Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/144 anonim ***** válasza:
82%

Úristen miből maradtam ki :D


Az a baj hogy elképzelhetlen az hogy valakinek tetszik a blog de ez már sok volt sok embernek ? Ráadásul nem is a bejegyezéssel magával hanem a válaszokkal voltak a porblémák sok embernek mert igenis igazuk van.

Az én kutyámról 100méterről nem mondod meg hogy mit akar mert csak 10méternél közelebbi kutyákat kezdi el fixálni és csak az 1méteren belülieknek megy neki ha épp olyanja van.

Kiváncsi vagyok mi lett volna a nagy demény uralommal ha mondjuk az én csöpp buldogom eltöri a nyakát.. mert úgy gondolja hogy pofátlan és ő nem érti a szarkazmust sajnos..

2013. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/144 A kérdező kommentje:

Nem indult a háta mögött ez a "fórum", mert ez a linket is elküldtem neki, de válasz helyett tovább fröcsög a facebookon, hogy én itt fröcsögök. Röhejes. A különbség az, hogy én legfeljebb 50 racionálisan gondolkodó embert tudhatok magam mellett, ő 6000 "lájkolót", de világ életemben szerettem az ilyen hendikepeket. Nem arc nélkül írtam, hiszen a saját profilomat használtam, de már nem tehetem, hiszen nem vállalja a nyilvános vitát, csak a cinikus fröcsögés. Miért gagyibb a Gyakikérdések mint a facebook, ahol még le is tilthat a tulaj? Igen, az emberek befolyásolhatók és számomra az a szánalmas amikor olyan dolgot védenek ami egy kutyának (vagy egy másiknak) határozottan árt.

Nem irigylem az oldalt, gratuláltam is hozzá egészen tegnapig. Amihez nem gratulálok az a tulaj emberi hozzáállása a másik emberhez, a sétáltató terület kisajátítása és ennek népszerűsítése.


Fejberúgás...

Mit tennél ha van pl. egy spánieled (tudod, kiskutya hosszú fülekkel) aki bestresszel ha egy nagy kutya odajön és erőszakkal szimatolja. Talán rá is mordul és erre a nagykutya el akarja kapni? Húzod el a pórázzal a kutyád, de jön tovább a másik. Mit teszel, ha nem lerúgod? Várod, hogy eldöntsék egymás közt? Szerinted ki nyerne? Tudod mennyibe kerül egy fülvisszavarró műtét és mennyire megfizethetetlen a lelki megrázkódtatás? És miért? Mert valaki póráz nélkül odaengedte a nagy kutyát aki vissza sem tudja hívni 10-20 méterről sem. Mire odaérne már volt fül nincs fül.


Ez a Demény blog óriási hatalom. A lájkolók már agy nélkül védelmeznek olyan dolgot amiben sem etikailag sem józan ésszel nincs igazuk. Ez az ami félelmetes. Sokan szerintem azt sem tudják mi a probléma, csak irigységet emlegetnek. Nevetséges, hogy valaki olyan kommentet ír aminek előzményéről és jelenéről sincs fogalma.


Ha én fellököm a gyereked és sírni kezd vagy körbenyalom az arcát, akkor Te mit tennél velem? Mért más ha ezt egy idegen kutya teszi? Miért is jó ez, miért kell ennek örülni?

2013. okt. 1. 17:19
 63/144 A kérdező kommentje:

Íme az eredeti levelem. Én nem úgy látom, hogy nem rövid i-vel írtam volna amit nem kellett volna...


[link]

2013. okt. 1. 17:30
 64/144 anonim ***** válasza:
76%
Én eldöntöttem. Legközelebb egy 60 kilós kaukázusit fogok a menhelyről kihozni ideiglenesbe és póráz nélkül fogom sétáltatni, mert a pórázon rángatás kínzás. Odarohangál majd mindenkihez, én meg jót röhögök, hiszen nem csinál semmi rosszat. Vajon ez is olyan cuki lesz?
2013. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/144 anonim ***** válasza:
85%
#49: kéretik figyelmesebben olvasni, vagy egy akumi, meg van egy Akiteki, és bizonyítottan nem vagyunk ugyanazok. Nekem például fogalmam sincs az IQ-mról, így ha akarnék se tudnék vele dobálózni :)
2013. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/144 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon rosszul érzem magam amiatt, mert igazam van és ezt sikeresen el lehet ferdíteni egy közösség előtt kvázi megfenyegetve, hogy hogy merem védeni a tisztességes kutyasétáltatókat. Bevallom egy kicsit félek a szimpatizánsok reakciójától akik az orruk hegyénél nem látnak tovább. Félek attól, hogy olyanok mondják meg a frankót, akiknek sem nagy kutyás tapasztalatuk nincs, sem egy OKJ-s kiképzői papírjuk legalább. Félek, hogy a világ nem a józan ész útját követi és a tisztességes emberi viselkedést a másikkal szemben, hanem annak akinek a hangja nagyobb. Így továbbra is lesznek kidobott kutyák, gázolt kutyák, megharapott emberek, megtépett ebek. Demény 6000 lájkolóját elnézve ez potenciálisan 6000 ilyen eseményt vetít elő.
2013. okt. 1. 17:41
 67/144 Akiteki ***** válasza:
64%
Akumi: és a farokméreteddel sem vetélkedünk? Naaa!!! lécci!!!
2013. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/144 anonim ***** válasza:
64%
Akiteki: inkább a kutyáid farkának a méretével vetekedj, az szép nagy lompos, nagyobb, mint akumi Zizijének (bocs, akumi:D).
2013. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/144 sippara ***** válasza:
71%
Zizi nevében kikérem magamnak, némelyik kölyök whippetet szerintem veri :D
2013. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/144 sippara ***** válasza:
74%
Egyébként akinek nem tetszik az itteni "fröcsögés", annak érdemes lenne benéznie Demény facebook oldalának ezt a kérdést linkelő posztja alá - bár most már látom, hogy a "deményistáknak" nem szokásuk a saját házuk táján söprögetni :)
2013. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!