Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás mobiltelefonál...

Kutyasétáltatás mobiltelefonálás közben? Csak engem idegesít nagyon?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, de ki kell magamból írni a dühömet, mert felrobbanok. Most voltunk lent az esti sétán a kutyámmal (3 éves shar pei) mikor az egyik sarokból ránk "rontott" egy őrjöngő, hisztérikus yorkshire terrier. Lehetett nagyjából 1 kilós a méretei alapján, de olyan jelenetet rendezett mintha minimum rátámadt volna a kutyám. Habzó szájjal rángatta a pórázt, mire az őt sétáltató "értelem" oda sem nézve megállt, és hagyta hogy a kutya csináljon amit akar, mert éppen telefonált. Persze egyből letiltottam a kutyát, nem is csinált vele semmit pedig a lába előtt toporzékolt szerencsétlen yorki. Az zavar ebben, hogy egy kutyának pont a séta során kéne a kapcsolatot kialakítani a gazdájával, parancsszavakat tanulnia, másról nem is beszélve... Erre azt kapja, hogy a hisztije nincs lekezelve, ráadásul a gazdája felé sem nézett(!!!) nemhogy felénk. Ha ezt megcsinálja a környéken lakó argentin doggal, akkor ez a kiskutya már nem él. Ráadásul nem először látok ilyet, mármint hogy az emberek folyamatos telefonálás közben sétáltatják a kutyát és egyetlen egyszer sem szólnak hozzá/rá. Velük sem először találkoztunk, akkor is telefonált az úriember csak a kutya nem vett minket észre. Az meg sajnos tény, hogy ilyen tapasztalatom eddig csak apró kutyákkal volt, a nagytestűek szépen sétálnak a gazdájuk mellett, és sokkal nyugodtabbak is mint ezek a szerencsétlenek, akiket amúgy nagyon sajnálok.

A kérdésem az, hogy én reagálom túl, vagy jogos a felháborodásom? Már azon gondolkozom, hogy legközelebb jó hangosan odaszólok, hogy a telefon túlvégén is hallják, hogy talán a kutyájával kéne foglalkozni telefonálgatás helyett...


2013. szept. 29. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít.Lehet olyan eset,hogy fontos dolog miatt hívnak kutyázás alatt valakit,az más.

De volt olyan nagytestű keverék kutya,akinek a tulajdonosa MINDEN sétáltatás alatt,a nap minden szakában amíg lent volt a kutyával,folyamatosan pofázott a telefonba,egy perc megállás nélkül.Kutya póráz nélkül,csapta el autó és ment neki idegbeteg bullmasztiffnak.Még csoda,hogy élve megúszta,de a csávó ebből sem tanult.Ez ment évekig.

2013. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Félig egyetértek, félig nem. Az adott szituációra vonatkozólag abszolút igazat adok, még telefonálás közben is fél szemünket a kutyán kell tartani, és ha történik valami, azonnal megszakítani a beszélgetést, és beavatkozni. Viszont nem értem, hogy miért ne lehetne telefonálni sétáltatás közben? Nyilván nem ilyenkor kell a fél órás trécseléseket megejteni, de egy pár perces beszélgetés (például megkérdezni a párodat, hogy hazaért-e már, kell-e valami a boltból stb) simán belefér. Szóval itt is az aranyközépút a megfelelő szerintem :)
2013. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Én meg mivel tanítok és szükségem van a tanítványokra, mibdig viszek mobilt,sőt fel is veszem, ha mást nem, annyira, hogy megmondjam, hogy később visszahívom. Van akinek ez fontos.
2013. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Néha rám is pont olyankor csörögnek, amikor épp sétálunk és tuti, hogy akkor kerekedik valami "helyzet". Volt amikor a bemutatkozás után akkorát ordítottam a telefonba, hogy utána nem győztem magyarázkodni, de az is előfordult már, hogy beszélgetés közben lazán kinyomtam, elrendeztem a kutyákat és csak utána hívtam vissza az illetőt. Persze ismerek olyanokat is, akik telefonnal a fülükön sétáltatnak. Ők biztosan rettentően fontos emberek. ;)
2013. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Természetesen, én is úgy gondolom hogy ha épp hívnak egy pár perces telefonnal semmi gond, nálam is mindig ott a telefon, ha éppen csörög akkor nyilván felveszem! Szóval nem ennyire sarkítva értettem a dolgot, csak sok olyan ember van aki FOLYAMATOSAN telefonál, többek közt ez a pasi is, leteszi a telefont és már hívja a következő embert, hogy ja igen most épp kutyát sétáltatok de majd 10 perc és megyek haza akkor megnézem ezt meg azt meg amazt... És csak nem hagyja abba. Egyszer direkt utánamegyek és megnézem leteszi-e egyáltalán valamikor. :D
2013. szept. 29. 21:08
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is azokra gondoltam,akikhez oda van ragadva a telefon egész séta alatt.
2013. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én szülőket látok mobil telefonálni, miközben a kisgyerekkel közlekedik. Az nagyobb bűn szerintem! Engem ez idegesít.

Régen bunkó fonnak nevezték, mert lebunkózták akinek volt telefonja, mikor a villamoson pl. elkezdett mobil telefonálni.

Ma már szinte mindenki bunkófonos!

Telefonálási kultúra sincs Magyarországon.

A másik, hogy mit vársz, mikor gyereket sem tudnak nevelni az emberek. A kutyához sem adnak használati utasítást...

Remélem párszáz év múlva azért eljut odáig az oktatási rendszer, hogy a két ismeretlenes egyenlet helyett megtanítják azt, hogyan kell élni!!!!!

2013. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Még egy dolog:

Azt látom, hogy az emberek többsége a telefont mindig, minden körülmény között felveszik. Talán már a testrészünké vált?

Boltba épp fizet és hallom: - Nem zavarsz, nyugodtan mond.

No comment...

2013. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Vannak emberek, akik nem képesek azt mondani a telefonba, hogy "bocs, hívj vissza x idő múlva", "bocs, majd visszahívlak x idő múlva". Nekem két évembe került a páromnál elérni azt, hogy képes legyen a figyelmeztetésemre ezek közül valamelyiket kinyögni, de magától még szerintem nem tudja. xD A kérdésedre válaszolva: nem csak téged idegesít. Nem is értem, hogy veszik egyesek ehhez a bátorságot, én folyamatosan figyelek a kutyáimra séta közben, mert hát ugye mikor figyeljek rájuk, ha nem akkor? xD
2013. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar,de jó lenne,ha közben odafigyelne a kutyájára,modjuk behívná addig,vagy valami.
2013. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!