Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutya túlon túl barátságo...

Ez a kutya túlon túl barátságos volt hozzám ugye? Ez nem helyes semelyik fajtánál!

Figyelt kérdés

Voltam kutya kiállításon, és volt a tömegben egy dobermann, és már régóta figyelt engem, és pont felém indult el a gazdája, és mikor mellém ért, kicsit "össze nyaldosta" a kezem. Nem nyalogatta, hanem így az orrával összedörgölte a kezem, meg kicsit megnyalta.

Ez a kedvesség miatt volt?

Gondolom nem azért csinálta, mert annyira tartózkódó.

De ez egy hibás magatartás volt a részéről nem?

Kicsit barátságos volt hozzám, egy vadidegenhez, akit akkor látott először.

Ez nem megfelelő egy kutyánál ugye?

Főleg nem egy dobermannál.



2013. szept. 30. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden fajtában vannak ilyen kutyák. Nem szükséges egy dobermannak idegen embertől távolságot tartania azért, mert dobermann.
2013. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szocializáció kérdése.


Az én kutyám sötétben ha nem vagyok ott akkor elég durva tud lenni, amúgy meg egy kedves bújós macska bárkivel ha ott vagyok mindenki simogathatja puszit ad megcsinál mindekinek mindent. (Amerikia bulldog)

2013. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez volt a golden retrieveremnél :D egyből őt választottam.
2013. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért is baj,ha egy kutya normálisan viselkedik egy hétköznapi helyzetben.Nem fajta jelleg,hogy alapból távolságtartó vagy bizalmatlan legyen a kutya.Es ez nem is kedvesség a részéről,simán csak szagmintát vett.
2013. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kiállítási kutyáknak meg amúgy is tűrnie kell az idegeneket.Szép is lenne,ha nem hagyná magát megtapogatni a bírótól.
2013. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem dobim van, de a barátságosság az általam tőle elvárt viselkedés.
2013. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy az orrát a kezednek nyomta, még semmit nem lehet megállapítani. Lehet, hogy kaja volt a kezeden, előtte szalámit ettél stbstb... Az én kutyám nem egy barátkozós fajta, de ha kaját érez, akkor addig megy, míg meg nem találja a forrást.
2013. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pont a barátságos kutyákat kedvelem. Amúgy egyetértek, a bírók és a zsúfoltság miatt egy kiállítási kutya méginkább legyen barátságos.
2013. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is bizalmatlan fajtájú, de mikor eltöltünk némi időt különféle rendezvényeken, kiállításokon, akkor barátkozik idegenekkel (így is neveltem). Tudja, hogy ezek az esetek kivételek. Más alkalommal (pl. mikor kutyasétáltatás közben összatalálkozunk egy idegen kutyással, vagy jön hozzánk valaki) viszont idő kell, míg odamegy valakihez magától, vagy hagyja magát megsimogatni.
2013. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!