Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elütött kutya, összetört...

Elütött kutya, összetört autó. Ilyen esetben a legtöbben miért nem a kutyával, hanem az autóval foglalkoznak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Töbsször beszéltünk már erről is.


Az autó tulajnak több 100.000es kára is lehet a kutyával meg sok esetben már úgy se lehet mit kezdeni.

Amúgy ha a kutyának van gazdája akkor neki meg fizetni kell az okozott kárért..


A baj az hogy ilyenkor ahhoz hogy a biztosító fizessen (vagy hogy a gazdát felelősségre lehessen vonni) kell helyszinelni.

És ilyenkor az autó tulaj hogy engedje el a gazdát pl? mert én elengedném de elkérném valamelyik iratát legalább hogy vissza is jöjjön.

2013. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert nem volt még kutyájuk. :)
2013. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Az autó saját érték (olykor igen nagy érték), a kutyáért nem a sofőr felel ha kirohan elé.

Ezt leszámítva mikor én végignéztem ahogy előttünk ütnek el egy vaddisznót (mégcsak nem is kutya volt), a mai napig nem tudtam feldolgozni, de mindenki azzal nyugtat, hogy ez meg sem kottyant egy vaddisznónak. Nem is tudom kutyánál mit csinálnék.

2013. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sn0wf0x ***** válasza:
94%
Egyértelműen az állatot nézném, hiszen az még megmenthető lehet, a sérülés az autón pedig sérülés marad akkor is, ha azonnal elkezdem vizsgálni nagyítóval...
2013. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ hogy a sofőrről beszélünk-e vagy a kutya gazdájáról vagy a járókelőkről.


Lekopogom, sose ütöttem el kutyát (egyszer egy kiszaladt elém ráadásul kanyar után, nem átlátható szakaszon, de időben fékeztem, még mázli, hogy nem jött mögöttem senki). Valszeg ilyen helyzetben első körben megnézném él-e, menthető-e a kutya, második körben úgy leb_szanám a gazdáját, mint a huzat, és igen, a kocsi miatt is kiborulnék rendesen.

2013. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. Én is az állat életét nézném, még ha saját autómról is lenne szó, de mi a kisebbség vagyunk ezzel a gondolkodásmóddal. Szerencsére sosem láttam ilyen esetet, egy galambot láttam, tudom, hülye vagyok, de 3 percig mozdulni sem bírtam a sokktól.
2013. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is az állat érdekeit néznem, de tuti nem engedném el csak úgy a gazdáját, ha nagy kár érte a kocsit. Amúgy sem tudna csak úgy elvinni onnan egy akkora kutyát, ami komoly kárt tud tenni egy autóban...

Szóval fognám, aláíratnám a gazdival azt a papírt, amit a baleseteknél szoktak és aztán felajánlanám, hogy elviszem őket az állatorvosig.


Mi eddig csak egy sünit ütöttünk el, de neki szerencséje volt, mert nem mentünk telibe át rajta. Szóval megálltunk, összeszedtük a sünit és elengedtük a saját kertünkbe, ahol etettük, tettünk neki összeszedett avart meg mindent, de nem lehettünk neki szimpik, mert 3-4 nap múlva, amikor jobban lett, fogta magát és elkocogott.

2013. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 wolf4444 válasza:
mert barmok és nem fogják fel hogy a kutya is élőlény amugy ha már van kocsija csak ki fizeti de hülyeség végsőségig lehetne fokozni :S
2013. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbb ember számára az anyagiak sokkal fontosabbak, mint egy élőlény, nem beszélve arról, hogy nagyon sokan nem is nézik semmiben az állatokat...
2013. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én tuti, hogy elsősorban a kutyának segítenék, még ha a saját kocsimról lenne is szó. Aztán jönne a gazda verése feltéve, ha nem kóbor a kutya, utána az autómmal foglalkozom. Egy biztos az egész napomat végig káromkodnám.
2013. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!