


A multi vitamint kb 2 hónapos korától kapta azzal nem volt semmi gond. A házi kosztra nagyon rá állt meg a húsra is, de csak főzve. Ma pedig elfogyott a hús, így száraz tápot adtam ma neki, és kaja után mindig figyelek rá, hogy ne tudjon ugrálni, nehogy bél csavarodást kapjon, de egész egyszerűen 2 adagban kihányta.


Tápot váltsak? vagy mi válthatta ki a hányást?



2013. szept. 25. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A kutyának kiegyensúlyozott etetésre van szüksége.Nem arra,hogy egyszer ez,aztán az,aztán amaz.


A fő táplálék pl. a táp,akkor heti x alkalommal kiegészíted hússal és kész.Fontos,hogy jó táp legyen (ne morzsi,meg pedigree meg ilyenek,hanem tényleg jó táp) és pl. csirkenyakkal,farháttal ki lehet egészíteni.


Nem tudom mit értesz házi koszt alatt,ha maradékra gondolsz,az rövidtávon kicsinálja a kutya belét,ami eü. problémákhoz vezet.Sem a sós,sem a fűszeres emberi maradék nem tesz neki jót.Nem való neki.


Az állatboltban kapható multivitamin pedig semmit nem ér,pénzkidobás.Állatorvosnál tudsz beszerezni normális vitamint,de ha megfelelő táppal eteted,akkor abban benne van minden.Nincs szükség sem vitaminra,sem kálciumra,sem csonterősítőre.


A hányás oka lehet az is,hogy behabzsolta,de lehet az is,hogy váltakoznak az ételek közben még javában kölyök.Kicsinálja a gyomrát.

2013. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordult, de nem a táp miatt. Én azt figyeltem meg, hogy akkor hányt amikor valami "felidegesítette". Nálunk rendszeresen jöttek szomszédok, idegenek csoportosan kutyát nézni ő meg nagyon félénk. És persze hiába szaladt el és elbújt volna ők akkor is mentek utána. Ilyenkor mindig fél nap hányás volt. A másik opció a falás volt. Eleinte túl sokat evett túl gyorsan és ilyenkor vissza is jött.
2013. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajna tényleg a falás az elsődleges ok, de lehet más is. Lehet, hogy nem csúszik neki annyira mint a házikoszt, túl sokat eszik amíg iszik rá vizet. El kell egy nyugis helyre rakni ha lehet, hogy amíg eszik ne legyen zaj és mászkálás körülötte ami gyomorideget produkál nála. Azért ha ez rendszeres mint egy reflux, akkor el kéne vinni a dokihoz.
2013. szept. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem jó a táp,valamelyik savat csinál az érzékenyebb gyomrú kutyának.Kapjon kevesebbet,de prémium minőséget belőle.
2013. szept. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is, ne nagyon adj neki házikosztot, csak olyat, ami nem tipikus maradék, hanem hús pl. vagy rizs.


Azt nem tudjuk milyen tápot adtál neki, de sok mindentől hányhat. Mikor az én kutyám annyi idős volt gyakran hányta ki a kaját, fát, mindent nyavalyát, amit összeevett.

Lehet, hogy a tied előtte ugrált és azért hányta ki, de lehet, hogy habzsolt és azért, de számos oka lehet még.

2013. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor hányja ki, amikor elfogy a rendes tápja, és hirtelen veszek neki a boltban valami szar chappi-t, vagy ilyesmit. Még a gyomra se veszi be, ebből is látszik, hogy mennyire gagyi táp.
2013. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!