Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kennel?

Németjuhász kennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megbízható tenyésztőtől,jó szülőktől szeretnénk törzskönyvezett Németjuhász kölyköt venni!

Igényes kennelt,tenyésztőt keresünk!

Szép (lehetőleg rajzos),okos,egészséges,jó idegzetű,nem kiállítási,nem házőrző/őrző-védő,de tanított szülőktől,felmenőktől.

Családi kutyának szeretnénk (három gyerek mellé),nem házőrzőnek!

Ha van valaki aki ismer ilyen kennelt,esetleg tőlük vett kutyust és jó tapasztalatai vannak akkor annak a válaszait is nagyon megköszönném!


Nagy valószínűséggel Németjuhász kutyust szeretnénk,de még nem vagyunk biztosak,hogy ez a fajta megfelelő-e. Nagy kertes házban lakunk,három gyermekkel (14,12 és 7 évesek). Kertünkben elég nagy a forgalom,sokszor fordulnak meg idegenek(vendégek). Nem szeretnénk,hogy mindenkit megtámadjon,de azt sem,hogy ne jelezzen,ha valami baj van és,ha éjszaka a betőrő a kerítésen mászik át. Nem szeretnénk agresszív,domináns kutyát.

Erre a kérdésre is köszönöm a válaszokat,akár szakértőkét is! Ha valaki szerint nem megfelelő ez a fajta és van más ötlete akkor azt nagyon megköszönném!


Üdv Virág



2013. szept. 29. 16:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Steinhart.
2013. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen. Először úgy döntöttem, hogy németjuhászt szeretnék, érdeklődtem náluk, de rájöttem, hogy a agár jobban passzol az életembe.
2013. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A felnőttkori viselkedése a ti nevelésetektől fog függeni.Attól, milyen viselkedésre tanítjátok meg.
2013. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A felnőttkori viselkedése azért nagyban függ attól is, hogy milyen vérmérsékletű egy kutya. És kérdező! Attól, mert domináns egy kutya, még nem agresszív és harapós. Nem tudom miért gondolják ezt sokan így. Egy domináns kutya viselkedése sokkal kiszámíthatóbb, mint egy nem vagy kevésbé dominánsé. Na meg, remélem, hogy a német juhász kennelekben domináns kutyákat tenyésztenek, mert ha nem, az már régen nem német juhász...
2013. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, de most újabb kérdés merült föl bennem. Nyilván értem hogy egy kutya dominanciája mit jelent a kutyák körében. De : hogyan viselkedik egy domináns kutya a családon belül és miért "félünk" mi állattartók egy domináns németjuhász közelségétől és szeretnénk ezt a helyzetet elkerülni. Egy domináns eb tulajdonképpen mit jelent ránk nézve?( általában a kankutyák többsége hajlamos erre a tulajdonságra)Nyilván senki sem szeretné ha kutyája ezt a tulajdonságát a gyerekek társaságában "fitogtatná". Nos igen, akkor újra ott tartunk, hogy milyen kutyát gyerekek mellé. Ugyanakkor a németjuhászt is közéjük sorolják. De ilyenkor mindig kifejtik, hogy megbízható helyről, jó idegrendszerrel rendelkező stb...
2013. szept. 29. 18:31
 6/17 anonim ***** válasza:

Családba, kissé kevesebb munkával neveléshez egy megadó, nyugodt kutya a jó.Egyszeri ivartalanítással egy könnyebben kezelhető kutya lesz belőle.

A megadó kutya sem azt jelenti, hogy félős persze. Egy kutya kiválasztásánál rá kell szánni az időt. Kiválasztani jó néhány almot. Elmenni, megnézni. Majd utána dönteni, melyikből is kellene kiskutya. Ha jó a tenyésztő, meg tudja mondani, az ő almában melyik kutya, milyen viselkedésű .

2013. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 29. 19:10
 8/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Nem láttam, hogy mások írták volna: nagyon jó kutya a németjuhász, de csak ha naponta rendesen foglalkoztok vele. Nem lesz el a kertben csak úgy, hanem elvadul, már nem egyszer láttam. A legtöbb helyen ezt megemlítik a fajtaleírásokban. Sztem családi kutyának nem való. Ez egy szolgálati kutya, vagy ha valaki tényleg rendesen megdolgoztatja, akkor elvan a nap többi részében...ez áll az összes intelligens kutyára is, minél értelmesebb, annál hamarabb elfoglaltság után néz, és annak nem szoktunk örülni.
2013. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
A második rész: :) a retrievereket tartják a világon a legtöbben családi kutyaként. Ez statisztika. Nekem sosem volt, nem tudom, milyen jelzőkutyának, de gyerek mellé ideális.
2013. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál , bár nem örülök ennek a hírnek annyira (" családi kutyának nem való"). Így viszont konnyebb lesz donteni! :)
2013. okt. 2. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!