Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben van ez 5 hónapos...

Rendben van ez 5 hónapos korban (Izgága kutyus)?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyámat annyit viszem a szabadba, amennyit csak tudom. Ez napi 2 óra pórázos séta , és 4 óra a parkban ahol folyamatosan mozgatom, játszik más kutyákkal, ha vannak. Hétvégén kb délutántól késő estig parkban vagyunk, végig száguldozik, szökdécsel stb. Mégsem látom soha fáradtnak. Kutyákkal jól kijön, viszont emberektől tiszta mániákus lesz. Nem tudom annyira lefárasztani, hogy ha jön hozzánk valaki, vagy csak meglát egy embert az utcán, ne akarjon egyből odarohanni hozzá. Olyankor úgy csóvál, hogy majd elrántja a hátsója, hatalmasra tágult pupillákkal bámulja az illetőt, szóval... elég furcsa látvány. Nem tudom, én rontok e el valamit, vagy ez a viselkedés rendben van?


Az összes szabadidőm annak megy el kb, hogy mozgassam, társaságba vigyem. És mivel első kutyám, így nem tudom, hogyan viselkednek az 5 hónapos kutyák... annyi biztos, hogy játék közben sorban dőlnek ki a kutyák mellőle, és viszi haza őket a gazdájuk, de ő, ha nap végén megjelenik egy új "pajtás", ugyanolyan energiával veti bele magát a játékba, mint amikor kiérkeztünk.


Számíthatok rá, hogy idővel megkomolyodik kicsit? :D

Csak mert néha már attól lefáradok, hogy nézem. :*


2013. szept. 26. 13:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nemtudom számít e valamit, de Labrador - Vizsla keverék kutyus.
2013. szept. 26. 13:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Cukor lehet
2013. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen a temperamentuma
2013. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sn0wf0x ***** válasza:
Nem biztos, hogy maximálisan le tudod fárasztani, nem is feltétlenül fontos, ennyi mozgás elég kell, hogy legyen neki. A más emberekhez való rohangálás nem ettől függ, nevelés kérdése. Szoktasd lábhoz, minden helyzetben tudd alkalmazni az ülj és marad vezényszavakat, legyen behívható...
2013. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó kutyád van! Ilyen tipusú kutyákkal már lehet valamit kezdeni, persze, ha nem ez volt a célod akkor lehet probléma. Agyilag is meg kell próbálni lefárasztani, pl stratégiai játékokkal, az talán enyhiti a nyűzsit, vagy még teherbíróbb lesz :-) Taníts trükköket is neki az is koncentrációt igényel ami eléggé fárasztó.
2013. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindekettő tud elég aktív lenni, vizslából láttam már ilyesmit bőven.


Simán lehet hogy ilyen is marad. Prbóálj ráálni a kutyánál az agyi megterhelésre, tanuljatok trükköket frizbi agility stbstb ami fárasztja.

Ezek azért jók mert a gondolkozás is kimeríti a kutyát.. egy agyatlan labdadobálástól lehet sose fárad el, de ha pl ha eldobod a labdát és várnia kell és csak akkor hozhatja ha mondod neki akkor az más sokkal előbb el fogja fárasztani. Aztán később mehetsz 2-3 labdával és meghatározott sorrendbe hozza be őket. az is teljesen jó, de nagyon sok kutyás sport van aminek utána nézhetnél.


Ajánlom elsősorban a vizsla miatt a Mantrailinget. Ez egy légszimat alapu ember keresés és ha már az alapok megvannak akkor nem kell hozzás semmi más csak 2ember egy hám meg egy hosszú póráz..

nekem 10-15perc ebből totál kiüti a kutyáimat.

2013. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az elképzelésem az volt, hogy egy kedves, barátságos kutyust szeretnék. Csak meglepett, hogy ennyire kedves. :D Itthon egyébként folyton bújik hozzám, gyakran arra ébredek fel, hogy teljes testével hozzám bújik, és nézi, hogy mikor ébredek fel. :D

Amúgy igen, minél többet viszem ki, valahogy annál energikusabb, és egyre jobban bír mindent.

Errefelé nemigen láttam még olyan kutyát, mint ő. (Egy pitbullt kivéve, de sajnos nem játszhattak, mert nagyon nem egy súlycsoport - )

Több gazda is mondta, hogy a kutyája sosem játszott úgy, mint akkor, amikor találkozott a kutyámmal.


Jól esett hogy megnyugtattatok. A legtöbb kutya akiket látok, inkább nyugis, tartózkodó. De hátha idővel találkozunk hasonló temperamentummal, és ki tud teljesedni a dolog :D

2013. szept. 26. 13:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Ó, köszi. Igen, labdázást igyekszem úgy csinálni, hogy ne az agyatlan dobálás feeling legyen. Várakoztatom, mászkálok a labdával, próbálok spontán dolgokat kitalálni neki. Ezeket séta közben is folyamatosan, mert így tudom legjobban kontrollálni.

Hétvégén megyünk amúgy kutyaoviba. Kíváncsi leszek ott mit szólnak hozzánk :)

2013. szept. 26. 13:59
 9/11 A kérdező kommentje:
A közeli futtatóban van amúgy, egész jó állapotban lévő akadálypálya. Szoktam ott is játszani vele, és az a furcsa, hogy szinte magától csinálja. Mászik fel a palánkra, ugrik át az akadályokon :D Egyszer meg is jegyezte egy illető, hogy milyen ügyes kutyám van, magától agilitizik. Így nemigen tudtam rá mit mondani.
2013. szept. 26. 14:02
 10/11 -Evetke- ***** válasza:
Akadálypályán óvatosan! Mi is csináltuk, de szóltak, hogy 1 év alatt nem ajánlatos, mert nagyon leterheli az izületeit.
2013. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!