Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetnek egy kutyának gondolat...

Lehetnek egy kutyának gondolatai vagy csak érzelmei vagy egyik sem?

Figyelt kérdés
Többször olvastam itt pld. boldog kutyákról meg hasonló. Az érdekel konkrétan, hogy milyen fejlett lehet a kutya intelligenciája, vajon eljut-e egy bizonyos szintű önreflexióig? Lehet, hogy hülye kérdés, bocs.
2009. nov. 7. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
érzelmei valószínűleg igen. éntudata, és gondolatai biztos, hogy nincsenek, az csak az ember sajátja.
2009. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
80%
Érzelmei, érzései biztos vannak. Éntudata és gondolatai nincsenek, de ez nem az ember sajátja, több állatnál is sikerült bebizonyítani, hogy van éntudata.
2009. nov. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne lennének? Csak primitívebb formában.
2009. nov. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%

Számos etológiai kísérlet és vizsgálat bizonyította, hogy a kkuityák intelligenciája egy 14 hónapos gyerek intelligenciájával azonos.

Stanely Coren, a Brit Columbia Egyetem professzora pl. kidolgozott egy kutya-intelligencia tesztet. A teszt 6 feladatot tartalmaz, többek között a problémamegoldó-képességet, manipulációs-képességét és nyelvértését vizsgálja.

Stan Coren professzor megállapítása: „A kutya intelligenciája ugyanúgy fejleszthető, mint a gyereké. Beszélgess vele minél többet, juttasd hozzá annyi különféle élményhez, amennyire csak képes vagy. Minél többet kell egy kutyának „gondolkoznia”, minél több tennivalója van, annál okosabbá válik. A pszichológusok kétféle intelligenciáról beszélnek embereknél: van ún. folyékony, valamint kristályos intelligencia. Előbbi a természetből fakad, míg a kristályos intelligencia mindazon dolgok összessége, amit megtanultál. Úgy vélem, nem mehetsz vissza az időben, hogy a folyékony intelligenciát fejleszd, ezzel szemben hihetetlen sok mindenre megtaníthatod a kutyát; a kristályos intelligenciája rohamosan fejlődik, ha új szituációkat mutatsz neki, új játékokat játszol vele. Minél több mindent tanítasz neki, annál hamarabb elsajátítja a következő dolgot. A tanítás révén egyre okosabbá is válik."

2009. nov. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Az én kutyim gyakran el szokott gondolkodni és nagyon gyötri a mostani politikai helyzet. Olyankor a kilátástalan jövő miatt nagyokat sóhajt vagy nyüszít.

Olykor estefelé a relativitás elméletén szokott rágódni. Úgyhogy biztosan vannak érzései, gondolatai és álmai is.

2009. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én kutyám pedig azt álmodta hogy motorozik,mivel úgy mozgatta a kezét mintha motoron gázt adna és közbe meg mosolygott(így felhúzta a szája szélét mint az emberek),nagyon aranyos volt:)
2009. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lennének gondolatai?
2009. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
8:15-öst lepontozzátok, mert azt mondja hogy biztosan vannak érzései, gondolatai és álmai is, a 8:33 pedig jó, mert az ő kutyájának mellső lába helyett KEZE van. Ja gyerekek, olvasni tudni jó dolog.
2009. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák szoktak álmodni, ez biztos. Többször láttam már az enyémet és a szüleim kutyáját is álmodni. Ha álmodik, gondolatai is vannak.

Illetve játék közben észreveszem, hogy azt várja, az incselkedésével azt csináljam, mint amit szeretne. Ha nem gondolkodik, hogyan tudja elképzelni, hogy mit kell ahhoz csinálnia, hogy játsszam vele?

Érzelmei pedig biztos, hogy vannak. Láttam már szomorúnak, vágyakozónak, unatkozónak, boldognak és sértődöttnek is.

Lehet, hogy valaki butaságnak gondolja, amit leírtam, de ez a véleményem.

2009. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivéve a 8:15-öst (de úgy látom, mindenhol akad egy-két jópofáskodó önmegvalósitó...). Teljesen egyetértek, érzelmei biztos vannak a kutyának. De hol az a határvonal, ami elválasztja az ösztönös érzelmeket, a kristályos intelligenciát meg a feltételes reflexek kifinomultságát az éntudattól és a "valódi" gondolattól? Néha olyan érzésem van, hogy a kutyám szinte már meg akar szólalni, csak nem tud. Ilyenkor olyan hihetetlenül expressziv és szokatlan nyüszitést ad ki magából. Vajon csak azért, mert épp nagyon éhes?:) Ej, ha a kutyák beszélni tudnának... Akkor nekünk annyi:)))))
2009. nov. 7. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!