Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az imizol beadása után mennyi...

Az imizol beadása után mennyi idővel kéne jobban lennie a kutyának?

Figyelt kérdés
Reggel voltunk dokinál, mert éjszaka bepisilt és lázas lett (40,5 fok)... a doki csinált vérképet és megállapította, hogy babéziás. Kapott imizolt, meg antibi-t, mert gyulladása is kialakult. De reggel óta nem csökkent a láza, sőt az imént 40,8 fokot mértem. Rohanjak vele vissza azonnal? Vagy ez normális??
2013. szept. 27. 13:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az étvágya sem igazi, látom rajta, hogy enne.. mert nyalja a száját meg szagolgatja, de ha megkínálom elfordítja a fejét. Ha hívom jön, meg kirohan a házból ugatni, ha ugatnak a kutyák az utcában és a labdáját is elém dobálja.
2013. szept. 27. 13:33
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Tudtommal ilyenkor infúziót is szotkak beadni, úgyhogy igen, rohanj vele!
2013. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az infúziót azt mondta doki, hogy nem kell ha eszik és iszik... szal most nem tudom ??? ma reggeltől nem eszik csak, de inni iszik... ha meg nem akkor is megitatom fecskendővel.
2013. szept. 27. 13:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja jó, én nem vagyok szakértő ebben, a doki biztos jobban tudja. Esetleg hívd őt fel, hogy hogy van a kutyusod, és hogy vidd-e be, vagy ez normális?
2013. szept. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen az lesz valszeg... csak nem akarok túlzóan aggódónak tűnni... csak egy kutyámat már elvitte a babézia. És rettegek akárhányszor elkapja valamelyik kutyám :/.
2013. szept. 27. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk se lett jobban az imizol után. Láza nem csökkent. vissza mentünk a dokihoz ,és kiderült,hogy autoimmun beteg lett. Hosszú gyógyszeres kezelés után lett csak jobban.
2013. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Már nem azért,de ha egy kutyád elment már a babézia miatt,akkor miért azon agyalsz,hogy "túl aggódsz"...Ilyenkor kit érdekelne,hogy mit gondol a doki,vagy más??


Én fix,hogy addig járnék a dokihoz,amíg valami javulást nem látok a kutyán.


Plusz 2 kutyád lett már babéziás,nem kellene a védekezésre jobban figyelni?


Sok sikert!

2013. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindkét kutyámon kiltix van és neostomosannal fújom be őket. Kipróbáltuk már az advantixot, frontlinet, ex spotot, forestot, scalibort és ugyanúgy másznak beléjük a kullancsok... már fokhagymával és b-komplexszel is tömtem őket. Annyi a kullancs, hogy egyszerűen semmi sem segít. Még a kertben is kullancs mászik beléjük... pedig permetezve lett az udvar ellenük. A szomszédban akkora susnyás van, hogy a kullancsok melegágya... még én is sokszor találok magamban kullancsot. nem tudom mivel védekezhetnék még :/
2013. szept. 27. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi is erősen fertőzött helyen lakunk.Azt mondta az állatorvos,az egyetlen 100%-os védekezés,ha naponta átnézed alaposan a kutyát és kiszeded belőle a kullancsokat.Állítólag az első 24 órában nem fertőz,mert csak ennyi idő után üríti a kórokozót.
2013. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Okvetlen menj vissza, ha nem csökken a láza.
2013. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!