Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyat láttam, hogy az Expressz...

Olyat láttam, hogy az Expressz.hu-n TÖRZSKÖNYVVEL adnak kutyát 50. 000 Ft-ért. Ez a kutya attól még lehet "normális", hogy nem tenyésztőtől van, nem?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat! :))

2013. szept. 30. 15:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
35%
Ha van törzskönyve, akkor igen.
2013. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya? Csak mert pl mudit törzskönyvvel kb 50 ezer.

Az a baj, hogy sehogy se ellenőrzik a törzskönyv valóságtartalmát, úgyhogy ha olyan fajtáról van szó, ami ennél sokkal több, akkor ott lehet valami gebasz van.

2013. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdezem, hogy milyen fajta?

Lehet normális, de így is lutri és felmerül a kérdés, hogy miért az expresszen hirdetik, illetve hogy miért pont ennyi a vételára a kutyának?

Sajnos sokan szaporítanak már származási lappal, ezért nagyon meg kell válogatni honnan lesz a kutyus.

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A kevésbé népszerű fajtákat adhatják ennyiért,esetleg ivartalanítási kötelezettséggel.Azért ellenőrizni kell,valódi e a törzskönyv,illetve szerepel e más oldalakon e a hirdetése,vagy eredeti e a kép,esetleg minden kutyát u.azzal a képpel hírdet visszanézegetve is.Szóval a szokãsos buktatókat ki kell szűrni.
2013. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam nézegetni én is az Expressz állatos hirdetéseit, és bár kutyát nem vennék onnan, de néha hirdetnek ott tenyésztők is. Kiemelt hirdetés szokott lenni hogy 50.000 ft-ért amstaff, tenyésztőtől, törzskönyvvel. Lehet, hogy a kérdező is ezt látta.
2013. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:
78%
Attól mert törzskönyve van, még nem tenyésztő. Magára valamit adó tenyésztő nem hirdet ilyen helyen.
2013. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Bolognese. Tom, hogy annak több az ára, de mondjuk ha van vkinek két kutyája annak születhetnek kölykei. Szval sztm nem kell megfizetni a tenyésztők árait. Mikor oda megyünk meg kell nézni, hogy hogyan viselkednek a kutyák, és ha igen akk normálisak XD. Pl. ha vennék kutyát lehet, hogy ilyen helyről venném :)) Köszi a válaszokat!
2013. szept. 30. 19:51
 8/15 A kérdező kommentje:
3as! Mért ne hirdethetné agy család az Expresszen a kutyáját? 4es! Mi az, hogy valódi-e a törzskönyv? :))
2013. szept. 30. 20:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi a TÖRZSKÖNYV mindenhol plusz költség :))
2013. szept. 30. 20:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok. Hirdethet az expresszen, de szaporítógyanús, akkor is, ha van törzskönyv. A származási lap kiváltása 5500 ft egyébként. Az, hogy egy családnak van 1 szuka és egy kan kutyája és összeteszi őket, abból nem mindig sül ki jó dolog (sőt). Ettől még belefuthatsz egy "normális" kutyába, de ne az legyen a mérvadó, hogy olcsó és ráadásul van törzskönyv! Ebben az esetben a tk csak arra jó, hogy tudod, a kutyád fajtatiszta és nem keverék. De ettől ugyan úgy lehet beteg, rosszul szocializált, stb.

Az első kutyám 10 évvel ezelőtt nekem is hasonló helyről jött, apróhirdetéses újságban találtunk rá, olcsó és törzskönyves volt...fél éves kora után előjöttek a bajai, epilepsziás, állandóan begyullad a füle, rossz a szeme. Pedig látszólag "jó vétel volt". Ettől függetlenül persze nagyon szeretjük, de szegény elég sokat szenved a bajai miatt. Ezért írom, hogy legyél körültekintő!

2013. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!