Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/144 anonim ***** válasza:
71%
sippara: én belenéztem. Valamiért a Brian élete nevű remek alkotás jutott róluk eszembe:D
2013. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/144 anonim ***** válasza:
64%
Inkább Shelly farkát dobnám be, ha már, verhetetlenül kunkori :) Mondjuk ha a technika is számít, akkor Zizi nyert, gyilkos csóválása van :)
2013. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/144 Akiteki ***** válasza:
37%
Csillaggal nem vetélkedhet. Ő annyira csóválta, hogy letört vagy 20 centit a végéből. De még így is van 60 centis.
2013. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/144 sippara ***** válasza:
37%
NA TESSÉK!!! Most már nem tagadhatod le, kérkedsz itt a 60 centis farokmérettel :D
2013. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/144 soos johanna válasza:
35%

Azért ez érdekes, hogy hová kanyarodott ez a

netes társalgás?

Ti egyébként mindannyian ismeritek egymást?

Csak az egymás kutyái-farokméretének összehasonlításából gondolom.....:o)))

Mellesleg, kedves , névtelen kérdező: NINCS igazad, mégha te ezt úgy is érzed.

2013. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/144 sippara ***** válasza:
70%
Igen, ráfoghatjuk szerintem, hogy ismerjük egymást. Némelyekkel gyakorin/fbn keresztül, másokkal személyesen is, sőt, van olyan is, akivel én személy szerint napi kapcsolatban vagyok. A kérdezőnek meg alapjáraton igaza van, de ő is épp olyan túlzásokba esik, mint a deményisták.
2013. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/144 Akiteki ***** válasza:
69%
Tisztázzunk valamit, mert erre évekig büszke leszek: Az egész elhajlás az én farokméretemből indult! :) (meg valami deményista iq-jából, de az messze nem olyan jó téma) :))))
2013. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/144 sippara ***** válasza:
73%

Csináltassunk erről valami oklevelet neked? :D Biztos jól nézne ki a kutyák győzelmei mellett :D



hogy ne mindig csak offoljak, bemásolok egy - szerintem - sok mindent elmondó hozzászólást. Egészben, nehogy azzal gyanúsítsatok, hogy kiragadom a szavakat a szövegkörnyezetből:


"Demény!Ne törődj az ilyen kutyát igazából sohase ismerni akaró senkikkel!!Nekem drótszőrű vizslám volt,az első unokám vele nőtt fel!!Ugrált rá a vizsla!!Ímádták egymást!!Járni is így tanult meg a pici lány!!A vizsla hátát fogva!!Tedd félre a sértődést!!Ti vizslák a világ legjobb kutyái vagytok!!Érzékenyek,önbíráskodóak,de a leghűségesebbek!!A vizslám megvárt halála előtt!!Egy hétig már csak halódott!!De,megvárt engem,mert nem tudtam itthon lenni egy hétig!!Az nap el kellett altatni őt,tudta,hogy vége van!!A kocsiban végig a kezemben volt.Csak nézett a szemembe,de ereje sem volt már arra,hogy a fejét önmaga letudja tenni!!SOHASE FOGOM ELFELEJTENI AZ ÉN DRÁGA DZSONIMAT!!!13 ÉVET ÉLT!!


(A LÉNYEG KÖVETKEZIK:)


Ha kell igenis ugráljon a kutya rám,akárkire!!Imádják az embert azért az ugri-bugriságotok!!Aki ezt nem érti,az soha se lesz kutyás!!csak egy kényszerűségből létező kutyatartó!!Ők azok,akik a kocsiból is képesek kidobálni a kutyájukat,mindegy,hogy az út esetleg autópálya éppen!!"


Közben látom, hogy én személy szerint mélyen megbántottam Gazdit. Félreértés ne essék, innen üzenem neki, hogy nem ez volt a célom. Kedves Judit, nem veled van bajom, nem Deménnyel van bajom, azzal van bajom, ahogy ezt az egészet kommunikálni sikerült a világ felé. Azzal, hogy mindenki, aki kár csak pórázt is mer venni a kezébe, rögtön idióta, állatkínzó, anti-kutyás. Nem így van.

2013. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/144 anonim ***** válasza:
88%
azért ez a másik háta mögött indult dolog elég izgi, mert mivel te le vagy tiltva, így a te hátad mögött fröcsög most mindenki a fb oldalon..:D
2013. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/144 Császár Vera válasza:
9%
Ha egy kutya érdeklődve odamegy a másikhoz,mert ismerkedni akar,akkor az már gáz lenne?Behívhatatlan,mert 5 másodperc erejéig odament egy másik kutyához,ettől a gazda nem falkavezér?Atyaég,vannak IQ-bajnokok erre!"Rárontott,stresszeli a kiskutyákat,és 4 sávos úton rohangál"?Nem egy költőhöz van szerencsénk? :) "Szétszedi egy kuvasz",atyaég,veszélyes dolog ez a kutyák közti kommunikáció,ismerkedés! :) A PÓRÁZON TARTOTT agresszív,harapós kutyára KÖTELEZŐ a póráz,így ez nem történhet meg,különben a kuvasz gazdája üti meg a bokáját!Teljesen mindegy hogy pórázon vagy anélkül,minden kutya gazdája KÖTELES a kutyáját úgy tartani,hogy az a környezetére ne jelentsen veszélyt!Egy barátságos,ismerkedni akaró vizsla esete szerintem nem ez a kategória,a szocializálatlan,fajtársaival kommunikálni képtelen agresszív egyedek-akiknek a feszülő póráz,végén a gazdival még ad is egy löketet-,akiket a gazdája még pórázon is képtelen kontrollálni és pórázon hörögnek kontroll és szájkosár nélkül,ellenben igen!Ha egy gyerek szalad oda,mi a válasz,miért nem nevelte meg a szülő a gyerekét!!!!?????Inkább mélyüljön el a kérdés írója a kutyapszichológiában,kutyakommunikációban,remélve hogy a későbbiekben az ő kutyája is felhőtlenül tud majd játszani fajtársaival,ahogy azt minden normális,boldog kutya megérdemli!Aloha!
2013. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!