Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mióta kutyáztok és hogy...

Mióta kutyáztok és hogy "sikerült" az első kutyátok?

Figyelt kérdés
Meséljetek róla. :)

2013. szept. 29. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb. 7-8 éve. Előtte is volt kutyánk, de ő az első, aki csak az enyém. Nincs vele különösebb gond, ha többet foglalkoztam volna vele és foglalkoznék vele, akkor sokkal több mindent megtanult volna. Amire nekem szükségem van, azokat nagyjából tudja.
2013. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4 éve. Első kutyám, aki csak az enyém majdnem négy éves volt, mikor elpusztult. Vele sokat tanultam, rengeteg dolgot tudott, kutyaiskolába is jártunk. Sok minden volt ait elrontottam vele kapcsolatban. Ezeket a mmostani kutyámmal már nem követem el. Minél több kutyát nevel föl, és tanít az ember, annál tapasztaltabb lesz. Szinte mindenkinek az első kutya a "próba" kutya, akivel sok dolgot elront, de megannyi élményt szerez.
2013. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Másfél éve, már felnőttként került hozzám. Nagyon megküzdöttünk,nagyon domináns, ebből adódóan számos viselkedési "problémánk" volt, amíg nem rendeződött a viszonyunk. Mostanra már nagyon összecsiszolódtunk, semmiért el nem cserélném a kis domináns, makacs dögöt.:)
2013. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából 4 hónapja. Sintértelepről hoztuk el. Kb egy hónapos volt ő, és a testvérei amikor bevitték őket.

Semmit nem tudtam a kutyákról, kb csak annyit, hogy négy lábuk van...

Számomra ő nagyon különleges kiskutya. Sokat segít. Mióta ő megvan azóta járok el itthonról. Parkokba viszem, kirándulni, igyekszem gondját viselni. Nagyon helyesen viselkedik itthon is és máshol is. Az az igazi ártatlan fajta.

Csak remélem, hogy nem vagyok rossz gazdája. Egyenlőre amit adni tudok neki az az, hogy elmegyünk futtatóba, parkba, játszunk, és a gondozás.

Ami számomra a legmeglepőbb vele kapcsolatban, hogy korábban ismeretlen volt az a fajta őszinteség ahogy viszonyul a világhoz. És az, hogy igazából arra van szüksége, hogy elfogadják őt annak, aki. Akkor boldog, ha szeretik, és ezt folyton viszonozza. Én ezt korábban, emberektől sajnos nem tanultam meg.


Kíváncsi vagyok, hogy másoknak mennyi idő volt, míg meg tudták ismerni a "kutyás világot".

2013. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6 éve. Két kutyám van, tenyésztőtől. Mindennek alaposan utánanéztem, sok mindent helyesen csináltam, más dolgokat kevésbé. A kutyáim bizonyos fokig el vannak kényeztetve, de ezt a részét most sem csinálnám másként. Ma már sokkal jobban kezelek bizonyos helyzeteket, mint az elején. Amúgy meg úgy jó minden, ahogy van. Nagyon szeretem a kutyáimat.
2013. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10 éve.

11 éves voltam amikor a szüleimtől megkaptam a már 1,5 éves kutyámat.Azóta velem él.Rengeteget tanultam a kutyák viselkedéséről,etetéséről,betegségéről stb :)

A családban pedig ugyan csak 10 éve került még egy kutyus aki húgomé lett,aki már nincs köztünk :( 2 éve pedig egy újabb kutyus színesíti a minden napjainkat :)

2013. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4-es: én is 4 hónapja (illetve 4 és fél) kutyázok. :)) És nagyon igazak ezek a dolgok amiket leírtál az őszinteségükről.

Bár az enyém pont hogy nem az az ártatlan fajta. Inkább amolyan büdös kamasz típus. :D Rendesen meg kell dolgoznom vele, de mióta nálunk van és minden nap kétszer sétáltatom, egy csomót fogytam, pedig nem is voltam valami kövér. :D

2013. szept. 29. 19:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk mióta az eszemet tudom volt kutyánk, és teljesen természetes volt, hogy neveljük.

Az első kutyát aki kizárólag az enyém, 10 évesen kaptam. Most vagyok 22, 3 van, beleértve az elsőt is aki 12,5 éves. Őszintén szólva az első kutyám sikerült a legjobban, amikor még nem befolyásolt a net, a videók, a könyvek, más emberek. Mindent ösztönösen csináltam. Később kiderült, hogy mások azokért kemény pénzeket kérnek amit én gyerekként csináltam a kutyámmal. Vicces. Persze hasznos ez a lehetőség, hogy bármilyen információt bármikor beszerezhetsz, de ha nem vigyázol inkább árt, mert az ember könnyen kikészül, hogy nem tudja mit válasszon, mi a legjobb a kutyának, miért nem viselkedik úgy ahogy itt-ott mondják.

2013. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Mióta az eszemet tudom volt kutyám, de komolyan foglalkozni 12 évesen kezdtem velük, akkor kaptam egy kb másfél éves németjuhász keveréket... szocializáció, alapengedelmesség, egy két trükk (bár ezeket soha nem szerettem). Könyvekből, kutyás folyóiratokból tanultam az alapokat, otthon rögtönöztem agility pályát is:) Egy rögzített bicikligumi tökéletes akadály tud lenni. Ő 13 és fél évesen halt meg, időskori szívbetegségben. Most 25 vagyok, idő közben kiképző vizsgát tettünk le a párommal...valahogy életstílussá vált a dolog
2013. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
1983-óta sport kutyázom. Ekkor került hozzám egy Német juhász kb 4 évesen. Megszenvedtem vele, de jól sikerült.
2013. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!