Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, már...

Szeretnék egy kutyát, már többször kérdeztem a szüleimet, de nem engedik, mindenkinek van, mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 18:21
1 2
 1/14 Monácskaaa válasza:
A szülőket általában hidegen hagyja ez a "mindenkinek van" szöveg. Szerintem okkal nem engedik.. vagy fiatal vagy még hozzá, vagy nincs elég helye. :) szerintem ne eröltesd, ha engedik, úgyis megmondják majd :)
2013. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy mindenkinek van mert minden napra jut egy ehhez hasonló kérdés.

Ha nem engedik akkor kérdezd meg miért, de valószínűleg túl fiatal vagy hozzá.

2013. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont az indok miatt mert mi az hogy azert kell mert mindenkinek van? Majd ha lesz rendes okod hogy kutyat kerj akkor tedd. Majd ha feleloseget vallalsz erte akkor...
2013. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezeknek a kérdéseknek se szeri se száma! Először is mennyi idős vagy? Fiú/lány? Miért szeretnél kutyát, és milyent? Ha csak azért mert "mindenkinek van" az szerintem rossz hozzáállás. Ezt hogy érted, hogy mindenkinek van? Az osztályodból? Otthon minden családtagnak? A másik dolog: hiába mondod, hogy a TE kutyád lesz ez nem így van! Mivel többen éltek egy fedél alatt ezért mindenkié lesz és mindenki felelősséggel tartozik érte (oltások, de legalábbis a veszettség évente, ivartalanítás (!!!) chip stb,igen ezek kötelezőek), főleg a szüleid ha még kiskorú vagy. Ha csak egy valaki is tiltakozik a kutya ellen, akkor nem szabad bevállalni, mert folyamatos veszekedések melegágya lesz. Benti kutya lenne, vagy kinti? Meg tudnátok nevelni? Valakinek/bárkinek a családból van tapasztalata a kutyák nevelésével kapcsolatban? Ha nincs akkor kutyasuli, mert ha kezelhetetlenné válik a hozzá nem értés miatt akkor a menhelyen fogja végezni! Érdemes ezeket átgondolni, mielőtt belevágsz.
2013. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem divat cikk.Nem egy Iphone,hogy mindenkinek van és neked is kell.

Neked még nem való kutya...

A kutya 10-15 évig élő,érzőlény aki sok lemondással,felelősségel és pénzzel jár.

Olyan felfogással,hogy mindenkinek van addig te na akarj kutyát.


A kutyát a legtöbben nem divatból veszik,hogy jajj xy nak is van akkor nekem is.


Nem tudom mennyire vág ide,de szerintem igen.

Van két kistestű kutyánk,egyik ismerősöm sokszor átjön kutyázni és elhatározta neki is kell egy kutya,mert a mieink is milyen jó pofák.Egyszer akkor jött át amikor az egyik beteg volt hányos,hasmenős és látta,hogy a kutya széthány meg kaksizik mindent.Elkezdtem takarítani kérdezte hogy bírom,mondom a kutya felelősséggel jár.Ha akarsz kutyát akkor mindent felkell takarítani ami kijön belőle.Na láttam,hogy ez már nem annyira jött be neki.Akkor volt olyan,hogy kérdezte mennyit költök a kutyákra elmondtam,hogy az oltások,kozmetika,kaja mennyi és azt mondta úristen jó sok.Mondom igen a kutya ezzel jár.Akkor volt,hogy ez az ismerős hívott nyaralni,de nem volt kire hagynom a kutyákat így mondtam,hogy nem megyek.

Rájött aztán,hogy a kutya nem csak egy tárgy amit elővesz egy simire és kész.Költségekkel,lemondásokkal és miegyébbel jár.

2013. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
14 vagyok. 8 éves korom óta könyörgöm nekik. Akkor még kénytelen voltam feldolgozni, de ma már nem értem. Úgy gondolom, van bennem annyi felelősségérzet, hogy el tudjak tartani egy háziállatot. Az, hogy gondozom, az alap. Nem azért kell, mert mindenkinek van, nem is azért, hogy simogassam, a legtöbb (felnőtt) ember azt mondja, gyereknek nem való kutya. Tisztelet a kivételnek. Nem mondom, hogy az vagyok, de úgy érzem. Nem vagyok egy hülyegyerek, jól tanulok, jól sportolok, ezért akarom nekik megmutatni, hogy én igen is felelősségtudatos vagyok.
2013. szept. 26. 19:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyát szeretnél? Fajtatisztát vagy keveréket?

Amúgy azért írták, hogy csak azért kellene, mert mindenkinek van, mert te ezt írtad. Azt mondod be szeretnéd bizonyítani, hogy felelősségteljes vagy. Mondjuk a zsebpénzedből tudnád finanszírozni a kajáját, meg az oltásokat? Illetve mi lesz vele, ha mondjuk nyáron az egész család nyaralni megy? Vagy mi lesz vele akkor, ha tovább szeretnél tanulni és esetleg kollégiumba albérletbe kell menned, és a kutyát nem viheted magaddal. Mert a koliban nem te laksz egyedül egy szobában és nem biztos, hogy a szobatársak tolerálnák. Megtennéd, hogy válaszolsz a kérdésekre? Akár privátban is. Egyébként tudom mit érzel! Annak idején én is vágytam egy saját kutyára de nem adatott meg. Szerencsémre mikor a nagymamámhoz mentem azért kiélhettem a kutyák iránti szeretetem. Így utólag rájöttem hogy jobb is így, mert a 4. emeleten csak kínlódott volna. Mikor meg elmentem egyetemre és kollégista lettem, akkor a szüleimre pontosabban anyukámra maradt volna. Most 29 éves vagyok, és még mindig nem engedhetem meg magamnak a kutyát pedig nagyon szeretnék. Mégpedig azért mert nagyon kevés időm jutna rá, és ráadásul külföldre járok dolgozni. Úgyhogy még mindig várnom kell.


29/N

2013. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem válaszoltál érdemben a kérdéseimre a kutya nevelésével kapcsolatban. Hogyan képzeled el?
2013. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kutya eltartasa kb napi 3ora munka es havi 20-30ezer forint. Hajra
2013. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Nekem sem engedte az anyukám. Felnőttem, elköltöztem és vettem magamnak. Túl lehet élni.
2013. szept. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!