Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatunk valami betegséget...

Elkaphatunk valami betegséget a kutyától/szőréről, ha dögbe hempergett?

Figyelt kérdés
Azon túl hogy nagyon büdös, félek, hogy elkaphat tõle valamit a család, pl az echinoccocust, bár úgy tudom, az székleten keresztül terjed. Lemostuk vízzel(slagon keresztül), de még 1 hét elteltével is érzem a dögszagot. Fenn áll a veszély valamire?

2013. szept. 27. 10:27
 1/6 sippara ***** válasza:
88%
Fürdetésre gondoltatok már?
2013. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, hogy bármit is elkapj. Általában a tetemek nem fertőznek, hacsak nem valami amúgy is fertőző betegségben pusztult el az állat. Én viszont tuti, hogy megfürdetném a kutyát valami illatos kutyasamponnal!
2013. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vigyétek be egy állatklinikára, és ott átmossák fertőtlenítővel, az egyik volt kutyusunk is belehempergett egy döglött macskába, a szüleim bevitték, lefürdették és hozták is haza, minden rendben volt utána :)
2013. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 27. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyem volt, hogy emberi sz@rba hempergett. Mindrnfele fertotlenitovel atmostam, majd rennfes emberi samponnal utana kutyasamponnal:) Neked is ezt ajanlom!:)
2013. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dög szag sima víztől nem fog eltűnni -.-


Enyém is hempergett már dögben, én viszont amint haza értem 2x is samponos vízzel megfürdettem.

2013. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!