Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/144 anonim ***** válasza:
89%

Abba a "vitába" én is beszálltam, mert szerintem sem volt igaza a Demény gazdájának abban, hogy az tök természetes kellene, hogy legyen, hogy az ő kutyája minden más kutyához csak úgy odarohangál. Vita alakult ki ugye ebből, mert többen ezt úgy értelmezték, hogy a pórázas (vagy akármilyen más kutyához egyébként, mert lehet, hogyha szabadon lettek volna azok a kutyák, akkor sem örült volna Deménynek a gazdi) kutyákhoz azért nem lehet odamenni, mert agresszívak, stb. Erre én is és más is leírtuk, hogy nem feltétlenül azért nem örült neki a gazda, mert agresszív lett volna a kutyája (volt ott kuvasz is, úgy tudom), lehet ezerféle oka arra, hogy miért ne engedjen oda más/idegen kutyát a sajátjához és ezt annak, akinek a kutyája szabadon van, tiszteletben kellene tartania, ha pedig nem behívható/nem visszahívható/nem letiltható a kutyája, akkor vegye pórázra, míg elhalad a többi kutya mellett, de legalábbis, ha már megtörtént a dolog és odaszaladt a kutyája (jelen esetben ugye Deményről beszélünk), akkor legalább kérjen elnézést és ne neki álljon feljebb.


Nekem sem tetszene, ha csak úgy odarohanna bármilyen idegen kutya az enyéimhez, még akkor sem, ha azok szabadon vannak.


A másik dolog meg az, hogy előtte írta is a gazdája hogy meglátta pótgazdit és odaszaladt hozzá pár úttesten keresztül. Már ne is haragudjon senki, de ha ennyire nem szófogadó a kutyája, akkor ne engedje már szabadon kószálni mindenfelé. Mert ha elütötték volna, fogadjunk azért sem ő lenne a hibás, hanem az autós, aki éppen arra járt.


Nekem ez a véleményem.

2013. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/144 anonim ***** válasza:
74%
Na jó, most elolvastam ezt a pórázas kutyához odarohanós bejegyzést és több szempontból is nagyon unszimpatikus volt. Gazdi miért nem tudja megérteni, hogy vannak pl. félős kutyák? Ha az én huskymat az első alkalmakkor elengedtem volna, többet nem látom, ezért egy darabig pórázon volt. Szerencsétlenem annyira rettegett a kutyáktól, mint a nyárfalevél, úgy remegett. Ha egy ilyen vicces Demény kaliberű kutya odajött volna, simán tönkretehette volna hónapokra, amit felépítettem vele a kutyasuliban. Az nem elég, amit Demény gazdája ír, hogy vigyem kutyasuliba, attól még a való életben is kell szocializálódnia, de nem odarohanó idióta kutyákkal. Tényleg nagyon 'magyarázom a bizonyítványom' kaliberű ez a bejegyzés. Kíváncsi vagyok, gazdi akkor is így fog röhögni, ha a vicces kis neveletlen kutyája kiszalad az autó elé?
2013. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/144 anonim ***** válasza:
82%

11es vagyok.


12es! Én is így látom, ahogy írod és egyszerűen nem bírta megérteni, hogy miért írjuk azt, hogy nem értünk vele egyet. Az a baj, hogy leragadt ott, hogy azért nem lehet odamenni pórázas kutyákhoz, mert azok agresszívak. És innen tovább nem látott. Ezért is írtam én is, hogy több oka lehet annak, hogy miért ne rohangáljanak oda idegen kutyák más kutyákhoz, és tök mindegy, hogy pórázas kutyáról vagy szabadon levő kutyáról beszélünk. Na meg volt valami olyan megjegyzése is, hogy akik pórázon sétáltatnak, azok ne menjenek olyan helyre, ahol más kutyások is vannak. De ez milyen hozzáállás? Én eddig szerettem a blogot, vagyis ez túlzás, de szívesen beleolvastam, viszont most ez egy kicsit sok volt nekem...

2013. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/144 anonim ***** válasza:
71%
Igen, azt írta, hogy akik pórázon sétáltatnak, ne menjenek kutyás helyre. Hadd ne ő döntse már el, hogy én milyen helyre megyek. És hány kutyát rehabilitált eddig, hogy ennyire tudja, hogy azt hogy kell csinálni? Nagyon gáz, abba is hagyom a blog olvasását.
2013. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/144 anonim ***** válasza:
90%
Hogy én milyen műveletlen egy tuskó vagyok! Komolyan, most hallok először erről a kutyáról, pedig ezek szerint rajtam kívül mindenki tudja miről van szó.
2013. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/144 Akiteki ***** válasza:
73%

De jó, hogy már letöröltem a facebookon! Tuti felment volna az agyvizem a hülyeségétől.

Igazából én azt untam meg, hogy egy szem kutyája után már mindent tudni vél és az ő kutyája olyan különleges, hogy még fingani is aranyat szokott.

2013. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/144 A kérdező kommentje:
Én is a 6-ossal értenék egyet így septiben. Mert lehet egy blog úgy is szórakoztató, hogy közben nem bántom cinikusan és következetesen azt, aki szabályosan sétáltatja a kutyáját és félti egy nagyobbtól. Ez kicsit amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek szólás felé mutat, mintha Demény gazdája már el is hinné amit leír és lassan tényleg a kutya fogja uralni nem csak fizikailag is, de szellemileg is. Vagyis ha Demény megharap egy kiskutyát az jópofa, ha a kiskutya gazdája ezért fenékberúgja, az nem jó pofa. Akkor a blog jópofasága elveszik és mindenki röhög kvázi a saját nyomorán, ahelyett, hogy egyvalaki azt merné írni, hogy "Édes lányom, egy neveletlen kutyát ne vigyél póráz nélkül a többi közé, mert abból csak terror lesz nem játék." Ha egy kutya elrohan és csak egy pont látszik belőle, ez valóban viccesen leírható a költészet eszközeivel, de amikor elüti egy busz, azt majd nem tudom hogy fogja poénosan megfogalmazni.
2013. szept. 30. 20:09
 18/144 A kérdező kommentje:
Egyébként egyes kutyák nehezen behívhatóak, ezért vannak pórázon. Nem azért mert tüzel mint ahogy Demény gazdája írta. Ebből nekem csak az jött le, hogy lehet, hogy jó író, de pocsék állattartó és a tizedét nem tudja az ok okozatoknak.
2013. szept. 30. 20:13
 19/144 Akiteki ***** válasza:
40%
Az utolsó mondatod egy jó végszó volt. :) (Szerintem írónak is elég gyengus)
2013. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/144 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem vicces a blog, sokat lehet rajta nevetni :) Jó hogy nem egy tökéletes kutyáról ír a gazdája. Viszont azzal a pórázos dologgal én sem értek egyet. Én sem szeretem mikor nagy testű kutyák oda rohannak az enyémhez és a gazdájuk meg próbálja vissza hívni, de a kutya csak jön az enyémhez. Nem az a bajom, hogy a szabadon lévő kutya támad e v sem, hanem én tudom az enyémről h ha pórázon van akkor ráugrik a nagy testű kutyára, provokálja. Na már most h ha a szabadon lévő kutya ebben esetleg partner, és ezt első látásra nem tudhatom, akkor szép kis verekedés kikerekedhet az egészből, és persze én leszek a hibás aki nem tudja nevelni a kutyáját. Egyszerűen az én kutyámat ha pórázon van nem tudom letiltani a verekedésről csak ha a kutya futtatón vagyunk póráz nélkül. Én ezért értek egyet a póráz használatával. A másik, hogy lehet tüzelő szuka kutyus is a póráz végén, akit sétáltani muszáj, de kutyák közé nem engedheti. Lehet valamilyen betegsége, lehet félénk, lehet h épp a gazda fél a nagy testű kutyáktól. Szóval szerintem sem minden esetben helyes a póráz nélküli séta. CSak ha tényleg behívható a kutyus, vagy 100%-ig tudjuk a kutyánkról, hogy konfliktus kerülő és elszalad h ha a másik kutya neki megy.
2013. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!