Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megnevelni?

Hogyan lehetne megnevelni?

Figyelt kérdés
Páromnak(mostmár nekem is) van egy kutyusunk, csak a kutyus a párom volt barátnőjével vették, és sajnos elrontottak nála mindent. Nos.. a problémák: Sétálni nem tud, össze vissza rángat, ha elszeretnénk menni otthonról, akkor beáll az ajtó elé és nem enged ki, ha rászólok, hogy menjen be, akkor harap és ugat... eléggé ijesztő. Ha valami nem tetszik neki, harap... Párom ujján csontig ható sebet ejtett. Szín izom 16 kilós kan francia bulldogról beszélünk.. Engem szeret, de nem tisztel, egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, mer alaposan félrenevelték. Próbálom valamennyire nevelni, de nagyon nagyon nehéz... Esti kajáját soha nem eszi meg mer a párom teli tömi mindenfélével, szalámi, kolbász... nagyon el van kényeztetve, hiába tiltom meg neki.. Kezelhetetlen, pedig nagyon szeretem :( Félek, hogy egyszer engem is nagyon megsebesít..Már próbálkozott vele 1× 2×.. ha megtiltottam neki a kunyerálást :(

2013. szept. 26. 15:51
 1/10 sippara ***** válasza:
Kutyasuli.
2013. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Először a párodat neveld meg. Mindenképpen hármasban menjetek kutyaiskolába.
2013. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)) Kutyaiskolába 3 éves kutyát lehet vinni? vagy ez nem korfüggő?
2013. szept. 26. 16:06
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Bármilyen korú kutyát lehet kutyaiskolába vinni. 3 évesen egyáltalán nem idős még a tanuláshoz, bár a berögzött rossz szokások "kigyomlálása" lehet, hogy hosszabb ideig fog tartani. Bár szerintem nálatok "csak" az erőviszonyokat kell helyretenni, és alapvetően megváltozik a helyzet.
2013. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2013. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Irány a kutyasuli.
2013. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :) Akkor jövőhéten már ott kezdünk. Imádnivaló tud lenni, csak nem lehet kezelni, nagyon örülnék ha segítenének neki, és nem akarna mindenkit megharapni.. Az az érdekes, hogy kutyákkal nem viselkedik így. 2-3 hónapja megakart támadni egy pitbull és beállt elém, és az ő kis combocskáját kapta el... Szóval látszik, hogy szeret csak a tisztelet nincs meg :) :(
2013. szept. 26. 16:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Ki kell hogy ábrándítsalak, persze szeret de azért állt be eléd mert ő a főnök és az ő dolga megvédeni a falkát. Vagyis téged, meg a párodat.
2013. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van, csak tudod, ha nem áll be elém, lehet pici darabokra szedett volna, szóval ezért hálás vagyok neki :)
2013. szept. 26. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, kutyasuli, emellett talán érdemes volna elolvasnod Jan Fennel és/vagy Cesar Millan könyveit, hogy tisztában légy az alapokkal. Netről ingyen letölthetőek. :)
2013. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!