Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hete kaptam egy golden...

3hete kaptam egy golden retrievert, aki 1 hét múlva lesz 3 hónapos. (ahonnan hoztuk, akertben volt, itt lakásban van) nem tudom rávenni a szobatisztaságra. állandóan becsinál, és mikor rászólok, megbüntetem, játéknak veszi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha kiviszem az udvarra,addig nem csinál semmit,még pórázon van.ha el engedem pisil,kakil(ha nem bent teszi).Ez miért van?hogy tudom leszoktatni erről??
2008. júl. 4. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hiba volt nagytestű kutyát lakásba hozni.
2008. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Barátnőmék úgy szoktatták a kutyust szobatisztaságra, hogy 3 óránként kivitték pisilni, kakilni. Mindezt éjszaka is megtették. Hogy mennyi idős koráig, azt nem tudom, de bevált és a 3 órás időintervallum is szép lassan egyre bővült.Szerintem próbáld meg! Ja, és szerintem a büntetés nem jó módszer, mert nem érti mit szeretnél tőle (illetve mit nem szeretnél). Szerintem kisi még hozzá. Menjetek el állatorvoshoz és az ő véleményét is kérd ki. Remélem segítettem.

2008. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok türelemmel. Egy kutya soha nem lesz magától szobatiszta, erre neked kell megtanítani, mert erre eddig (mivel az udvaron volt) nem volt rá szüksége. Kezdetben vidd ki minnél többször, ha csak póráz nélkül pisil, akkor kezdetben vedd le róla. Valószínűleg ehhez sincs még hozzászokva, zavarhatja, ezért nem pisil, míg rajta van. Ha az udvaron pisil, kakil, akkor nagyon-nagyon örülj neki, mintha borzasztó nagy dolgot csinált volna. Ha bent pisil, akkor először is legyél nagyon szemfüles. Ha ugyanis a "tett" elkövetése és a büntetés között túl sok idő telik el (3-4 másodpercnél több), nem fogja már tudni, miért volt. Nem tudom, meg lehet-e csinálni, de én ilyen esetben mindíg felkaptam őket, még aközben, hogy pisiltek és kiszaladtam velük az udvarra. A pisi helyét mindíg mosd fel fertőtlenítős vizzel, hogy ne érezze a szagát utánna. Ne aggódj, előbb-utóbb rá fog jönni, hogy mit vártok el tőle.
2008. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami: Tanultuk pszichológiából, hogy amikor pl. egy macskát szoktatnak szobatisztaságra, ha bepisil, gyakori hiba hogy beleverik az orrát és kiteszik az udvarra. Nos, ebből az állat azt tanulja meg, hogy ha bepisil nyomja bele az orrát és ugorjon ki az udvarra... Elgondolkodtató. Nem jó megoldás a büntetés. Inkább alakítsatok ki rendszert, mindig ugyan akkor vidd ki, meg ilyenek. Sok türelem, és ha az udvaron "alkot", nagyon dícsérd meg, jutalomfalatkák, meg ilyenek.. Sok sikert!
2008. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

ÁÁÁÁÁ, goldit lakásba??? Lakásba csivavát kell vinni, nem Goldent. Ez nálam már állatkínzás. Bár láttam én már border colliet is lakásban, szóval meg se lepődöm...

Egyébként nem büntetni kell, hanem gyakran le kell vinni sétálni, és kint megdicsérni ha elvégzi a dolgát. Ha bent csinálja akkor le kell szidni, így hamar rájön, hogy mi a szitu. Jobb ha hozzászoksz, hogy egy ekkora mozgásigényű kutyát amúgy is legalább 3-szor, hosszabb időre le kell vinned, különben szétszedi a lakást.

2008. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak:

Nekem is goldenem van, LAKÁSBAN!!!!! Állatkinzó lennék?! VAlószinü nem ismered ezt a fajtát. Véleményem és tapasztalatom szerint egy csivavának nagyobb mozgásigénye van. Tévhit, hogy a kutya nagysága egyenesen arányos a mozgásigényével. Szerintem a golden lakés kutya. Az összes ismerösömnek, akinek goldene van és kertesházba lakik a kutya mindig bennt van velük, mert jobban szeret bennt lenni. Az tény, hogy tervezem a költözést kertesházba, de ott is biztos be fogom engedni. A lényeg, hogy azért biztositani kell a kirándulásokat is. Amit egy kertesházban élő kutyus sokkal kevesebb százalékban kap meg.

2008. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

10 éve foglalkozom kutyamentéssel, nem kell bemutatni a goldent. Sajnos ez is divatfajta lett, és ez még egy fajtának se tett jót. A Golden, mint vadászkutya, standard-je szerint nagy mozgásigényű, erős temperamentumú kutya, nem ajánlott lakásba, mivel annál nagyobb saját területet igényel. Ha mégis lakásban van tartva, akkor (minimum) napi háromszor kb egy órára ajánlott levinni sétálni. Az, hogy a kertben tartott kutya szeret a családjával lenni, nem azért van, mert nincs mozgásigénye, hanem a fajta egyik tulajdonsága, hogy rendkívül jól szocializált, igényli a gazda közelségét. (éppen ezért lett divatfajta).

Egyébként a csivava is viszonylag nagy mozgásigényű, csak méreténél fogva az ő igényét egy 2-3 szobás lakás is tökéletesen kielégíti.

2008. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,próbálkozom :)

Amúgy meg nem vagyok állatkínzó,tökéletesen elvan a lakásban a kutya..Előbb ismerd meg a fajtát,majd aztán beszélj állatkínzásról!

2008. júl. 5. 10:27
 9/9 secretgirl válasza:
Nekemis ez volt a problémám de megoldódott.Köszönöm. Amúgy nekemis a lakásban van,de csak azért mert féltem,mivel minúsz 10-15-20 fok is van kint,nincsen olyan kutya amelyikhez hozzátudna bújni. Mihelyt nagyobb lesz és jobb idő lesz,természetesen kint fog aludni és kint lesz. De napközben engedem neki,hogy bejöjjön.
2011. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!