Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugat a kutyám ha egyedül...

Varga Eszti kérdése:

Ugat a kutyám ha egyedül marad. Nem folyamatosan de néha elkezdi. Mit tegyek? Panelban lakom. Segítség!

Figyelt kérdés
olvastan nagyon sokat erről a témáról, keresgéltem, felkerestem rehabilitációs kutyaszakértőket és kiképzőket, de én most valaki olyannal szeretnék beszélni aki tapasztalt ilyet a kutyusán, és sikerült megoldania, úgy érzem mintha a csodára várnék, hiába cselekszem a tanácsok és olvasottak alapján.
2013. szept. 26. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz vele, hogy elmúljon, mióta, és mint mond a kiképző, miért nem haladtok, vagy mikorra várható fejlődés?
2013. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát azzal kezdtem hogy nem szoltam hozzá mert mind a két kutyaszakértő szerint a tulzott kötödés a fő probléma, ezel egyet is értettem, amiből kialakult hogy nincs meg a falkavezéri szerepem odafigyelek hogy elöbb mindíg én egyek ne pedig ő, nem aludhata lábamnál, nem mehet be/ki elöttem az ajtón, nem szólok rá folyton mert akkor megszokja h cirkuszolnia kell és akkor rá figyelek......de ha azt akarom h csöndben legyen ameddig egyedül van. hát azt kéne csinálnom hogy kimegyek elöször 5 percre aztán egyre több időre és azt a tanácsot kaptam hogy ha kimegyek és ugat lépjek vissza és tudassam vele h azt akarom h csöndbe legyen. Na most ha én visszajövök rögtön elbújik tudja h rosszat csinált és csöndbe van , ha megdicsérem hogy igy van csöndben kell lenned akkor mindig elkezdd majd ugatni hogy visszamenjek. eddig legalábbis ezt tette, ezért nem érzem ugy hogy haladnék.
2013. szept. 26. 19:24
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem szabad visszamenni hozzá!!!! Ez a pozitív megerősítés ilyen helyzetben nem épp hatásos.... Kimész, nyervákol, és pár perc után rá fog jönni hogy nem jössz vissza és abbahagyja. A miénkhez mindig visszarohongáltunk, szóval sok idő volt az elején, mire befogta. Nekünk is vannak szomszédaink. Szóval elég necces az első hetekben. De minnél tovább vársz ezzel annál jobban, és többször fog hisztizni.


Tök egyszerű: Kimész a szobából. Hagyod hogy hisztizzen. Te SEMMIT nem reagálsz. És abbahagyja. Eleinte több idő kell majd neki. De így fogja megtanulni hogy hisztivel nem ér el semmit.

2013. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha az ugatására visszalépsz,csak megerősíted a viselkedését,büntetheted,ahogy akarod,hiába,elérte amit akart.Éppen hogy,amíg nem ugat,kell visszalépni a lakásba és jutalmazni a csendet,majd ezen időszakokat mindig próbálni kell növelni.Ezzel párhuzamosan neked kellene falkavezérré válnod és növelni a kutya és a közted levő távolságot.Ehhez egy jó kutyasuli nagy segítség lenne.
2013. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja és CSAK akkor mehetsz vissza ha már lenyugodott és nem hisztizik, nem kaparja az ajtót stb.


Ez minden helyzetre igaz. Csak akkor kezdj valamit a kutyával ha nyugodt. Enyém pl pörög ha sétálni megyünk. De csak akkor teszem rá a nyakörvet és indulunk el h lenyugodott és már nem hisztizik. Lassan, de megtanulta.

2013. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen,a lényeg az,hogy amikor még nem ugat,vagy már nem ugat ,jutalmazni kell.Csak így tudatosul benne,milyen viselkedést várunk el.De mivel szeparációs stresszrő van nagy valószíűséggel szó,ez még kevés az eredményességhez.
2013. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Túlzott kötődés, jézusom, miket nem tudok meg, egy kutya tud túlságosan is kötődni...

Nézesd meg, hogy mit csinálsz rosszul, mert a technika jó, csak igazítani kéne rajtad egy kicsit. Annak nem kéne gondnak lennie, hogy elbújik a kutya, attól még ugyanúgy lehet büntetni az ugatásért. Dicsérni meg nem kéne, mert azzal csak felizgatod, és azzal élből nem tartod be azt a szabályt, hogy ha visszaérsz, nem szólsz hozzá.

2013. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket igen ezt tudom h ez a betegsége neve. és ez ugy nyílvánul meg hogy pánikba esik ha elmegyek és egy darabig csendbe van utána ujból elkezdi. sajnos a költözésnél amikor megtudtuk hogy igy viselkedik a leg roszabbat tettük ...vitük magunkal, egész nyáron. ugyhogy gondolom h nem egyik napról a másikra fog menni. Szóval bíztató h többen körűletek azt tapasztalták h időbe tellik.
2013. szept. 26. 20:03
 9/14 A kérdező kommentje:
tulzott kötödés igenis van. vagy Te mindek neveznéd azt ha szobánként követ mindenhova, de szó szerint, ha fürdök ül a kád melett még a Wc-re is követ...stb? nem azt mondom h ha elbújik nem tudom büntetni -.-' csak ha elbújik nyilván tudja h rosszat csinál. nem tehet róla én alakítottam ki benne ezt h nem kell egyedül lenni és nekem kell helyrehozni csak nem könnyű néha ...
2013. szept. 26. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:
A kötődés nálam egy tökre pozitív dolog. A függés, na az gáz, meg a folyamatos értelmetlen felügyelet, de azt meg nem hívom kötődésnek.
2013. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!