Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/144 anonim ***** válasza:
81%
Ennek a blognak a népszerűsége és az általa közvetített "elvek" jól tükrözik az egész társadalom fejreállt értékrendjét. Bár mostanában elég csak bekapcsolni bármelyik kereskedelmi tévécsatornát az esti órákban. Az is hányigerkeltő, ami ott megy.
2013. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/144 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Demény, a kötsög oldalára csak olyanok írhatnak, akik egyet értenek mindennel, ami ott szerepel. Vagy, ha nem is értenek egyet, de leírják, hogy "szeretem Deményt", "tetszik az oldal", stb...Nem lehet véleményt nyilvánítani például, különben kitiltják az embereket és törlik a posztokat. Én is így jártam Sajnálatos, hogy a kutyaellenesség emiatt csak még jobban fokozódni fog...az ilyen viselkedés szítja az ellentéteket kutyás és nem kutyás közt, illetve kutyás és kutyás közt!

Este vettem a bátorságom és írtam egy szerintem korrekt, nem sértő véleményt, íme:

"Nekem a "ki ha én nem" stílustól visszatetsző az egész!!! Én is rühellem a pórázt rángató, agresszív kutyákat és gazdáikat, a kis acsarkodó szőrcsomókat és szókimondó, beszari gazdáikat, stb...alkalomadtán keményen vissza is szólok, vagy humorosan beszólok, hogy érezzék: nem a pórázt rángató kutya a normális

Én is póráz nélkül sétáltatok legtöbbször és lecarom, ha valaki km-es körben kerül. Kutyátlanokhoz, póráz nélküli kutyásokhoz NEM ENGEDEM ODA A KUTYÁM! Az meg, hogy aki pórázon akar sétáltatni, vagy tüzel a kutyája, vagy gyakorolni akar, ne a Városligetbe menjen, felháborító...AKKOR HOVA??? Minden kutyás a zöldterületre törekszik. A tüzelő kutyásnak is joga sétálni, tény, hogy ne vigye kimondottan a kanokhoz vagy zárt futtatóba. De miért ne sétálhatna? Ha vkinek meg behívhatatlan a kutyája, tegyen rá hosszú pórázt és nevelje meg. A kölyök kutya más tészta, neki szabadon lehet megtanítani, mi a behívás.

A másik. Nehogy már az esetleg kicsit antiszoc kutyáját pórázon sétáltató gazdi még szájkosarat is tegyen a kutyájára, ha a kutya alapból fegyelmezetten elsétál más kutyák mellett, CSAK azt nem tűri, ha a szájába másznak hirtelen...nehogy már az ő kutyája legyen a hibás, ha egy neveletlen póráz nélküli belemászik a pofájába és a pórázos esetleg megkarcolja.

EL KELL FOGADNI, HOGY A KUTYÁSOKNAK KELL ALKALMAZKODNI a kutyátlanokhoz! Ez van. Mi vagyunk a kisebbség, tiszteletben kell tartani, hogy másokat zavarhat a kutyánk. Nálam kutyásabb nem lehet egy ember, de legtöbbször én is utálom, ha felugrálnak rám, összenyalnak, stb.."

Jah...ezzel pont a tükrösök ellen is beszél egyébként...na mindegy, a kutyás társadalomnak fog kárt okozni, ha ezt terjeszti és követőkre talál Nehogy Demény igya meg a levét ennek, ha odarongyol egy kutyához, akinek nem kéne...vagy vki felrúgja-leszúrja, ahogy már volt rá példa.

2013. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/144 A kérdező kommentje:

Nem, a kérdést itt tegnap este tettem fel, hozzászólást meg csak ma reggel 9 körül írtam amire 4-5 percen belül letiltott. Így nem értem a "savanyú a szőlő" kommentet.


Nekem az volt a kifogásom, hogy 6000 emberből elég ha azt a 3000-et hülyíti, aki befolyásolható képek és írások által, aki nem ismeri a kutyás etikettet, aki élete első kutyáját tartja. Arra buzdít ami normál esetben 30000 Ft pénzbírság, vagyis uszít a törvények és a józan ész ellen is, ezért szerintem káros irányt vehet ez a blog, mert aki eddig sem szólt rá a kutyájára, akkor ez után még inkább nem fog. Ha szakértőket is bevonna, akik ezt megerősítik és támogatják, hogy póráz nélkül rohangál egy 2 milliós város közepén, akkor egy szót sem szólok csak csendben tépem a hajam. "Legközelebb Demény drogot fog fogyasztani?" Ha ő lehet cinikus, akkor én miért nem lehetek az? Egyébként a facebokon írtam, semmilyen adatom és képem nincs véka alá rejtve, minden egyes szavam vállalom... dehát így már elég nehéz vitatkozni. Nem a gazdi érdekeit nézem - azt letojom - hanem a kutyáét, ami egy ösztönlény és nem tehet róla, nem kontrollálja magát ha egy váratlan inger éri. Pl. egy másik kutya a Dózsa György út túloldalán. Nincs joga a hobbijával másokat és a kutyáját veszélybe sodorni.

2013. okt. 1. 14:33
 34/144 A kérdező kommentje:

"Kicsit sarkítod a dolgot szerintem. Van ebben humor, ha érted és érzed a szarkazmust."


Értem a humort és valóban vicces a kutya szemszögéből írni olyat amit kicsit én is gondolok. De amikor a gazdi beleírja, hogy milyen szóváltásba keveredett valakivel, az már nem humoros, hanem szerintem megfeledkezett magáról és ott helyben dühből írta meg a bejegyzést, nem gondolt arra, hogy 0% igaza van. Vagyis a dolog lehet jópofa, de pozitív hozama nem lesz, mert a kutyások normál esetben kerülik a konfliktust, sőt valahol kedvelik is egymást mert hasonlóak. Amikor valaki leírja a párbeszédét egy ijedt ember reakciójáról és annak lereagálásáról - bocsánat kérés helyett - az szimpla bunkóság. Nem a kutyától, a gazditól. Ennek a nőnek vagy nincs gyereke vagy az első kutyája életében, de nagyon fura a világlátása nevelés és a határok terén.

2013. okt. 1. 15:06
 35/144 anonim ***** válasza:
69%

van kutyám, és követem a blogot.

hogy vicces e ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávoson átrohan?mind tudjuk hogy nem az. de mivel a blog egy kutya, ismétlem a kutya szemszögéből mesél, így igenis számára vicces, mert nemj ismeri a veszélyeket stb.

nem biztos hogy a pórázas résszel maradétktalan egyetértek, de nem is gondolom hogy egy amúgy a mindennapjainkat vidító blogtól azt kellene várjamk h mindenben egyezzen a véleményünk.


de írhatom a saját véleményem is: kutyája és gazdája válogatja!

mint problémás eb gazdája azt is tudom hogy ha egy eb anynira problémás h a parkban felmerül egymás széttépésének a lehetősége mint magában a kérdésben írtad, akkor NEM VISZEM A KUTYÁM A PARKBA , nem pedig sikoltozok ha kutyák jönnek a parkban!


az pedig hogy a szándékosan a kutya szemszögéből megírt történetből azt vezeted le h ki a falkavezér és ki nem...hagyjuk már ezt a blődséget!

senki nem olvasna olyan blogot h Demény vagyok, szóltak h ül , és leültem!


aki cseppet sem nyitott az iróniára és arra hogy végre ne emberi szemszögből nézzen egy egy történetet az egyszerűen ne olvassa!

nézzen helyette mészárlást az RTLen, olvasson anyázást a bulvármédiában,neki az biztos sokkal jobb mint Demény blogja nekük!%

2013. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/144 anonim ***** válasza:
70%
Egyrészt NE ferdíts ! Mert nem csak egy tacskóhoz ment oda , hanem az általad említett példa a Kuvasz is ott volt, tehát nem a jajj szegény kicsi tacsinak lett volna baja hanem Deménynek. Másfelől lehet valamibe nincs igaza mert emberek vagyunk de itt azért túlzásba esel, mert igen aki lefarcolnak a parkba kutyasétáltatás címszó alatt , hogy addig se az asszonynal legyen , vagy hogy megigyon egy kétdekást az nem SÉTÁLTATÁS. És ha elolvastad volna rendesen a blogbejegyzést és meg is értetted volna (IQ kérdése) akkor nem hőböröghnél ezel. És nem nem viszi el rossz irányba a társadalmat , mert mint elöbb írtam akinek van némi iq-ja az meg tudja érteni a posztok mondanivalóját, a tartalmát a maga kutyás életére formálni és tanul belőle ! ...
2013. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/144 Akiteki ***** válasza:
31%
Akkor meséld már el nekünk tudatlanoknak, hogy milyen mondanivalója van azon kívül, hogy jó kis hírverést csinál és tuti nemsokára könyvben is megjelenik némi bevételi forrásként? Sajnos az én 164-es iq-m kevés ehhez.
2013. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/144 anonim válasza:
25%
A pórázos poszt nekem sem tetszett ettől függetlenül szeretem Deményt és a blogját is. :) Azzal is egyet értek hogy szar lehet pórázon sétálni. De ha tudom hogy kezelhetetlen a kutyám nem parkba viszem hanem inkább kieső helyekre ahol nem sokan fordulnak meg. Ahogy ezt Gazdi is teszi amikor ideje engedi. De annak meg semmi értelme hogy fojtogassa Deményt a pórázzal meg a nyakörvvel ha nem tudnak messzebb menni, és szerintem az a gondolkodás mód sem megvetendő teljesen hogy majd a kutyák lerendezik. Az én kutyámra (Bichon) is rontott már rá nagyobb kutya, de ha féltem hogy tényleg baja esik felvettem, egy tacskós szintén meg tudja ezt tenni, egy közepes méretű kutyánál (amit csak úgy nem kap fel az ember) egy vizsla nem sokkal nagyobb szóval, el tudják rendezni ha meg nagy kutyára ront rá, ő baja majd tanul belőle. Ennyi.
2013. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/144 anonim ***** válasza:
70%

Azt az egészen apró apróságot ne felejtsük már el, hogy Gazdi és Pótgazdi sok-sok éve rengeteg melóval mentik a vizslákat...

Szóval nem kéne leminősíteni. És én is nagyon törekszem arra, hogy jól neveljem a hozzám kerülő kutyákat, nincs olyan, hogy ne lenne hiba, ráadásul nekem is vannak olyan dolgaim, amik igazából nem zavarnak, csak a külvilág számára mondok egy ejnyebejnyét a kutyának és magamban röhögök rajta.

Demény nem neveletlen, csak hebrencs és ez a gazdit nem zavarja, gazdit sokkal jobban zavarják az életüket pórázon leélő, meg a viszlamentéshez ostoba okokkal kerülő kutyák.

2013. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/144 sippara ***** válasza:
67%

"De annak meg semmi értelme hogy fojtogassa Deményt a pórázzal meg a nyakörvvel ha nem tudnak messzebb menni"

Ja, hogy a nevelés, mint lehetőség alapjáraton kiesik? Akkor már semmin nem csodálkozom :D

"és szerintem az a gondolkodás mód sem megvetendő teljesen hogy majd a kutyák lerendezik."

Hát persze. Gondolom, egy pittel is lerendezné Demény - vagy inkább fordítva -, akkor meg rögtön a másik gazda lenne a vadállat, függetlenül attól, hogy pórázon volt-e a kutya.

"Az én kutyámra (Bichon) is rontott már rá nagyobb kutya, de ha féltem hogy tényleg baja esik felvettem, egy tacskós szintén meg tudja ezt tenni"

Igen, csak a legtöbben nem azon az alapon működnek, hogy várják a "deményistákat", hogy menthessék előlük az értékeket, többek közt a saját kutyájukat.

"egy közepes méretű kutyánál (amit csak úgy nem kap fel az ember) egy vizsla nem sokkal nagyobb szóval, el tudják rendezni ha meg nagy kutyára ront rá, ő baja majd tanul belőle. Ennyi."

Igen, ennyi. EZ az a hozzáállás, ami miatt sokan gyűlölik a kutyásokat, mert "ennyi" a paraszt.


"Azt az egészen apró apróságot ne felejtsük már el, hogy Gazdi és Pótgazdi sok-sok éve rengeteg melóval mentik a vizslákat..."

Szóval ha én is elkezdek vizslát menteni, akkor nem kell nevelnem a kutyámat, nem kell eleget tennem a békés együttélés minimális követelményeinek? Az zsír.


"Demény nem neveletlen, csak hebrencs és ez a gazdit nem zavarja"

Jó, ne zavarja, de ha én ugyanezzel az indokkal egy hetven kilós masztiffot eresztenék szabadon, az már para lenne, ugye? Pedig engem nem zavarna. Egyébként súlyos tévedésben élnek itt sokan. Hebrencs az a kutya, aki pörgősen, kölyök módjára játszik a többivel, esetleg néha alkalmi süketet játszik, és akár többször is szólni kell. Az a kutya, aki átrohan a kereszteződésen, akit a gazdája képtelen behívni akár más kutyáról, akár úgy általában, aki marokszámra zabálja a sz.@.rt, az NEVELETLEN, hovatovább ön- és közveszélyes.


"gazdit sokkal jobban zavarják az életüket pórázon leélő ... kutyák."

Gazdinak talán előbb a saját háza táján kéne söprögetnie, értem én, hogy bizonyos szempontból aranyos (ahogy akumi is leírta, Marley-effektus), de attól még égne a pofámról a bőr, és nem, hogy városligetbe menni, meg blogolni nem mernék a kutyáról, de talán még komolyabb kutyás közösségbe járni sem.

2013. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!