Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyamnak?...

Mi baja lehet a kutyamnak? Napok ota nem eszik.

Figyelt kérdés
1 eves husky keverek. A doki azt mondta, nincs baja, laza nincs, a szive normalisan ver, de mar jo ideje nem eszik, csak ha a szajaba teszem a falatokat. Kedvtelen, egesz nap csak gubbaszt.
2013. szept. 27. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szájába teszem a falatokat..


Én előszőr is el vinném egy másik dokihoz is kivizsgálni, aztán lehet mégegyhez.

Ha mindegyik azt mondja hogy kutya baja, akkor meg simán nem adnék neki enni 3-4napig utána megkínálnám a vacsijával, ha nem eszik azzonnal elveszed és vársz még 1-2 napot utána megint fel ajánlod.


5-6hétig bírják a kutyák az éheztetést (és a 7. hét első napján se halnak meg, hanem maradandó szervi károsodásokat szenvednek)

Tehát nem kell félni az úgynevezett "éheztetéstől"

2013. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Vidd el egy másik orvoshoz. Valamikor 20 éve én is jártam így az első huskymmal. Az orvos összevissza vizsgálta, vért vett, mindenféle étvágygerjesztőket írt fel és semmi hatása. Végül közölte, hogy lelki baja van, vigyen pszichológushoz. Elvittem egy másik orvoshoz, aki az első vizsgálatkor megállapította, hogy vírusos torokgyulladást kapott a gyerekektől és nem tud nyelni, annyira fáj a torka.
2013. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az öreg kutyával volt olyan, hogy egyszer csak egyre kevesebbet evett. De csak fokozatosan, annyira nem tűnt fel. Közben viszont "hízott". Egyre nagyobb lett a hasa...

Azt hittük valami megakadt a gyomrában, bélcsavarodása van, vagy ilyesmi. Az orvos azonban vizesedést állapított meg! Valamelyik belső szerve, mája, veséje, nem tudni... volt beteg, gyulladásos talán. Már nem lehetett műteni, illetve minimális esélye lett volna. Csak a csodában bíztunk, de egyre kevesebbet evett, már kézből sem a végén...


Remélhetően egy 1 éves kutya nem így végzi. Csak azt szeretném mondani, hogy könnyen lehet belső szervi baj!

Pl a máj vagy vese működését már egy vérvizsgálattal is elég jól meg tudják állapítani a dokik, ezt érdemes lenne elvégeztetni!


Persze egy gyomorrontás is lehet a hátttérben.

2013. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első hallásra én is rögtön lelki bajra tippeltem. Nekem is a husky keverékem olyan 1 éves lehetett, mikor 2 hétig alig evett, csak a kezemből, és a kerítés mellett gubbasztott szomorúan, nem igazán reagált semmire. Ivaros kan volt, és a szomszéd szukája tüzelt ... Ez a jelenség még párszor előfordult, aztán ivartalanítottuk, utána szerencsére többé nem volt depressziós.
2013. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

úgy néz ki, hogy a huskyk és keverékeik ilyenek...:)

Nekem is huskym van, és ő is eljátszotta kb egy évesen ugyan ezt az én nem eszek, mert minden bajom van dolgot. Bár, rajta látszott, hogy csak válogat, elkezdtem koplaltatni, 3 nap után leraktam elé a vacsiját, belenyalt, és szabályosan undorodva nézett rám ,hogy mi ez a sz@r? Ő ezt nem eszi meg (ugyan azt kapta, mint mindig előtte)

Aztán miután otthagyta a kaját, leült tőle kb egy méterre, és elkezdett engem nézni, hogy most mi lesz a reakcióm. Erre meg az én reakcióm az volt, hogy odahívtam a másik kutyámat, és jó hangosan felkínáltam neki a husky kajáját, és direkt úgy állítottam, hogy a huskynak végig kelljen néznie azt, hogy a másik kutyám megeszi az ő ételét.

Az a szenvedés, hiszti, és toporzékolás, ami addig ment, míg a másik evett, olyat még nem láttam kutyától.

Aztán miután a másik kutyám megette a husky vacsiját, és ott hagyta a tálat, akkor a husky ment volna szaglászni, hogy maradt-e valami, de mielőtt oda ért volna elvettem előle a tálat, és bevonultam a házba.

Másnap este etetésnél már remegett a husky úgy várta a kaját, és megkapta ugyan azt a menüt, amit előtte levő nap otthagyott, de amint megengedtem, hogy egyen oly módon elkezdte zabálni, hogy már attól féltem, hogy megfullad. Azóta is megeszi azt, amit elé rakok.

2013. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!