Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a módszer ugye túl "durva",...

Ez a módszer ugye túl "durva", nem lenne szabad alkalmaznom?

Figyelt kérdés

A kutyám kamaszodik, és szeret bepróbálkozni, de csak távolról persze. Pl. egy időben volt hogy nem jött oda, mikor hívtam. És olyankor a következőt csináltam: ha nem jött, mert mondjuk épp kakit evett, és tetette a süketet, elindultam felé, hogy a kívánt helyre húzzam, de persze amint kartávolságba értem, elugrott. Egy idő után ezért magamnál tartottam egy kisebb botot, és ilyenkor, mivel hatalmas, vastag a szőre, tehát igazából meg se kottyan neki, csak rettentően meglepődik, megdobtam a bottal. Persze ezután mindig odajött hozzám és alaposan megjutalmaztam. Egy idő után a behívás körüli problémák jó része megszűnt. Viszont nem tudom, ez a módszer nem túl "durva"-e, nincs-e rossz hatással a kettőnk közti kapcsolatra? :/ Sose bántottam, vertem, a legtöbb amit kap, az az orrakoppantás, a "megbökés" és a szidás.

Például ma is, mivel valami más miatt elég labilis hangulatban voltam, elkezdte azt csinálni, hogy a parkból kisétált az útra, hiába szóltam rá. Úgy kellett "visszaszidnom" a parkba és újra meg újra megcsinálta. Megint fogtam egy botot és amint kitette a lábát, hozzákoccant. Rögtön visszaszaladt és onnantól fogva elég volt egy halk tiltás mikor a park szélére ment.


Nyugodtan ítéljetek el, én is hadilábon állok magammal. Most akkor ez "erőszak", "durva bánásmód"?


Bocs hogy ilyen hosszú lett, kösz hogy elolvastad.



2013. szept. 27. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát nézd végül is nem erőszak meg nem durvaság.


Hiszen vannak gyerekek akik a szép szóból nem értenek csak egy jó pofon után.

2013. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tartom durva módszernek,mert nem vered a kutyádat, a bot egy fajta segédeszköz neked amivel fegyelmezed.

Neked a bot vált be hát használd, vkinek elég egy eréjesebb szó a tiltáshoz,vagy megbökés.

Minden kutyánál más az a módszer ami fegyelmezésnél beválik :)

2013. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén szólva nem értek nagyon az ilyesmihez,így nem is nagyon szeretnék itt okoskodni.Viszont szerintem ha lelkileg nem sínylette meg ezt a kutyád,és ezek után szót fogadott,akkor nem cselekedtél annyira rosszul.Elvégre te úgymond jelezted felé,hogy ha nem fogad szót,annak lesz következménye,ő pedig megértette és elfogadta.
2013. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Hát a bot nem a legbiztonságosabb, de a hajigálás alapvetően hasznos dolog, megmutatja a kutyának, hogy csak azért, mert nem érjük utol, ha elfut, még messzire elér a kezünk. Mi flakonozunk, 1-1,5 literes flakonba 3-4 kicsi kavics, hogy hangja is legyen, azzal nyugodtan lehet dobálózni, még véletlenül sem okoz sérülést.
2013. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Huhh...megnyugodtam. :)
2013. szept. 27. 12:18
 6/21 A kérdező kommentje:
Az emberek mindig tágra nyílt szemmel néznek, hogy "Fú, mit csinált azzal az édes kutyussal az a mocsok...", szóval ez van a szemükben.
2013. szept. 27. 12:19
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a harcot én is megvívtam magamban, mert nekem a legjobban a 'grabancmegfogás és odébbrakás vagy kizárás' illetve a kisebb pofonok jöttek be.

Az orrára azért nem szeretek koppintani, mert sok helyen írták, hogy rontja a szaglásának a minőségét, kárt meg azért nem szeretnék benne tenni ezért maradok a pofonnál, ami épp csak figyelmeztető jellegű. A grabancmegfogás pedig olyan szinten bevált, hogy most ha nem viselkedik elég lehajolnom és enyhén hozzáérnem a nyakához, már abba is hagyja.

És tényleg érdekes, hogy jobban hallgat rám ha suttogva szólok rá, mintha kiabálnék.

2013. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én alapból elítélem az erőszakot, de ez egy nagyszőrű kutyának nem fizikai fájdalom, így, ha működik, akkor elfogadható, de ne csodálkozz a rosszalló pillantásokon :)
2013. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosazat nem tettél. Ez is mutatja, hogy a neveléshez csak józan ész kell, mert az iskolában (csak ott flakon van) ezért több 10 ezret kérnek el, mikor bárki kitalálhatja magától.
2013. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
az egyik kutyás nálunk a kulcscsomoját használta erre, nah nem a kutyának dobta, hanem mellé amitől az mindig megijedt.. utána már elég volt csak megcsörgetni a kulcsot...
2013. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!