Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákkal oldanát...

Milyen fajta kutyákkal oldanátok meg birkák őrzését és terelését? Lehetőleg mindkettőt tudnia kellene, vagy inkább érdemesebb két külön fajta kutyára bízni a két feladatot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom,hogy általában őrzik és terelik is őket,tehát nincs külön szedve,hogy az egyik kutya őrzi a másik meg tereli,egyébként én border colliet(kat) alkalmaznék,mert nagyon okos kutya.
2009. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem bármely kutya alkalmas rá, amelyeknek jok az adottságaik. a pásztorkutyásoknál rendszeresen van ösztönproba. Erre bárki elmehet a kutyusával. ha még nincs kutyád, akkor szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, biztosan tudnak neked segiteni.
2009. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Mudit és komondort, ha már magyarok vagyunk:)
2009. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
a Puli kimaradt:)
2009. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
kuvaszt
2009. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha konkrétan a birkáról van szó, akkor csak a pulikutya jöhet szóba! Ez aztán lehet fehér, vagy fekete szőrű, lehet sima, vagy göndör.- A nagyobb testű kutyák nem valók a birkákhoz! Azok inkább a szarvas marhákhoz alkalmazhatók.-
2009. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Én is pulit mondtam volna de hozzáteszem nincs valami nagy hozzáértésem a témához.
2009. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Nekem mindig pulikeverék kutyám volt, igaz én nem tereltetem, de van juhász ismerősöm, és mindig elvittem a kutyákat kipróbálni, és volt olyan, hogy egy másik juhász,aki látta a kutyát (képzetlenül!) terelni,azonnal meg akarta venni. Szerintem ha nem fontos a fajtatisztasága,akkor ilyet szerezz be:)
2009. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Én a Mudit vagy a Pumit ajánlanám !

Szomszédnak Mudija van ... és birkáik is vannak gyönyörü nézni ahogy tereli őket ...!

2009. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ausztrál pásztor vagy border collie.
2009. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!