Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy dalmata kutyánk a...

Van egy dalmata kutyánk a családban, egy éves múlt. Az a gondom hogy nagyon hullik a szőre, akárhányszor kimegyek hozzá és hozzám simul már szőrös az egész lábam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Milyen ötleteket tudnátok adni hogy ne hulljon ennyire a szőre? Azt hozzá kell tennem hogy párszor kefével átmentem rajta de nem ért semmit. Egész évben így vedlik. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

2013. szept. 29. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap?

Kinti vagy benti kutya?

2013. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha egész évben vedlene, akkor csontkopasz lenne. A vedléskor nem fésülted ki rendesen, azért hullik folyton. Nem párszor kell kefével átmenni, hanem alaposan kiszedni a vedlett szőrt. Nekem a rövidszőrűeknél erre remekül bevált a furminátor, de a lóvakaró is remek megoldás. Ezek híján egy elkoptatott vasfűrésszel csináltam. Csak halványan simogattam vele a kutyát és repült ki az elhalt szőr.
2013. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként hiába fésülöm minden nap én is a kutyát, előző, akkor is folyamatosan, egész évben hullik a szőrük, csak vedlésnél jobban, máskor meg kevésbé. Sajnos ez örök probléma, én is mindig tiszta szőr vagyok egy simi után.. a furminátor nekünk semmit se ér.
2013. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vegyesen adjuk neki a ( középp minőségű) száraz illetve konzerves tápokat egyaránt... Ja és persze a házi kosztból is adunk neki néha. Kinti kutyáról van szó természetesen :)
2013. szept. 29. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a vasfűrészes ötlet zseniális! Pedig azt hittem, már tökélyre fejlesztettem a kutya-kikefélési módszeremet.

Legjobb akkor nekiállni, ha előtte fürdött a patakban (nyáron, nyilván), és már száradt egy kicsit, nem teljesen csurom víz, de azért még nedves a szőre. Ha ilyen nem történt, akkor nedves kézzel szoktam a kutyát megdörzsölni, kicsit megmarkolászni a szőrét, és közben időnként egy nagyon sűrű fogú fésűvel átfésülni, de most kipróbáltam a fésű helyett a vasfűrészt, és ezzel még sokkal jobban kijött a szőr, és olyan jó puha is lett utána. Azért még így is rettenetes időbe telik, amíg az egész állat rendesen kikefélődik.

Dalmata egyébként nálunk is egész évben vedlik, bár láttam már olyat, amelyiknek nem nagyon hullott a szőre, de az nem a miénk volt sajnos :)

2017. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!