Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezett egeret evett a...

Mérgezett egeret evett a kutyám. Lehet súlyosabb gondja a kutyának? Lehet veszélyes az egérméreg kutyára? Ha igen mit lehet adni neki az egér méreg ellen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet belőle probléma, attól függően milyen kutya, milyen méreg.
2013. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

az egérmérgek (szinte az összesé) egy olyan szer ami vérzékenységet okoz+ roncsolja a szöveteket. így az egér voltaképpen belső vérzésben hal meg. ha meg van az egér méreg doboza mindig ráirják a hatóanyagot és az ellenszert, ahogy a patkány írtásnál is mindig ki van írva. ha nincs ötlet, akkor orvos, vagy k-vitamint tartalmazó élelmiszer


[link]

2013. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Hívd fel az állatorvost, és majd közösen eldöntitek, hogy mi a teendő. Lehet baja a kutyának, de ez a méreg típusától és a kutya súlyától is függhet és még több kis dologtól. Egyszerűbb, ha az orvost hívod azonnal, minthogy itt számolgassuk, hogy megússza-e az állat, vagy sem.
2013. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ilyen úgynevezett piros búza a neve. Azt írja 3 -ad osztályú méreg.

Az állatorvos meg nem dolgozik hétvégente már hívtam. Így én is mint ahogy mondtátok K vitaminos ételeket adtam neki. Remélem nem lesz komolyabb gondja. A méreg csomagolásán nem tünteti fel, hogy káros lehet-e más állatokra.

2013. szept. 28. 16:24
 5/15 Akiteki ***** válasza:
90%

Ne keverjük az egérmérget a patkányméreggel. Az egérméreg simán mérgező, a patkányméreg tartalmaz véralvadásgátlót. Az utóbbira jó lehet a K vitamin. (töményen, nem káposztában)

Ha az orvos nem rendel hétvégén, mindenhol van ügyeletes állatorvos, vele kell konzultálni sürgősen.

2013. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez egérméreg. Adtam a kutyának tejet, úgy olvastam, hogy az segít neki.
2013. szept. 28. 16:31
 7/15 A kérdező kommentje:
És nem a mérget ette meg, hanem a méreggel megmérgezett egeret.
2013. szept. 28. 16:43
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Komolyan, az ilyenekből elegem van. Nem leírni kelett volna , hanem menni az állatkórházba vagy hívni a dokit. Csinálj valamit, mert nagyon fog a méregtől szenvedni. Hívd fel a dokit, és kimegy. Kibírsz 1000 ftot! Siess!
2013. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
A méreggel szennyezett eger is halálos. A dokid csak kimegy, hiszen életveszélyben van a kutyád.
2013. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Hívd fel újra, és mond hogy sűrggős, mert meghalhat
2013. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!