Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/144 anonim ***** válasza:
73%
sippara te is fölhúztad magad a semmin, ennyire gyűlöletes kifejezéseket használni ........bakker menjetek kutyázni aztán lehiggadtok
2013. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/144 anonim ***** válasza:
70%
kispalikee . Jesszus ég , ezt komolyan írtad ? EZT KOMOLYAN ? Tényleg butul a nép. Nem azért írta hogy mennyi kutyát mentett mert ezzel akar takarozni. Te atyaég , hanem a sok kritikára hogy nem értenek hozzá és hogy milyen neveletlen kutyáik vannak ! Wááááá ! komolyan felrobbanok . Tudod egyáltalán mi volt az eredeti sztori ? Szerinted ha akihez odament Demény ,azt mondja hogy legyen kedves vigye odébb a kutyust akkor ezt fogja írni Potgazni hogy nemviszem mert én már sok száz kutyát mentettem ? KOMOLYAN EZT GONDOLOD ? az egész sztori arra épül hogy minősíthetetlen stílusba "kergette" el Deményt a porázas gazdi .......... ! Ne csak az utolsó egy két kommentet olvasd hanem az egész sztorit !
2013. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/144 anonim ***** válasza:
89%

Mint ahogy a témától abszolute eltérően szídalmazni sem valakit egy szerencsétlen bejegyzés miatt.

Hogy jön ide a Tv+Rádió stb????


Ha valaki nekem nem tetszőt cselekedett azt el kell áztatni az öregapjáig visszamenőleg????

2013. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/144 SueLee ***** válasza:
82%

T. Pótgazdi,

félreértettél. Én nem "fikáztalak" téged, de kérdem én, ha a kutyád odarongyol az enyémhez, aki ezt nem értékeli, befeszül, odakap. Akkor mi történik? A kutyád simán elbattyog, vagy megpróbálja majd helyretenni? Az én kutyám 10 kg. A tied? Az én kutyám pórázon van, vagy nem tud kitérni, vagy elengedem, de akkor meg elszalad. Ha megpróbálom elkapni a kutyád nyakörvét, akkor nagy valószínűség szerint megkap majd. Igen, tudom, hogy nem illik más kutyáját megfogni, de akkor mit csináljak? Ha az a válasz, hogy neveljem meg a kutyám, épp azon vagyok. Ha az, hogy menjek kutyaiskolába, jelentem járunk rendszeresen, sőt hétköznap is -oktató jön a kutyához. Járjak többet kutyás közösségbe? Járunk, az ismerős kutyákkal nincs i semmi baja.

Kérlek érts meg engem és a hozzám hasonlókat is. Szerintem ez nem Demény, vagy a gazdája pocskondiázása, egyszerűen a döbbenet, hogy nem, még mindig vannak olyanok, akiknek nem alap az, hogy pórázas kutyához egyeztetés nélkül nem megyünk oda!

Az, hogy mentetek kutyákat nagyon szép és követendő dolog. De képzeld én is mentek kutyákat, ideigleneseznek nálam, viszem őket állatorvoshoz, műtétre, meghalnak, meggyógyulnak. Nem hasonlítgatom magunkat össze, de én is nagyon sok kutyával találkoztam, éltem együtt és mégse állítom azt, hogy maximálisan ismerem őket. De én eddig azt tapasztaltam, hogy neveléssel jó sokat lehet pozitív irányba terelni. És hidd el, egy labilis kutyánál nagyon sokat ront, ha lerohanja egy olyan kutya, akitől fél. Ha kutyákat mentetek, akkor ezt igazán megérthetnétek ti is.

2013. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/144 anonim ***** válasza:
71%
Elolvastam. Az én kutyámra is mondták már, hogy fogja már meg a dögöt. Bunkó volt? Igen. Igaza volt? Igen. Ergo ha bunkó és még igaza is van, mi a fenének kezdjek el vele vitázni?
2013. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/144 anonim válasza:
76%
Aki nem érti a viccet és a gazdi gondolkodását, annak nem kell olvasnia!!! Nem kötelező senki számára! Akik viszont értik, mint én is, azoknak a napi boldogság hormonja szállni kezd, mikor Deményről hall!!!! Nem értem az embereket, mint a kérdező is... Ha nem tettszik nem kell vele foglalkozni!!! Magadat szégyeníted meg avval, hogy pl. itt teszel fel kérdést vele kapcsolatban. Nem kell vele foglalkozni és kész, foglalkozz akkor a saját életeddel, de több ezren vagyunk akik imádják Deményt, a Demény-sztorikat, a Gazdi írását és a viccesebbnél viccesebb dolgokat illetve a tanítandó dolgokat, hisz az is van bőven!!!
2013. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/144 anonim válasza:
83%

T. SueLee


Nyilván te is félreértettél. Hogy valakinek nem tetszik a blog és Demény facebook oldala, nem ért egyet, stb, az a szíve joga. Ne olvassa. A személyes pejoratív jelzőket viszont a leghatározottabban visszautasítom, és mélységesen felháborít. Örüljön a T.Kérdező, mert nyilván ez volt a célja, elérte. Más öröme ne legyen az életben, ezt szívből kívánom.

Lázárt pedig nem lesz alkalma senkinek nyakörvön ragadni mert odarongyolt a kutyájához. Nem véletlenül nem harapott meg soha senkit rajtam kívül. Igenis, póráz nélkül sétál, de a fél szemem mindig rajta, és mivel ismerem őt és a közeledőn is látom, amit látok, 1000%ban tudom kontrollálni a helyzetet, mindig.

2013. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/144 Akiteki ***** válasza:
67%

46-os. Elég gáz, hogy még mindig nem sikerült megmagyaráznod. Egyébként nekem papírom van róla, de ez itt teljesen mellékes. Nem szoktam a csajoknak 27 centit hazudni, az a helyzet, hogy sosem volt rá szükségem hogy a farokméretemmel kérkedjek, most meg már végképp nem szorulok rá, mert még néhány jól sikerült randi a gyerekeimnek és nagymama leszek. De köszönöm, hogy feldobtad a napom, most épp a földről írok, mert leestem a székről a röhögéstől és vittem a klaviaturát is. :)))))))

Továbbra is várom, hogy elmeséld a mély mondanivalót.

2013. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/144 soos johanna válasza:
76%

szia, az első gondolat, ami felvetődött bennem az írásod nyomán: miért nem vállalod a neved?

Ha markáns véleményt formálsz valamiről, amiről tudod, hogy vélhetően kommentek sokaságát fogja generálni : a minimum, hogy bemutatkozol.

Ha stílszerű akarnék lenni, Demény stílusában az mondanám:

cöh, ALAP.

A véleményem odasorakozik a sok előttem szóló mögé: a

Demény a kötsög Facebook oldal, és Demény blogja egy szórakoztató, vicces írás, néhol elrejtve benne magvas mondanivaló, érzelem , szeretet, felelősség.


Ha ismernéd Juditot, tudnád, hogy nála felelősségteljesebb gazdit keveset ismerek.


Ja, és Demény VISSZAHÍVHATÓ. A vele kapcsolatos sztorik

néhol túlzóak, pont a szórakoztatás okán.


És még egy utolsó mondat: ha VizslaPiknikre jársz, urambocsá' vizslatulajdonos vagy, miért csodálkozol, ha a

vizsla felugrik a kisgyerekre? A vizsla imádja a gyerekeket, a gyerekek imádják a vizslákat, együtt

nőnek nagy szeretetben ( 3 gyerek és 6 vizsla él velem)

és egyiknek sem lesz baja a másiktól. Ennyi...:o)))

2013. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/144 Balta Virág válasza:
77%
Én személy szerint ismerem Deményt és a gazdáját is! A kutya jól nevelt, behívható, persze vannak egyedi dolgai- mint kaka evés- ez általában a mentett kutyák sajátossága. Nem kell felháborodni az írásain, nem uszít és nem kelt pánikot...egészen egyszerűen leírja a kutyás mindennapjait!-kutyás szemmel! A blog nagyon szórakoztató,több mint 6000 ember gondolja így! Én is vizslás vagyok és póráz ellenes, az ilyen fajta mozgékony kutyának a póráz végén csak szenvedés a séta! Persze forgalmas helyen előkerül a póráz, de a zöldben nem! Deményt olvasni NEM kötelező! Ennyi!
2013. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!