Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szereti, ha simogatom?

Nem szereti, ha simogatom?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kan ausztrál juhászom, akivel minden szuper. Elég érzékeny kutya, keveset kell fegyelmezni, de a nevelése során becsúszott egy-két tasli (értsd: egy kezemen meg tudom számolni mennyi a 8 hónap alatt), főleg ha már sokadszori felszólítás sem használt.Ennek ellenére nem hinném, hogy ez nagyon mély nyomot hagyott benne. Sokat játszunk, tanulunk, gyakorlunk, sétálunk, de ! Volt egy olyan időszak, amikor kicsit kerülte az érintést, már akkor aggódtam. Az úgy tűnik eltűnt, azután nagyon pusziszkodós lett, most viszont megint nem vevő a birkózós, simogatós dolgokra...Egyszerűen nem értem. Ragaszkodik hozzám, ez látható, örül nekem, ha egy-két napig nem lát, majd kiugrik a bőréből (de nincs szeparációs szorongása, szimplán örül).

Neki csak ennyire lenne szüksége hosszú távon? Felnőttként is így kerülni fogja az érintést? (Elhúzódik, hogy ne érjem el.) Vagy rossz helyen nyúlok hozzá?

Használna ha pár napig nem simogatnám? Hátha csak annyi az egész, hogy neki nincs szüksége ennyi bújásra...

Remélem ez valami kamaszkori izé:(


2013. szept. 28. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem véletlen,hogy nem javasolják a gazda kézzel kivitelezett taslijait.A bunda rázás még rendben,de kézzel megütni nem szabad a kutyát,mert negatív élményeket fog hozzád kötni,különösen akkor,ha nem megfelelő volt a büntetés időzítése.Az sem mindegy,hol simogatod a kutyát.Ha a feje tetején kotorászol,azt a többség nem szereti.
2013. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az időzítéssel nem volt gond(abban a pillanatban, hogy megtagadta a parancsot, és mégis felvette a kaját), és tudtommal még a tapasztalt kutyatartók, kiképzők is lekevernek egy-két pofont a kutyájuknak különösebb gondolkodás nélkül. Mondjuk azóta se volt ilyen. Mit érdemes csinálni? És akkor eddig miért volt bújós, birkózós, hiszen az utolsó tasli kb 2 hónappal ezelőtt volt?

Igen, a feje tetején simogatom, meg a fülét simítom végig, méretéből adódóan ez esik kézre.

2013. szept. 28. 19:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát ez remek kérdés, nem egy gyakori eset, az biztos. Pontosan mit jelent az, hogy kerüli az érintést?
2013. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehetséges az is, hogy túl sok vagy neki az adott szituációban. Én is tapasztaltam már ilyet a saját kutyámnál.
2013. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pl. feladatnál dicséretként nem fogad el simogatást, nagyon kajás, de néha az se kell neki, ha érdekes a feladat, csak a poén kedvéért is megcsinálja. Ha nyúlok, hogy simogassam, akkor már megy is el(látván, h nem kaja, csak simogatás), ha a fején akarom megsimogatni, akkor egy kicsit arrébb lép és néz rám. Azon gondolkoztam, hogy a jutalmazásnál rontottam-e el, hogy főleg kajával jutalmaztam, esetleg a kezem ahogy közeledik nem tetszik neki, vagy hogy a fején simogatom vagy... hát igazából kifogytam az ötletekből. Régebben sokat ült az ölemben miközben simogattam és ő ette a csontját, aztán ahogy kezdett kamaszodni, ezt nem szívesen csinálta. Helyette birkóztunk, de most meg az se jó...

Azt hittem a kötődéssel van baj, de keres ha elbújok, ha elmegyek egy kis időre, akkor nem mozdul, míg vissza nem térek, nagyon örül nekem, nyalogat stb.

Talán tini és türelmetlen? És a simogatás már nem olyan extra neki?

2013. szept. 28. 20:17
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából az aggaszt, hogy a jövőben milyen lesz a személyisége, ugye ez most alakul nagyon...

Egyébként szuper csapat vagyunk, tényleg, csak kedves megjegyzéseket kaptunk, a kutyasuliban is dicsérnek, mert nagyon figyel rám.

2013. szept. 28. 20:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen csak sok neki a fizikai kontaktus. Próbáld ki, hogy pár napig nem nyúlsz hozzá, sőt, lehet, hogy én meg is várnám, amíg ő kezdeményez.
2013. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Illetve nem simogatod túl sokáig egy-egy feladat után? Vad ötlet, de lehet, hogy neki az időhúzás, és már inkább csinálná a következő feladatot, ahelyett, hogy simogatódik hosszú felesleges másodpercekig.
2013. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Teljesen elképzelhető, szeret 'dolgozni'. A simogatás megvonásra én is gondoltam, csak nem akartam, hogy büntetésként fogja fel, vagy hogy haragszom rá. Kipróbálom.
2013. szept. 28. 21:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen de csak ha kint vagyunk az utcán. Én nem aggódok érte, szófogadó, normális, akkor nincs semmi baj. Szerintem azért van mert folyton mozogna, koncentrál és menne a dolgára.
2013. szept. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!